15 Nisan 2022, Cuma 09:39:50

Turizm sektörüne finansal destek geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kazandıran turizm faliyetlerine 50 milyar liralık destek sağlanacağını açıkladı.
  • Madem dünya bizi kıskanıyor,gıpta ediyor,şahlandık,büyüdük niye boyuna paketler açıklanıyor? Devletin kendisi 1 dolarlık ihracat için 3 dolarlık ithalat yapmamız gerektiğini açıklamadı mı? Turizmciye ona buna destek var da sıradan vatandaşa niye yok? Neden fahiş vergiler,harçlar,yol,köprü,benzin,doğalgaz,elektrik ücretleri indirilmiyor? Tarım,hayvancılığı bitirdiniz,samanı bile ithal ediyorsunuz yarın millet aç kalınca beton mu yiyecek? Paraları betona,araplara,saraylara,uçaklara,yandaşlara,gösterişe,lükse,olmayan prestije harcadınız millet 40 sene ödese bitmeyecek ağır borca sokuldu! İktidar ve ona oy verenler sayesinde ekonomik,sosyal,siyasi her konuda iyice dibe doğru gidiyoruz hamdolsun!!!

Esnaf ve sanatkarlar ile iftar programında açıklama yapan Erdoğan, döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9'a kadar faizle uzun vadeli TL kredi finansmanı sağlanacağını açıkladı.

Katılımcılarla ihracata dönük yatırımlar ve döviz kazandırıcı turizm faaliyetleriyle ilgili bir müjdeyi paylaşmak istediğini bildiren Erdoğan, şunları söyledi:

Yüzde 9'a varan faizlerle

"İhracata dönük yatırımlara yerli makine kullanımı, kısmi yurt dışı finansmanı ve bölgesel teşviklere ilave olarak yıllık yüzde 9'a varan faiz oranıyla Türk lirası cinsinden uzun vadeli finansman imkanı getiriyoruz. Benzer bir uygulamayı turizm sektöründe de hayata geçirerek, döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9'a kadar inen faiz oranlarıyla uzun vadeli Türk lirası finansmanı sağlıyoruz.

3-10 yıl vadeli üst limiti 1,5 milyar lira

Proje finansmanı prensipleriyle harcama mukabili ve belge karşılığı kullandırılacak bu krediler için 100 milyar lirası ihracat, 50 milyar lirası turizm için olmak üzere toplamda 150 milyar liralık bir kaynak ayırdık. KOBİ'ler için 250 milyon lira, KOBİ dışı firmalar için 1,5 milyar lira limiti olan yüzde 9'a varan yıllık faiz oranı ve 2 yılı ödemesiz 3 ila 10 yıl arası vade ile kullandırılacak bu kredi paketinin sektörlerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Turizm sektörüne finansal destek geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

destek !!! ~ 4 ay önce
Madem dünya bizi kıskanıyor,gıpta ediyor,şahlandık,büyüdük niye boyuna paketler açıklanıyor? Devletin kendisi 1 dolarlık ihracat için 3 dolarlık ithalat yapmamız gerektiğini açıklamadı mı? Turizmciye ona buna destek var da sıradan vatandaşa niye yok? Neden fahiş vergiler,harçlar,yol,köprü,benzin,doğalgaz,elektrik ücretleri indirilmiyor? Tarım,hayvancılığı bitirdiniz,samanı bile ithal ediyorsunuz yarın millet aç kalınca beton mu yiyecek? Paraları betona,araplara,saraylara,uçaklara,yandaşlara,gösterişe,lükse,olmayan prestije harcadınız millet 40 sene ödese bitmeyecek ağır borca sokuldu! İktidar ve ona oy verenler sayesinde ekonomik,sosyal,siyasi her konuda iyice dibe doğru gidiyoruz hamdolsun!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000