25 Mayıs 2024, Cumartesi 15:30:54

Türbülans kazası sonrası yeni kurallar: Uçuş rotası değişti

Singapur Havayolları, türbülans nedeniyle bir kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı uçuşun ardından emniyet kemeri kurallarını değiştirdi. Söz konusu rotada da değişikliğe gidildi.
  • Yolcuların artık uçuşun, yemek yeme içki içme çay kahve etkinliği yapma yeri olmadığı galleylerde gruplar halinde toplanıp ekiplerin küçücük olan çalışma alanını saatlerce meşgul etmemeleri gerektiğini anlamış olmaları gerek. Bazi yolcuları kovuyorsun ısrarla yerine gecmiyor neredeyse tüm uçuşu ayakta geçirmeye adamış kendini boş yapıyor
  • Rota günlük hava durumuna göre değiştirilir. Önemli olan pilotların CB'ye girmemesi.
  • thyden de 40 dklık uçuşta 30 dk süren servise yönelik bi çalışma bekliyoruz. birimizin belinin kırılması mı gerekiyordu bu kısa uçuşlara çözüm üretmek için ?!
  • Bolge genel olarak yogun turbulans ureten bir yer
  • Olması gereken karar bu … Türbülansı hafif mi şiddetli mi bilinmiyorsa Havacılığın tek kuralı olan emniyet prensibini uygulamak amacıyla yerinde bir karar olur..
  • En doğru kara bu !

Singapur Havayolları'na ait SQ321 sefer sayılı uçağın, Myanmar üzerinde uçarken ani ve aşırı türbülans olarak tanımlanan bir durumla karşılaşmasının ardından bir yolcu kalp krizi şüphesiyle hayatını kaybederken onlarca kişi de yaralanmıştı.

Olayın ardından havayolu şirketi, türbülansa karşı daha temkinli bir yaklaşım benimseme kararı aldı.

Bu kapsamda emniyet kemeri işareti açıkken sıcak içecek veya yemek servisi durdurulacak.

UÇUŞ ROTASI DEĞİŞTİ

Mürettebat da emniyet kemeri işaretinin yanması halinde koltuklarına dönecek. Singapur Havayolları, Londra-Singapur hattında her gün yapılan uçuşun rotasını da değiştirdi.

Türbülans sonrası gerçekleştirilen iki uçuşunun Myanmar üzerinden yapılmadığı, uçakların artık Bengal Körfezi ile Andaman Denizi üzerinden yol aldığı görüldü. Singapur Ulaştırma bakanı, kokpit ses kayıt cihazı ile uçuş verilerinin incelemesinin sürdüğünü de duyurdu.

Türbülans nedeniyle bir kişinin öldüğü sefer sırasında, uçakta 211 yolcu ve 18 mürettebat bulunuyordu.

Türbülans kazası sonrası yeni kurallar: Uçuş rotası değişti

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Km ~ 22 gün önce
Yolcuların artık uçuşun, yemek yeme içki içme çay kahve etkinliği yapma yeri olmadığı galleylerde gruplar halinde toplanıp ekiplerin küçücük olan çalışma alanını saatlerce meşgul etmemeleri gerektiğini anlamış olmaları gerek. Bazi yolcuları kovuyorsun ısrarla yerine gecmiyor neredeyse tüm uçuşu ayakta geçirmeye adamış kendini boş yapıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne fayda? ~ 23 gün önce
Rota günlük hava durumuna göre değiştirilir. Önemli olan pilotların CB'ye girmemesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 23 gün önce
thyden de 40 dklık uçuşta 30 dk süren servise yönelik bi çalışma bekliyoruz. birimizin belinin kırılması mı gerekiyordu bu kısa uçuşlara çözüm üretmek için ?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kısa uçuş ~ 20 gün önce
kısa uçuşlarda neden detaylı ikram veriliyor ki zaten? havacılık sektöründe değilim ama uçarım ve yakınlarım bu sektörde. sizlere de yazık. 1 saatlik uçuşta onu ye bunu ye ne gerek var? bir bardak çayını iç in değil mi? yolcular utanmasa uçağı yiyecek bilet parasını verdi diye. umarım bir düzenleme olur. emniyetli uçuşlar dilerim.
Bolge ayni ~ 23 gün önce
Bolge genel olarak yogun turbulans ureten bir yer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 23 gün önce
Olması gereken karar bu … Türbülansı hafif mi şiddetli mi bilinmiyorsa Havacılığın tek kuralı olan emniyet prensibini uygulamak amacıyla yerinde bir karar olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 23 gün önce
En doğru kara bu !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000