14 Temmuz 2022, Perşembe 10:04:12

“Tüm uçuşlar daha önce olduğu gibi yeniden başlayacak"

Kabil Havalimanı, BAE'den bir şirketin yardımıyla uluslararası seferlere yeniden açılacak.
  • Lütfen bizimle tekrar başlamasın uçuşlar istemiyorum! Yeterince varsınız zaten ülkede. Herkesin elinde bir Türkiye pasaportu. Yurtdışında adam kendi dilini öğrenmeden adama pasaportunu vermiyor bile. Biz hemen direkt yapıştırıyoruz tabii oy verecekler ya!

Afganistan İslam Emirliği Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü İmamuddin Ahmadi, Sputnik Afganistan'a demecinde Kabil Havalimanı ile ilgili soruları yanıtladı.

Kabil Havalimanı’nın ve diğer havalimanlarının dış çevre güvenliğinin İslam Emirliği sağlanacağı, havalimanlarının iç güvenliğiyle BAE'den bir şirketin ilgileneceği bilgisini veren Ahmadi, şöyle konuştu:

“Bu, yalnızca bagaj kontrolleri, yolcu ve kargo uçakları, yer hizmetleri araçları kontrolleri ve teknik bileşenler dahil olmak üzere sivil şahısları ilgilendiren iç güvenliği ifade ediyor. BAE'den GAAC şirketi ile tüm bu hususları düzenleyen bir anlaşma imzalandı. Anlaşma Kabil, Herat, Mezar-ı Şerif ve Kandahar olmak üzere Afganistan’ın 4 havalimanının teknik ve yer hizmetlerini kapsıyor.”

Rusya, BAE, Türkiye, Katar, İran, Özbekistan ve diğer ülkeler ile uçak seferlerin yeniden başlayacağını aktaran yetkili, “Tüm uçuşlar daha önce olduğu gibi yeniden başlayacak, uçuşlar şimdi de mevcut. Önceleri Katar'a düzenli seferler yapılıyordu, şimdi charter seferler yapılıyor. Yabancı havayolu şirketleri olağan düzende Afganistan'a uçuşlar düzenliyor, örneğin İranlı Mahan ve Taban, ayrıca Pakistanlı PIA şirketi. Afganistan'da yurtdışı için ekonomik bilet bile satın alınabiliyor. Bu yakınlarda Ariana havayolu şirketi, Pakistan'a normal uçuşlara yeniden başladı, oldukça düşük fiyata bilet satıyor” diye konuştu.

Afgan yetkili ayrıca bu alana yatırım yapmak isteyen birkaç yabancı şirketin kendileri  ile görüşmeler yaptığını, ancak  yalnızca BAE şirketiyle çalışmaya karar verdiklerini ifade etti.

“Tüm uçuşlar daha önce olduğu gibi yeniden başlayacak"

Facebook Yorum

Yorumlar

tgs ~ 1 ay önce
Lütfen bizimle tekrar başlamasın uçuşlar istemiyorum! Yeterince varsınız zaten ülkede. Herkesin elinde bir Türkiye pasaportu. Yurtdışında adam kendi dilini öğrenmeden adama pasaportunu vermiyor bile. Biz hemen direkt yapıştırıyoruz tabii oy verecekler ya!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ersin ~ 1 ay önce
Keşke sadece afganlılar olsa yine kabul ederdik, Libyalı, Lübnanlı, gürcü, Bulgar, Polonyalı, Kosovalı, Bosnalı, arnavut, Faslı, Azeri doldu ülke, ayrıca hırsız Ukraynalılar heryerdeler, her yeri doldurdu. Ülke sanki dedeleri nazi Hitlerin ülkesi gibi kullanıyorlar ülkemizi, gün gelir biz bu ülkeden mülteci olarak sürülürüz başka ülkelere.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000