06 Nisan 2022, Çarşamba 09:36:06

TUI Türkiye'den daha fazla turisti Yunanistan'a götürecek

Avrupa'nın en büyük seyahat grubu TUI, 2022 sezonu için Türkiye'ye 1,5, Yunanistan'a 3 milyon yolcu planladı.
  • Heralde bir istanbula bakın bir avrupalı yok hep arab dolu Antalyayı bu bekliyor avrupalı yavas yavas asalıcak
  • Yunanistanda destinasyon sayısı çok fazla olduğu için orası için kapasitesi de haliyle Türkiyeye göre daha yüksek. Normal.

Boeing 737- 8 tipi uçaklarından birine Antalya ismini veren ve 2022 sezonunda 1 milyonu Antalya'ya olmak üzere, Türkiye'ye 1,5 milyon turist getireceğini açıklayan TUI'nin Yunanistan hedefi Türkiye'nin iki katı.

Bir diğer uçağına Heraklion adını veren ve isim verme töreni düzenleyen TUI, bu yıl Yunanistan'a 3 milyondan fazla yolcu getirerek 2019'un üzerine çıkmayı planladığını açıkladı.

Yunanistan’a 40 bin uçuş yapacak

Turizmgüncel'de yer alan habere göre; TUI Fly Genel Müdürü Oliver Lackmann, grubun nisan ayı için Almanya'dan Girit, Rodos, Korfu, Kos ve Mora'ya 62 ek uçuş planladığını açıkladı. Şirketin bu yıl 19 Yunan havalimanına 40 bin uçuş yapacağını kaydeden Lackmann TUI'nin İngiltere, Belçika, Fransa, İskandinav ülkeleri ve Hollanda'dan da Yunanistan'daki destinasyonlara uçacağını açıkladı. Lackmann, bu yıl sadece Girit'e 9 bin iniş-kalkış yapacaklarını ifade etti.

Yunanistan'daki 24 destinasyonda 4 bin 500 otelle çalıştıklarını söyleyen Oliver Lackmann, ülkede TUI markaları (Robinson, TUI Magic Life, TUI Blue, TUI Suneo and TUI Kids Clubs) altında 40 otelin faaliyette olduğunu sözlerine ekledi.

TUI Türkiye'den daha fazla turisti Yunanistan'a götürecek

Facebook Yorum

Yorumlar

Türk ~ 4 ay önce
Heralde bir istanbula bakın bir avrupalı yok hep arab dolu Antalyayı bu bekliyor avrupalı yavas yavas asalıcak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 4 ay önce
Yunanistanda destinasyon sayısı çok fazla olduğu için orası için kapasitesi de haliyle Türkiyeye göre daha yüksek. Normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayi ~ 4 ay önce
Birde galiba Antalya ya yolcu getiren çok fazla havayolu var buda sayıları düşürüyor olabilir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000