21 Ağustos 2013, Çarşamba 06:32:49

TUI ÇALIŞANININ BÜYÜK VURGUNU

TUI Thomson’un İskoçya Perth’teki ofisinde çalışan 19 yaşındaki Reece Scobie, çalıştığı acentenin sisteminden rezervasyon sistemine sızarak 70 bin poundun üzerinde lüks tatil harcaması yaptı.
  • Otizmli insanlar bir işe kafayı takarsa, bitmiştir..

BBC’nin haberine göre genç acente çalışanı Los Angeles, Atlanta, Singapur, Dubai, Auckland, New York ve Vancouver’a kendine uçak bileti aldı. Mahkeme halen genç  Scobie’nin sadece birkaç ay içinde Thomson’un sistemini nasıl kırdığını ve işinden ayrıldıktan sonra bile buna nasıl devam ettiğini araştırıyor.

Reece Scobie Cambridge Business Travel adlı başka bir turizm şirketinin hesabına British Airways’in havaalanı lounge alanında girip sistemden çıkmayı unutunca yakalandı.

Scobie tahkikat sırasında mahkemeye kendisine pasaportunun geri verilmesi için sahte belge tansim edip sunmakla da suçlanıyor. İşin çarpıcı tarafı ise belgelerin ilk başta mahkeme tarafından kabul edilmesi.

Yapılan sorgulamada Scobie Temmuz 2011 ile Ocak 2012 arasında TUI Thomson’un bilgisayar sistemini kullanarak uçuş ve otel aldığını itiraf etti. İfadesinde Cambridge Business Travel’dan da uçak rezervasyonu gasp ettiğini söyleyen Scobie’nin Asperger Sendromu (bir tür otizm) hastası olduğuna dair iddialar da mevcut.

Genç acente çalışanı hakkındaki karar psikiyatrik tedaviden sonra verilecek.

TUI ÇALIŞANININ BÜYÜK VURGUNU

Facebook Yorum

Yorumlar

Otizm ~ 9 yıl önce
Otizmli insanlar bir işe kafayı takarsa, bitmiştir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000