26 Ocak 2018, Cuma 09:02:28

TSK'dan hava harekatı açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 23 hedef imha edildiği açıklandı.
  • Askerliği bedelli yapanlar ve onlara bu fırsatı verenler, askerliği parayla satanlar kul hakkının hesabını nasıl verecekler acaba?
  • Ya karsisi da ayni Allah'a ve peygambere inaniyorsa, ki bu gayet de mümkün, kimin vurusu kabul olur bu durumda?
  • Allah için peygamber için şehitler için

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 23 hedef imha edildiği açıklandı. “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edildiği bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatıldığı vurgulandı.

Harekatın, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği kaydedildi.
Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterildiği belirtilerek, "Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 23 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 13 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir"denildi.

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edildiği bildirildi.

“Zeytin Dalı Harekâtının” planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

TSK'dan hava harekatı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

! ~ 4 yıl önce
Askerliği bedelli yapanlar ve onlara bu fırsatı verenler, askerliği parayla satanlar kul hakkının hesabını nasıl verecekler acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 4 yıl önce
Ben de oğluma bedelli yaptıracağım. Değmez hacı. Ne gereği var? Kul hakkı nedir? Züğürt tesellisi
Soru ~ 4 yıl önce
Ya karsisi da ayni Allah'a ve peygambere inaniyorsa, ki bu gayet de mümkün, kimin vurusu kabul olur bu durumda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tabiiki ~ 4 yıl önce
Bizim. Oldu mu?!
Vurun ~ 4 yıl önce
Allah için peygamber için şehitler için

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000