21 Haziran 2016, Salı 11:10:39

TSK pilotları hakkında şok iddia!

Bir dönem Türkiye gündemini meşgul eden TSK pilotlarının istifalarında FETÖ izi çıktı.
  • bu gazetenin haberini konu yapmanızı yakıştıramadım.
  • Yolsuzluk yok demiyor kimse, herkes diyorki.. Kim gelse yiyecek, en azından bunlar bizimle paylaşıyor diyor.. Bunu diyen adam pompacı.. Ona da patronu demiş:) hiç düşünmemiş " kim kiminle neyi paylaşıyor" Zenginleri daha zengin yapan düzen değil, köpek itaati gösteren çalışanlardır.. Siyasi partilerde bunu iyi kullanırlar..
  • Peki ya ilgili yerlerde uçan pilotlara orda uçarsan senin videonu çekeriz diyenler (mevki: kandil) İlgili twitter sayfasında bahsi geçen hastaneler de kumpası farkeden çalışanları ahlaksızlıkla suçlayanlar vardı.. Ek olarak, geri dönülsün diyen kesin flight simulator çocuğudur. 15 yaşından fazla ise yaşı, zekasından şüpheleneceğim.
  • Haberi birde yandaş olmadan okuyun lütfen,Ayrılan pilotlar uçma aşkı ile ticari hava yollarına gitmişler tamamen duygusal:-) Eğer idealist pilot ve askerlerse şu an yerde devam ederlerdi ve böylece tezgahsa eğer tekrar görevlerine dönerlerdi.Şu an kaç pilot gri dönecek merak ediyorum.
  • Italya da paraleller yüzünden yenildi zaten İrlanda'ya. Hep zırva hep saçmalık. Binler değil onbinlerce iddia, birinin bile ispatı delili yok. Delilli, tape'li milyarlarca dolarlık yolsuzluk var ortada onu soran yok. Nasıl millet olduk be. (Paraları polis koydu diyeni çarparım. Sonrasında paraları REZA ya iade ettiler, polis koysa iade mi ederlerdi)
  • Eee zaten kağıttan kaplanlar para uğruna line a kaçacaklardı...niye kendinizi yorarsınız ki
  • Hiç ciddi ve inandırıcı değil bizler bu camiaya yıllarımızı verdik neyin ne olduğunu biliyoruz. Haber olarak okumaya bile değmez
  • Asıl bir de akademi sınavlarının nasıl yapıldığı irdelenmeli! Neler çıkar neler!?
  • Buradan Ankara daki yerleşim bölgeleri tehlike altında olabilir mi sorusu çıkıyor.
  • Kandırmışlar bizi...

Bir dönem Türkiye gündemini meşgul eden TSK pilotlarının istifalarında FETÖ izi çıktı. Yeni Şafak'ta yer alan iddiaya göre; Paralel yapının hava hastanelerindeki doktorları, sağlıklı savaş pilotlarına “kalp” rahatsızlığı teşhisi koydu. Yıllık muayenelerden geçemeyen 500’ü aşkın pilot bu gerekçeyle sistem dışına itildi. Yerlerine de FETÖ’ye bağlı pilotlar getirildi.

Orduya kumpas davalarının birer birer beraatle sonuçlanmasının ardından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) örgütlenmek için kendinden olmayan subayları hangi yöntemlerle sistem dışına ittiği ortaya çıktı. Balyoz kumpasıyla cezaevinde yaklaşık bin 300 gün kaldıktan sonra Anayasa Mahkemesi (AYM) kararıyla beraat eden emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, TSK'daki FETÖ örgütlenmesini “Ağacın Kurdu, TSK'de Şakirtlerin İşgali mi? Fethullah'ın Askerleri" başlıklı kitabında anlattı. Kitapta, “FETÖ'nün ilk ciddi kıyımını gerçekleştirdiği" iddia edilen Hava Kuvvetleri'ndeki yapılanmasına ilişkin iddialar dikkat çekti.

DAVAYLA OLMAZSA RAPORLA YOLLADILAR

Hava Kuvvetleri ve Hava Harp Okulu'ndaki FETÖ yapılanmasının diğerlerine göre daha eski ve güçlü olduğu iddia edildi. Hava Harp Okulu'nda 2005 yılında atanan “çok özel subaylar"la kendilerinden olmayan öğrencileri eleyen FETÖ, örgüt üyesi pilotları yetiştirdikten sonra da başarılı savaş pilotlarını türlü yöntemlerle sistem dışına itti. Kumpas davaları döneminde, bazı internet sitelerinde asılsız senaryolarla hakkında karalama kampanyaları yürütülen subayların terfi şansları elinden alındı. Bu sitelerde ismi hiçbir şekilde geçmeyen örgüt üyeleri ise alternatifsiz terfi gördüler.

YER HİZMETİNE ÇEKTİLER

Orduda daha çok yönetim kademelerini ve kritik birimleri ele geçirmeyi amaçlayan örgüt, kumpas davalarıyla ulaşamadığı subayları sağlık raporlarıyla tasfiye etti. Pilot olmayan havacıların tümgenerallikten daha yukarı terfi alamayacağı kuralını da gözönünde bulundurarak havacıların elinden önce pilotluklarını aldı. Hava hastanelerindeki doktor imamlar eliyle savaş uçağı pilotları “uçamaz" raporu verilerek yer hizmetlerine çekildi. Örgüt, hava hastanelerindeki yapılanmaları marifetiyle, her yıl yapılan muayenelerde en ufak bir rahatsızlık durumunda uçamaz raporu verilen pilotları elemekte zorlanmadı.

HEP AYNI DOKTORLAR

Pilotlar daha çok Eskişehir ve Etimesgut Hava Hastaneleri'nin raporlarıyla sistem dışına itildi. Pilotlar en çok kalp-damar ve kardiyoloji bölümlerinin verdiği raporlarla elendi. Havacılara verilen sağlık raporlarındaki teşhisler çoğunlukla, “minimal mitral yetmezlik", miyo kardiyal bridge", “iskemiye neden olan koroner arter rahatsızlığı" oldu. Bu rahatsızlıkların her insanda rastlanabilen, uçmaya engel olmadığı gibi rahatsızlık bile sayılmayan teşhisler arasında olduğu belirtildi. Paralel yapının Eskişehir, Etimesgut ve İzmir Hava Hastanelerinde çok etkin olduğu öğrenilirken, pilotlara verilen “uçamaz" raporlarının büyük çoğunluğunun ise Etimesgut Hava Hastanesi'nin doktor imamı M.A. ve Eskişehir Hava Hastanesi'nin doktor imamı Ş.B. tarafından verildiği kaydedildi.

500 TSK mensubu mağdur

Paralel örgüt, yıllık sağlık raporları marifetiyle 2008-2014 yılları arasında savaş pilotu 50'yi aşkın kurmay albay ile 10'u aşkın generali tasfiye etti. Kurmay olmayan 80'i aşkın savaş pilotu da o yıllarda muayeneye takıldı. Ancak edilen bilgiye göre, uçamaz raporlarıyla son 5-6 yılda sistem dışına itilen pilot sayısı 500'ü aşıyor. Sağlık raporuyla sistem dışına itilenler arasında emekli Pilot Kurmay Albay İ.Ü., emekli Pilot Kurmay Yarbay E.Ç., emekli Pilot Binbaşı H.Ü., emekli Pilot Yüzbaşı E.Ç. de yer alıyor. Doktor imamların raporlarıyla yer hizmetlerine döndürülen pilotlar, düştükleri tuzağı Türkiye'nin en saygın hastanelerinde oldukları muayenelerde anladı. Hava Hastanesi'nde uçamaz raporu verilen pilotların yüzde 95'i sivil hastanelerde sağlam çıktı. Paralel yapının tasfiye ettiği savaş pilotları, halen çeşitli hava yolu şirketlerinde pilot olarak uçuyor. Böylelikle uçma aşkının en önemli unsur olarak öne çıktığı pilotlar paralel örgütün örgütteki imamları vasıtasıyla kolaylıkla sistem dışına itilmiş oldu. Bu boşalan kadroların çoğu ise örgüt unsurlarıyla dolduruldu.

TSK pilotları hakkında şok iddia!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

yeni şafak ~ 4 yıl önce
bu gazetenin haberini konu yapmanızı yakıştıramadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolsuzluk ~ 4 yıl önce
Yolsuzluk yok demiyor kimse, herkes diyorki.. Kim gelse yiyecek, en azından bunlar bizimle paylaşıyor diyor.. Bunu diyen adam pompacı.. Ona da patronu demiş:) hiç düşünmemiş " kim kiminle neyi paylaşıyor" Zenginleri daha zengin yapan düzen değil, köpek itaati gösteren çalışanlardır.. Siyasi partilerde bunu iyi kullanırlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şantaj ~ 4 yıl önce
Peki ya ilgili yerlerde uçan pilotlara orda uçarsan senin videonu çekeriz diyenler (mevki: kandil) İlgili twitter sayfasında bahsi geçen hastaneler de kumpası farkeden çalışanları ahlaksızlıkla suçlayanlar vardı.. Ek olarak, geri dönülsün diyen kesin flight simulator çocuğudur. 15 yaşından fazla ise yaşı, zekasından şüpheleneceğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Haberi birde yandaş olmadan okuyun lütfen,Ayrılan pilotlar uçma aşkı ile ticari hava yollarına gitmişler tamamen duygusal:-) Eğer idealist pilot ve askerlerse şu an yerde devam ederlerdi ve böylece tezgahsa eğer tekrar görevlerine dönerlerdi.Şu an kaç pilot gri dönecek merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Troller bastı ~ 4 yıl önce
Haberi yandaş olmadan, ama FETÖ TROLÜ de olmadan okuyalım o zaman. Sağlığı elverişsiz denerek yer görevine ayrılan adam daha sonra nasıl geri dönüyormuş, tarihte örneği varmıymış, bi söylesen de öğrensek.
Cüye ~ 4 yıl önce
Yerde niye devam etsin? Havayoluna niye gitmesin? sen olsan öyle yapardın sanki.
He he ~ 4 yıl önce
Italya da paraleller yüzünden yenildi zaten İrlanda'ya. Hep zırva hep saçmalık. Binler değil onbinlerce iddia, birinin bile ispatı delili yok. Delilli, tape'li milyarlarca dolarlık yolsuzluk var ortada onu soran yok. Nasıl millet olduk be. (Paraları polis koydu diyeni çarparım. Sonrasında paraları REZA ya iade ettiler, polis koysa iade mi ederlerdi)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çarpıldın ! ~ 4 yıl önce
Çakma delillerde ordumuzun kozmik odasına girenleri;düzmece Silivri mahkemelerini hatırlarmısın üstad ?
Çarpıldın ! ~ 4 yıl önce
Çakma delillerde ordumuzun kozmik odasına girenleri;düzmece Silivri mahkemelerini hatırlarmısın üstad ?
Cengo ~ 4 yıl önce
FETÖ cülerde ilk sorgularında bu arkadaş gibi cevap vermişlerdir, araştırmak lazım böyle tipleri...
ispat yok mu? ~ 4 yıl önce
Nasıl hala ispat delil yok dersin? Düzmece delillerin yüzlercesi var. Sahte isimle dinlemenin yüzlercesi var. Örgütlü hareketin yüzlercesi var. Senin derdin belli, ama yemezler, güneş balçıkla sıvanmaz.
Çene ~ 4 yıl önce
Eee zaten kağıttan kaplanlar para uğruna line a kaçacaklardı...niye kendinizi yorarsınız ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartal ~ 4 yıl önce
Hava Kuvvetlerinin çelik kanatlıları kağıttan kaplan ise sen muşambadan tayyare bile olamazsın be koçum...
HAVACI ~ 4 yıl önce
Hiç ciddi ve inandırıcı değil bizler bu camiaya yıllarımızı verdik neyin ne olduğunu biliyoruz. Haber olarak okumaya bile değmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi oradan ~ 4 yıl önce
Hadi ordan!!! Neyin içindesin! Neden yalanliyosun!?
Havacı değil ~ 4 yıl önce
Trol olabilirsin sadece.
Akademi ~ 4 yıl önce
Asıl bir de akademi sınavlarının nasıl yapıldığı irdelenmeli! Neler çıkar neler!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Savaş pilotu ~ 4 yıl önce
Buradan Ankara daki yerleşim bölgeleri tehlike altında olabilir mi sorusu çıkıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay be ~ 4 yıl önce
Kandırmışlar bizi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000