05 Mayıs 2012, Cumartesi 16:29:09

TSHK PİLOT ADAYLARI ARIYOR

Türk Sanal Hava Kuvvetleri, pilot adayları arıyor...
  • Gerek her hafta düzenledikleri resmi görevler ile, hafta içinde sürpriz scramble görevleri ve gerekse uluslararası tatbikatlar düzenleme ve katılma yetenekleri ile TSHKK bu işi gerçekten seven insanlarla birlikle düzgün bir şekilde yapıyor. Eğitimler ve filoya kabul işlemleri oldukça zorlu fakat çalışan pilotların başarmaması için bir sebep yok. Ayrıca her yeni pilot adayına sınavlarından önce TEZ konusu verilerek ve bu tez konuları yönetim tarafından incelenerek forum üyeleri için de oldukça faydalı bir eğitim bölümü hazırlamaları bu işi ne kadar ciddi yaptıklarının bir göstergesidir.
  • TSHKK nın yeni bir üyesiyim yaşım 41 ve bu filonun bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum kendimi gerçek bir pilot gibi hissediyor ve görüyorum herşey çok disiplinli ve düzenli havacılığa mearklı yetenekli ve en önmlisi sabırlı olan herkezi aramıza bekliyoruz
  • TC kimlik numarasının istenme sebebini şöyle acıkladılar personelimizin kim oldugunu bilmemiz gerek yarın öbürgün tshkk yı küçöük düşürücü hal ve hareketlerde bulunursan gerekli tetbirleri almamız acısından TC kimlik numarası şart ayrıca Türkiyede 100 lerce sanal pilot var ve bunların hepsi Tshkk pilotu degil zaman zaman bu alanda işler kızışabiliyor çeşitli sızma girişimleri oluyor onların önünü kesmek için tc no gerekli taktir edersinizki ben 18 yaşının üzerindeyim diyerek 15-16 yaşında arkadaşlar filoya girmeye çalışabilir. Ayrıca kimseye zorunlu kılmıyorlar isterseniz TC no vermezsiniz ama TSHKK pilotuda olamazsınız Bu organizasyon ciddi bir organizasyon ve bu ciddiyeti sağlamak için ciddi kurallar gerekir bu arkadaşların bir sözü var Herkes pilot olabilir ama herkes TSHKK Pilotu olamaz... Haklılarda Herbirini canı gönülden tebrik ederim
  • TSHKK yetiştirmiş olduğu onlarca sanal pilotla similasyon dünyasında önde gelen filolardan bir tanesi olmuştur.Katılmış olduğu ve düzenlemiş olduğu tatbikatlarlada ülkemizi başarıyla temsil etmekte takdir toplamaktadır.Özellikle bu sene düzenlenen Anadolu Kartalı tatbikatında göstermiş olduğu başarıda manidardır.
  • Sanal ortamda insanların böyle eğitimler ve aktiviteler alması güzel, insanları havacılığa teşvik ediyorlar ama anlamadığım önemli bir nolta var, varsa bu sanal havacı arkadaşlardan biri anlatsın. İstenilen bilgiler arasında TC kimlik numarası istenmiş ve altına "yasal zorunluluktur" yazılmış. HAYIRDIR?? Bunun neresi yasal neresi zorunlu? Sizin gerçek Türk Hava Kuvvetleri ile ne alakanız varki milletin TC kimli numarasını istiyorsunuz??
  • Sanal platformda disiplini ön planda tutmamız bizi saygın hale getirdi. Yenı adaylara başarılar
  • Hava kuvvetlerinin bir bireyi olarak Türk sanal hava kuvvetleri komutanlığı bünyesinde oluşturulmuş bu ciddi platformu uzun süredir takip etmeteyim. Kurucuları Levent ÖZBARIŞ ile şahsen tanışmış biriyim kendisine ve oluşturduğu bu aileyi tüm yüreğimle destekliyorum. Airport haberin bilgisi varmı bilmiyorum lakin bu grup ülkemizi benim bildiğim kadarıyla yurt dışında tam 4 kere temsil etti ve hepsinde birincilik ödülü alarak meydana döndüler. Bu gruba biraz daha ilgi gösterilmesinden yanayım.
  • Globally Fosscu arkadaşı göremiyorum günlerdir. görseydi buna da GLOBALLY FOSS derdi heralde :)
  • Filomuz gitgide daha da büyümektedir, şanslı adaylara başarılar dilerim
  • Bu işi ciddiye alan tüm arkadaşların olması gerektigi bir organizasyon

Türk Sanal Hava Kuvvetleri'nin internet sitesinde yapılan duyuruda şu ibarelere yer verildi;

TSHKK bünyesinde gerçekleştirilen operasyonlarda ve TSHKK'nın katıldığı uluslararası etkinliklerde görevlendirilmek üzere aday pilot alımı ve eğitimi yapılacaktır.

Eğitimci : TSHKK HHO

Süre  : 1 - 3 Ay

Alınacak Personel Sayısı : 5

Son Başvuru Tarihi : 13 Mayıs 2012

Kabul Edilenlerin Açıklama Tarihi 14 Mayıs 2012


Türk Sanal Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Harp Okulu bünyesine alınacak adaylarda aranan şartlar aşağıda belirtilmiştir.

18 yaşını doldurmuş olmak.
İhtiyaç duyulan teknik alt yapıya sahip olmak ( Kullanılan simülatörü kaldıracak güçte bir bilgisayar, kulaklık ve joystick )
Bilgisayarında Falcon BMS 4.32 ve Update v2 kurulu bir şekilde bulundurmak.
TeamViewer destek programını kurmuş olmak.
TeamSpeak iletişim programını kurmuş olmak.
Eğitim sürecini aksatmayacak bir gündüz işinde çalışıyor veya okuyor olmak.
Başvuru belgelerini eksiksiz ve hatasız doldurmuş olmak.
Türk Sanal Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Harp Okulu bünyesine başvuranların alım süreçleri aşağıda belirtilmiştir.


Mülakat
Ön bilgi sınavı ( Kokpit hakkında sorular sorulacaktır. Bundan dolayı sınava gelmeden önce kesinlikle kokpit dökümanlarına çalışınız. )
Bilgisayar kullanımı, joystick hakimiyet sınavı. ( Sınava gelmeden önce kalkış ve iniş konusunda çalışmalar yapınız )
Türk Sanal Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Harp Okulu bünyesinde eğitim süreci aşağıda belirtilmiştir.


Temel BMS eğitimi ( Menüler, kullanım, araç ve gereçlerin kullanımı )
Temel uçuş disiplini
Temel uçuş ve uçak eğitimi
Radyo kullanımı
Hava - Hava muharebe eğitimi.
Hava - Kara muharebe eğitimi.
Başvuru için : http://www.turkishairforce.org/basvuru/form.php

Daha önce başvuru yapanların tekrar başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır.

TSHK PİLOT ADAYLARI ARIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

112-VEGA ~ 7 yıl önce
Gerek her hafta düzenledikleri resmi görevler ile, hafta içinde sürpriz scramble görevleri ve gerekse uluslararası tatbikatlar düzenleme ve katılma yetenekleri ile TSHKK bu işi gerçekten seven insanlarla birlikle düzgün bir şekilde yapıyor. Eğitimler ve filoya kabul işlemleri oldukça zorlu fakat çalışan pilotların başarmaması için bir sebep yok. Ayrıca her yeni pilot adayına sınavlarından önce TEZ konusu verilerek ve bu tez konuları yönetim tarafından incelenerek forum üyeleri için de oldukça faydalı bir eğitim bölümü hazırlamaları bu işi ne kadar ciddi yaptıklarının bir göstergesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARTAL ~ 7 yıl önce
TSHKK nın yeni bir üyesiyim yaşım 41 ve bu filonun bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum kendimi gerçek bir pilot gibi hissediyor ve görüyorum herşey çok disiplinli ve düzenli havacılığa mearklı yetenekli ve en önmlisi sabırlı olan herkezi aramıza bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Falcon ~ 7 yıl önce
TC kimlik numarasının istenme sebebini şöyle acıkladılar personelimizin kim oldugunu bilmemiz gerek yarın öbürgün tshkk yı küçöük düşürücü hal ve hareketlerde bulunursan gerekli tetbirleri almamız acısından TC kimlik numarası şart ayrıca Türkiyede 100 lerce sanal pilot var ve bunların hepsi Tshkk pilotu degil zaman zaman bu alanda işler kızışabiliyor çeşitli sızma girişimleri oluyor onların önünü kesmek için tc no gerekli taktir edersinizki ben 18 yaşının üzerindeyim diyerek 15-16 yaşında arkadaşlar filoya girmeye çalışabilir. Ayrıca kimseye zorunlu kılmıyorlar isterseniz TC no vermezsiniz ama TSHKK pilotuda olamazsınız Bu organizasyon ciddi bir organizasyon ve bu ciddiyeti sağlamak için ciddi kurallar gerekir bu arkadaşların bir sözü var Herkes pilot olabilir ama herkes TSHKK Pilotu olamaz... Haklılarda Herbirini canı gönülden tebrik ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poyraz ~ 7 yıl önce
TSHKK yetiştirmiş olduğu onlarca sanal pilotla similasyon dünyasında önde gelen filolardan bir tanesi olmuştur.Katılmış olduğu ve düzenlemiş olduğu tatbikatlarlada ülkemizi başarıyla temsil etmekte takdir toplamaktadır.Özellikle bu sene düzenlenen Anadolu Kartalı tatbikatında göstermiş olduğu başarıda manidardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçek Pİlot ~ 7 yıl önce
Sanal ortamda insanların böyle eğitimler ve aktiviteler alması güzel, insanları havacılığa teşvik ediyorlar ama anlamadığım önemli bir nolta var, varsa bu sanal havacı arkadaşlardan biri anlatsın. İstenilen bilgiler arasında TC kimlik numarası istenmiş ve altına "yasal zorunluluktur" yazılmış. HAYIRDIR?? Bunun neresi yasal neresi zorunlu? Sizin gerçek Türk Hava Kuvvetleri ile ne alakanız varki milletin TC kimli numarasını istiyorsunuz??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
113-Extract ~ 7 yıl önce
Sanal platformda disiplini ön planda tutmamız bizi saygın hale getirdi. Yenı adaylara başarılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ünal ~ 7 yıl önce
Hava kuvvetlerinin bir bireyi olarak Türk sanal hava kuvvetleri komutanlığı bünyesinde oluşturulmuş bu ciddi platformu uzun süredir takip etmeteyim. Kurucuları Levent ÖZBARIŞ ile şahsen tanışmış biriyim kendisine ve oluşturduğu bu aileyi tüm yüreğimle destekliyorum. Airport haberin bilgisi varmı bilmiyorum lakin bu grup ülkemizi benim bildiğim kadarıyla yurt dışında tam 4 kere temsil etti ve hepsinde birincilik ödülü alarak meydana döndüler. Bu gruba biraz daha ilgi gösterilmesinden yanayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GF ~ 7 yıl önce
Globally Fosscu arkadaşı göremiyorum günlerdir. görseydi buna da GLOBALLY FOSS derdi heralde :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
111-Rammstein ~ 7 yıl önce
Filomuz gitgide daha da büyümektedir, şanslı adaylara başarılar dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
111-Pars ~ 7 yıl önce
Bu işi ciddiye alan tüm arkadaşların olması gerektigi bir organizasyon

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000