21 Mart 2017, Salı 09:28:22

Trump yasak listesine İstanbul'u da mı ekledi?

ABD Başkanı Donald Trump'ın şok bir yasağa daha imza attığı öne sürüldü.
  • inşallah 17 nisan sabahı Amrekiya unutamayacağı bir ders vericez.Trump el pençe divan duracak benim Başkanımın önünde.
  • A U.S. official told The Associated Press the ban will apply to nonstop flights to the U.S. from 10 international airports serving the cities of Cairo in Egypt; Amman in Jordan; Kuwait City in Kuwait; Casablanca in Morocco; Doha in Qatar; Riyadh and Jeddah in Saudi Arabia; Istanbul in Turkey; and Abu Dhabi and Dubai in the United Arab Emirates. The ban was indefinite, said the official.
  • Ve Kasımpaşa civarından kahvehane ağzıyla bir nida yükselir; "EYYY, TRUMP SEN KİM OLUYORSUUUNN?"
  • Hamdolsun dahada derine batıcaz
  • Hamdolsun dahada derine batıcaz
  • Te ha ye yabancı pilotlar cok değerli aman yeşilköydeki kiralarını ödememezlik yapma bak yasak gelir he :))
  • United Airlines calisanlarinin Dubai-Athens-New York hattinin acilmasini protesto etmelerinden sonra bu kararin zamanlamasi cok manidar... Islamfobya adi altinda Amerikan havayolu sirketlerinin Korfez Havayolu sirketlerinin onune gecmesini amacliyorlar... En basitinden, Istanbul - Amerika ucusunun en kisasi 9 en uzunu 14 saat, Business ucacak kisi THY ile gidip sadece onca saat telefonunda mi islerini yurutecek yoksa Lufthansa ile Frankfurt aktarmali ucup istedigi elektronik cihazi yanina mi alacak? Valize verilen cihazlarin calinmasi olasiligini konusmuyorum bile...
  • Şaka güzeldi güldük eğlendik Sn Trump.Şimdi böyle birşeyin olmadığını söyle biz de normal hayatımıza dönelim)
  • derhal donanmamiz aksaz uzerinden atlantiki takiben newyork onlerine gitmeli. yeni yapilan cikarma gemileri ve iclerindeki savasarabalari olan m48leride goturmeliler.1 gun taninmali ve yasaklar kalkmaz ise newyorka cikarma harekati duzenlenmeli sanli ordumuz hadi gorev basina. ama tabi durun bu emri buyuk kendine ataturk olarak goren maresalimiz vermeli
  • Bu haberi doğru anlayamayacak reisciler için açıklayalım. Trump özetle, "bu ülkeler güvenilmez buna Türkiye De dahil, bu havaalanları da güvenilmez bunların duzgun kontrol yaptığına ben inanmıyorum buna İstanbul ahl De dahil" diyor. Adam haklı mı,? ayda ortalama bir bomba patlayan ve havalimanınında düşük yoğunluklu çatışma çıkan bir yer oldu burası. Daha geçen De apronda herkesin güvenli olacağı yerde yolcu döven calisanlariniz vardı. Bu adamın cezasını bırakın hukuk adalet versin dedik bize de çamur attınız. Üzgünüzz böyle anılmaktan ve sanilmaktan, ama tebrikler bunları siz basardiniz. Durmak yok yola devam. Afrika olana kadar evet..

ABD Başkanı Donald Trump'ın şok bir yasağa daha imza attığı öne sürüldü. İddiaya göre, Trump yönetimi sekiz ülkeden ABD'ye yapılan uçuşlarda; yolcuların, boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Associated Press'e konuşan ABD'li bir yetkili, söz konusu yasağın, dünya genelindeki 10 uluslararası havalimanından ABD'ye yapılan direkt uçuşları kapsadığını öne sürdü. Yetkiliye göre, bu kentlerden biri İstanbul.

Anadolu Ajansı'na göre, Amerikan medyasında yer alan ve ABD'li yetkililere dayandırılan haberlerde, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden ABD'ye seyahat eden yolcuların dizüstü ve tablet bilgisayarların yanı sıra kamera ve DVD oynatıcı gibi elektronik cihazları kabine almalarının yasaklanacağı ve bagaja verilmesi koşulunun getirileceği öne sürüldü.

Direktifin bir güvenlik tehdidi sonucu verildiği belirtilerek, uygulamanın bugünden itibaren başlamasının beklendiği iddiasında bulunuldu. Yasağın ne kadar süreceği ise belirtilmedi.

YASAĞIN NEDENİ

Adı açıklanmayan bir yetkili, CNN'e yaptığı açıklamada, yasağın Arap Yarımadası El Kaidesi ve kısa süre önce Yemen'de Amerikan özel kuvvetlerince yapılan bir baskında elde edilen istihbaratla ilişkili olduğunu öne sürdü.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. Dışişleri Bakanlığının ise Amerikan medyasına, elçiliklerin ilgili havayolları şirketlerini bilgilendirmeye başladığını açıkladığı duyuruldu.

AP: 10 KENTTEN BİRİ İSTANBUL

Associated Press'e konuşan ABD'li bir yetkili, söz konusu yasağın, dünya genelindeki 10 uluslararası havalimanından ABD'ye yapılan direkt uçuşları kapsadığını öne sürdü. İsmi açıklanmayan yetkiliye göre, bu kentlerden biri İstanbul.

ABD'li yetkili diğer kentleri ise şöyle sıraladı:

- Kahire (Mısır)
- Amman (Ürdün)
- Kazablanka (Fas)
- Doha (Katar)
- Riyad ve Cidde (Suudi arabistan)
- Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emrilikleri)
- Kuveyt kenti (Kuveyt)

Associated Press'e konuşan bir başka ABD'li yetkili, yasaktan dokuz havayolu şirketinin etkileneceğini söyledi ancak isimlerini açıklamadı. Yetkililer, yasaktan ABD'li havayolu şirketlerinin etkilenmeyeceğini duyurdu.

ÜRDÜN HAVAYOLLARI'NDAN AÇIKLAMA

Ürdün Kraliyet Havayolları (Royal Jordanian Airlines), Twitter hesabından, Kuzey Amerika uçuşlarında çoğu elektronik cihazın kabinlere alınmasını yasaklayacaklarını açıkladı. Şirket, daha sonra sildiği tweet'inde şu ifadelere yer verdi:

"ABD'nin ilgili bakanlıklarından verilen talimatlar gereğince ABD'ye giden veya ABD'den gelen tüm uçuşlarımızda elektronik ve elektrikli cihazların yolcu kabinine alınmasının kati bir surette yasaklandığını değerli yolcularımıza bildiriyoruz. Cep telefonları ve tıbbi cihazlarına uçuş sırasında gereksinim duyulduğundan bu cihazlar yasak dahilinde değiller."

Açıklamada uygulamanın bugün başlayacağını duyuran şirket, yasağın Montreal, New York, Chicago ve Detroit uçuşlarında uygulanacağını belirtti.

SUUDİ HAVAYOLU ŞİRKETİ DE İDDİAYI DOĞRULADI

Suudi Arabistan'ın El Riyad gazetesi ise Suudi hükümetinin sivil havacılık otoritelerini yasak konusunda bilgilendirdiğini yazdı. Saudia Hava Yolları da Twitter hesabı üzerinden bu iddiayı doğruladı.

Havayolu şirketi, yeni düzenlemeyle birlikte, kabinlere cep telefonundan büyük tüm elektronik cihazların alınmasının yasaklanacağını ifade etti.

Trump yasak listesine İstanbul'u da mı ekledi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

inşallah ~ 2 yıl önce
inşallah 17 nisan sabahı Amrekiya unutamayacağı bir ders vericez.Trump el pençe divan duracak benim Başkanımın önünde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 yıl önce
Insallah jardes
haber aşağıda. ~ 2 yıl önce
A U.S. official told The Associated Press the ban will apply to nonstop flights to the U.S. from 10 international airports serving the cities of Cairo in Egypt; Amman in Jordan; Kuwait City in Kuwait; Casablanca in Morocco; Doha in Qatar; Riyadh and Jeddah in Saudi Arabia; Istanbul in Turkey; and Abu Dhabi and Dubai in the United Arab Emirates. The ban was indefinite, said the official.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Belediye ~ 2 yıl önce
Baskani iken kim Amerikan baskani ile gorusmus tu?
DÜNYA LİDERİ ~ 2 yıl önce
Ve Kasımpaşa civarından kahvehane ağzıyla bir nida yükselir; "EYYY, TRUMP SEN KİM OLUYORSUUUNN?"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yokk ~ 2 yıl önce
Onu yapabilecek olsa müslümanları ülkesine sokmadığı zaman yapardı. Adam müslüman oldukları için milleti hapse tıktı da sesini çıkaramadı. Ay pardon dünya lideriydi di mi yanlışlıkla yazdım.
Yolyabdı ~ 2 yıl önce
Hamdolsun dahada derine batıcaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolyabdı ~ 2 yıl önce
Hamdolsun dahada derine batıcaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Te ha ye ~ 2 yıl önce
Te ha ye yabancı pilotlar cok değerli aman yeşilköydeki kiralarını ödememezlik yapma bak yasak gelir he :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
United Airlines calisanlarinin Dubai-Athens-New York hattinin acilmasini protesto etmelerinden sonra bu kararin zamanlamasi cok manidar... Islamfobya adi altinda Amerikan havayolu sirketlerinin Korfez Havayolu sirketlerinin onune gecmesini amacliyorlar... En basitinden, Istanbul - Amerika ucusunun en kisasi 9 en uzunu 14 saat, Business ucacak kisi THY ile gidip sadece onca saat telefonunda mi islerini yurutecek yoksa Lufthansa ile Frankfurt aktarmali ucup istedigi elektronik cihazi yanina mi alacak? Valize verilen cihazlarin calinmasi olasiligini konusmuyorum bile...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
President Barrack Hussein Obama ~ 2 yıl önce
Şaka güzeldi güldük eğlendik Sn Trump.Şimdi böyle birşeyin olmadığını söyle biz de normal hayatımıza dönelim)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 2 yıl önce
derhal donanmamiz aksaz uzerinden atlantiki takiben newyork onlerine gitmeli. yeni yapilan cikarma gemileri ve iclerindeki savasarabalari olan m48leride goturmeliler.1 gun taninmali ve yasaklar kalkmaz ise newyorka cikarma harekati duzenlenmeli sanli ordumuz hadi gorev basina. ama tabi durun bu emri buyuk kendine ataturk olarak goren maresalimiz vermeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trump ~ 2 yıl önce
Bu haberi doğru anlayamayacak reisciler için açıklayalım. Trump özetle, "bu ülkeler güvenilmez buna Türkiye De dahil, bu havaalanları da güvenilmez bunların duzgun kontrol yaptığına ben inanmıyorum buna İstanbul ahl De dahil" diyor. Adam haklı mı,? ayda ortalama bir bomba patlayan ve havalimanınında düşük yoğunluklu çatışma çıkan bir yer oldu burası. Daha geçen De apronda herkesin güvenli olacağı yerde yolcu döven calisanlariniz vardı. Bu adamın cezasını bırakın hukuk adalet versin dedik bize de çamur attınız. Üzgünüzz böyle anılmaktan ve sanilmaktan, ama tebrikler bunları siz basardiniz. Durmak yok yola devam. Afrika olana kadar evet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000