13 Temmuz 2016, Çarşamba 13:38:54

TRJet ve TUSAŞ'tan işbirliği

Ankara merkezli havacılık şirketi TRJet, TUSAŞ -Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile heyecanla beklenen Milli Bölgesel Uçak Projesi'ni desteklemek için başlangıç anlaşmalarını yapıyor.
  • TRJet ve TUSAŞ'tan işbirliği; anlayabilmiş değilim.. neden elin adamına SNC ya para kazandırıyoruz? Teknoloji mi getirecek? üretim mi yapacak? HAYIR HAYIR; Do 328 hazır ucak, TUSAŞ bu işi tek başına yapamaz mıydı?
  • Devlet destegi ile ozel soktore peskes cekmek, bakin ucuncu havalimanini devlet kredileri ile ozel sektore yaptiriyoruz iyide o zaman isletme neden devlette degil?
  • Temmuz da atağa kalktılar. Önce Almanya da bir şirket sonra TR JET... TUSAS sen onu bunu bırak 3 yildir halka neden açılamadi o şirket sen onu açıklasana. Yine mi koltuğunu zıplatti birileri... Yediniz milleti, yedi sulalenizden çıkarsın Allah.... utanmazlar....
  • Resan reklam sunar...
  • 3 katlı TUR380 yapalım tur bindirleim:)

Ankara merkezli havacılık şirketi TRJet, TUSAŞ -Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile heyecanla beklenen Milli Bölgesel Uçak Projesi'ni desteklemek için başlangıç anlaşmalarını yapıyor.

TRJet, TUSAŞ'ın havacılık orijinal ekipman üretim tedarikçiliği alanındaki deneyim ve başarısıyla TRJ328™ ve bundan daha büyük yeni uçaklarının gelişimini destekleyecek. İki firma ayrıca, TUSAŞ'ın tasarım becerilerini yeni, daha büyük ve yerli tasarım uçağını en iyi şekilde kullanılabileceğini aktif olarak ele alıyor.

TRJet Genel Müdürü Cem Uğur, işbirliği hakkındaki görüşlerini "TUSAŞ dünya çapında zengin bir havacılık uzmanlığı ortaya koyuyor. TUSAŞ ile yapacağımız işbirliği, Türkiye'yi dünya üzerindeki büyük sivil uçak tasarlayabilen, üretebilen ve sertifikalandırabilen sayılı ülkelerden biri haline getirme yolunda çaba gösteren TRJet ekibinin güçlenmesine yardımcı olacak" sözleriyle dile getirdi.

TRJet Türkiye'nin ilk bölgesel yolcu uçağını üretecek. Dornier 328 uçağının yenilenmiş ve güçlendirilmiş versiyonu olacak bu uçak, yalnızca bölgesel yolcu ulaşımı için ideal olmakla kalmıyor aynı zamanda tedavi amacıyla hastaların tahliyesi, VIP, kargo ve özel görev operasyonlarının sertifikalı varyasyonları için çok yönlü kullanım olanağı da sağlıyor.

Bu özellikler halihazırda dünya genelinde 85 ülkede sertifikalı olan temel platforma ek kabiliyetler sunuyor. Daha da önemlisi, 328 serisi Türkiye'nin ilk yerel olarak tasarlanan, üretilen ve sertifikalandırılan ticari yolcu uçağı olması planlanan daha büyük kapasiteli uçağın yolunu açacak.

Türk mühendislerin önderliği ve yönetiminde, Türkiye'de üretilecek olan bu uçak, ülkenin endüstriyel tedarikçi altyapısını genişletecek ve TRJet'in bir uçak orijinal ekipman üreticisi olarak küresel havacılık pazarındaki yerini sağlamlaştıracak.

TUSAŞ CEO'su Muharrem Dörtkaşlı, "Hem 328 serisi uçaklar için yetkinliklerimizi kullanarak çeşitli çözümler sunmayı hem de daha büyük yeni nesil uçağın tasarım ve geliştirme ekibinin bir parçası olmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

TRJet, yeni nesil uçağını geliştirecek ekibi desteklemek için tasarım, geliştirme, test ve üretim alanlarında Ankara merkezli TUSAŞ'ın uçak orijinal ekipman üretimi deneyim ve yeteneklerinden yararlanmayı planlıyor.

TRJet ile TUSAŞ arasında yapılacak işbirliği, Türkiye'yi dünya havacılık pazarında önemli bir oyuncu olarak konumlandırma yolunda atılmış önemli bir adım olma özelliğini taşıyor. 

TRJet ve TUSAŞ'tan işbirliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

hakan sancak ~ 4 yıl önce
TRJet ve TUSAŞ'tan işbirliği; anlayabilmiş değilim.. neden elin adamına SNC ya para kazandırıyoruz? Teknoloji mi getirecek? üretim mi yapacak? HAYIR HAYIR; Do 328 hazır ucak, TUSAŞ bu işi tek başına yapamaz mıydı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçak üretimi ~ 4 yıl önce
Her işi Tusaşa yüklemek doğru mu sence? Tusaş yeni sistemler geliştirsin üretsin Trjet ise montajını ve en önemlisi satışını yapsın.
Cevap ~ 4 yıl önce
TAİ dediğiniz şirket yari modern üretim aletleriyle uluslararası firmaların kontrolü altında üretim yapabilen fabrika tecrubesine sahip, tecrübeli tasarımcıları bir şekilde kaçırmış bir devlet KİT i. Hurkus sertifikasyonu bile kendilerine seri uretim ve uluslararası satışı vermiş değil. Yapılan IHA lar iç güveysinden kötü. Amerikan mali Turk sahipli SNC sirketi ve Alman Dornier olmasa ülkede projede kalmaz. Belki olurda onlar sayesinde adam olur, bu yönetimle birşey olacağı yok. Birde en tepesindeki 10+ yildir milyon paralar alan ve hak edemeyen adamlarıyla kök salmış vasıfsız personeli değiştirse fena olmayacak bir şirket.
Devlet ~ 4 yıl önce
Devlet destegi ile ozel soktore peskes cekmek, bakin ucuncu havalimanini devlet kredileri ile ozel sektore yaptiriyoruz iyide o zaman isletme neden devlette degil?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilirkişi ~ 4 yıl önce
Temmuz da atağa kalktılar. Önce Almanya da bir şirket sonra TR JET... TUSAS sen onu bunu bırak 3 yildir halka neden açılamadi o şirket sen onu açıklasana. Yine mi koltuğunu zıplatti birileri... Yediniz milleti, yedi sulalenizden çıkarsın Allah.... utanmazlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerekçe ~ 4 yıl önce
Halka açılamadan büyüyen şirketlerinizde var demek. Fazlasiyla zenginsiniz galiba, TSKGV ? Birazda Mehmetçik Vakfına kaydirsaniz fena olmaz, onca gazi ve şehidimiz var en azından sevaba girersiniz.
Şimdi reklamlar ~ 4 yıl önce
Resan reklam sunar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 4 yıl önce
3 katlı TUR380 yapalım tur bindirleim:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçan Tilki ~ 4 yıl önce
Nedir bu her haberlerin altına abartılı cümleler sözler.Yani siz yapılmasın mı istiyorsunuz !
evetcik ~ 4 yıl önce
Istersen 3. kata birlikte cikariz.... anladin sen onu

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000