25 Mart 2019, Pazartesi 10:04:49

Transfer yasağı dönemi başlıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında yayımlanan uçuş ekiplerinin transfer yasağına ilişkin genelge önümüzdeki hafta yürürlüğe giriyor.
  • Wellcome to the Turkey
  • Kural insan haklarına aykırı..Talpa göreve
  • Hem vergi kes hem gitmesini engelle ne âlâ.
  • Heryere giderim kimse de engelleyemez.
  • Bir gun gelicekte, turk genci, ya Turk Hava Yollarindan kacarak baska havayoluna gidicek, yada Turk hava yollarinda pilot olarak calismak istemeyecek... Insan bu kadar kotu yonetimi gorunce uzuluyor, Turk Hava Yollari neden calisilmasi istenilen en onemli sirket iken, suan kacilasi bir sirket oldu. Basari 90 yillik sirkete 500 tane ucak almak degil, herkesin ozelikle havayolu sirketinin esas faaliyeti ulan ucak ucurma faaliyetinin ana aktorlerinin en fazla calismak istedigi sirket olmaktir. O zaman zaten basarili olursunuz.. Sonra da trasnfer yasaklarina gerek duymazsiniz...olay sadece cok iyi maas vermekte degil. Sirket yonetimi o kadar basiretsiz ki bir b737 roster problemini cozemedi, yillardir, insanlar kaciyor oluk oluk.. cok iyi kadrolarin yonettigi THY tekrar gormek arzusu ile...
  • Hep tek taraflı.. Madem şirketten ayrılmak ceza gerektiriyor, transfer yasağı döneminde bu kuraldan faydalanmak isteyen şirketler de uçucularına “ayrılamama tazminatı” ödemeli.
  • Çocuklat biraz büyüsün, geliyoruz dostum. Bebekliği Türkiye'de atlattık mı tamam. Sırf eğitim yardımı için gelinir yani. Görüşmek üzere...
  • Hangi ülke burası??
  • http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/mevzuat/sektorel/genelgeler/UOD-2015_13(1).pdf Bu linkten yürürlüğe giren kararın detaylarını okuya bilirsiniz arkadaşlar. İyi çalışmalar.
  • Hakklarina aykiri degilmi bu simdi?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, uçuş ekiplerinin havayolu şirketi değiştirmesinin önüne geçmek için yayımlanan genelce 5’inci kez yürürlüğe giriyor.

“Uçuş ekibi sıkıntısının yaşandığı ülkemiz havacılık sektöründe, bu yoğun aylarda yaşanan sirkülasyonun, ekiplerin başka bir işletme bünyesinde göreve başlayabilmek için almak zorunda oldukları eğitimler sebebiyle belirli bir süre o ekipten istifade edilememesine sebebiyet verdiği, değerlendirilmiş olup, bu durumlar göz önüne alındığında bu aylarda yaşanan ekip sirkülasyonunun dolayısıyla uçuş emniyetini olumsuz yönde etkilediği tespit edilmiştir” denilerek hazırlanan ve son beş yıldır uygulanan transfer yasağı 1 Nisan’dan itibaren başlayacak. Uçuş ekiplerinin havayolu değiştirmesi için son bir haftası kalırken yaz sezonu boyunca ekiplerin şirket değiştirmesi genelge ile engelleniyor. Yasağa rağmen uçuş ekibi transfer eden şirketlere ise idari para cezası uygulanıyor. Geçmiş yıllarda bazı havayolu şirketlerinin özellikle pilot transferi için idari para cezasını göze alarak transfer yaptığı biliniyor. 

1 Nisan tarihinde başlayacak uçuş ekibi transfer yasağı 1 Eylül tarihinde sona erecek.

Transfer yasağı dönemi başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

Hello ~ 4 ay önce
Wellcome to the Turkey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
The turkey ~ 4 ay önce
İyimiş! :)
The? ~ 4 ay önce
The Turkey mi?
Çok saçma ~ 4 ay önce
Kural insan haklarına aykırı..Talpa göreve

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haksızlık ~ 4 ay önce
Hem vergi kes hem gitmesini engelle ne âlâ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lisans benim ~ 4 ay önce
Heryere giderim kimse de engelleyemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Inanir miydiniz??!! ~ 4 ay önce
Bir gun gelicekte, turk genci, ya Turk Hava Yollarindan kacarak baska havayoluna gidicek, yada Turk hava yollarinda pilot olarak calismak istemeyecek... Insan bu kadar kotu yonetimi gorunce uzuluyor, Turk Hava Yollari neden calisilmasi istenilen en onemli sirket iken, suan kacilasi bir sirket oldu. Basari 90 yillik sirkete 500 tane ucak almak degil, herkesin ozelikle havayolu sirketinin esas faaliyeti ulan ucak ucurma faaliyetinin ana aktorlerinin en fazla calismak istedigi sirket olmaktir. O zaman zaten basarili olursunuz.. Sonra da trasnfer yasaklarina gerek duymazsiniz...olay sadece cok iyi maas vermekte degil. Sirket yonetimi o kadar basiretsiz ki bir b737 roster problemini cozemedi, yillardir, insanlar kaciyor oluk oluk.. cok iyi kadrolarin yonettigi THY tekrar gormek arzusu ile...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
khn ~ 4 ay önce
Hep tek taraflı.. Madem şirketten ayrılmak ceza gerektiriyor, transfer yasağı döneminde bu kuraldan faydalanmak isteyen şirketler de uçucularına “ayrılamama tazminatı” ödemeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüsto'ya ~ 4 ay önce
Çocuklat biraz büyüsün, geliyoruz dostum. Bebekliği Türkiye'de atlattık mı tamam. Sırf eğitim yardımı için gelinir yani. Görüşmek üzere...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reality ~ 4 ay önce
Hangi ülke burası??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM’nin yayımladığı kararı. ~ 4 ay önce
http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/mevzuat/sektorel/genelgeler/UOD-2015_13(1).pdf Bu linkten yürürlüğe giren kararın detaylarını okuya bilirsiniz arkadaşlar. İyi çalışmalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Insan ~ 4 ay önce
Hakklarina aykiri degilmi bu simdi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000