21 Mayıs 2016, Cumartesi 08:45:49

Tokat'ta paraşüt yarışması

Tokat’ın Turhal ilçesinde Şenyurt Mercimek Tepesi'nde 6 ülkeden 50 sporcunun katılımı ile Cross Country Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması başladı.
  • DOKTORUMUZ LEVENT BİRİNCİ OLUR UÇMAYA ALIŞIKTIR O.
  • Göklerin gerçek özgür kuşları , selam size

Tokat’ın Turhal ilçesinde Şenyurt Mercimek Tepesi'nde 6 ülkeden 50 sporcunun katılımı ile Cross Country Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması başladı.

Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesinde bin 200 metre yükseklikte bulunan Mercimek Tepesi’nde düzenlenen Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması’na yurt içinden ve Rusya, Fransa, Tacikistan, İran, Ukrayna, Kazakistan’dan sporcular katıldı. Tokat Valisi Cevdet Can, Turhal Kaymakamı Bünyamin Yıldız, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan, THK Havacılık Eğitim Müdürü Bekir Akyüz’ün konuşmalarının ardından yarışmaların startı verildi. Basın mensuplarının Vali Can’a ‘Mercimek Tepe Xc Open 2014’ isimli Türkiye şampiyonasında geçirdiği talihsiz kazanın hatırlatılması üzerine, “Arkadaşlar buraya gelirken bana sordular ‘uçacak mısınız’ diye. Bir rivayete şöyle der: ‘Bilirsin ki bilmezsin bir bilene sormazsın bilirsin ki sorarsan bilirler ki bilmezsin.’ O yüzden bizim ustaya saygımız sonsuzdur. Bu sene böyle” diyerek uçuş yapmayacağını söyledi.
Vali Yardımcısı Soner Karataşoğlu ise oğlu 11 yaşlarındaki Levent’in tandem uçuşu yapmasını izledi. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Vali Yardımcısı Karataşoğlu, “İnşallah ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Hocamıza güveniyoruz hava güzel. Baba olarak biraz heyecanlıyız. Annesinin haberi yok uçuş yaparak havalandıktan sonra söyleyeceğim” dedi.

Yarışmaya Rusya’dan katılan Anastasia Lomovtseva, Türkiye’de Talas ve Fethiye’de yarıştığını ilk defa Tokat’ta uçacağını söyledi. Yamaç paraşütçüler sıra ile atlayış gerçekleştirerek en uzun mesafe rekorunu kırmak için bir birileri ile yarışmaya başladı. Yarışmalar Pazar günü yapılacak olan ödül töreni ile sona erecek.Tokat'ta paraşüt yarışması

Facebook Yorum

Yorumlar

YÜRÜBEE ~ 5 yıl önce
DOKTORUMUZ LEVENT BİRİNCİ OLUR UÇMAYA ALIŞIKTIR O.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Efe ~ 5 yıl önce
Göklerin gerçek özgür kuşları , selam size

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000