01 Ekim 2022, Cumartesi 12:09:48

Tokat Havalimanı 6 ayda kaç yolcu ağırladı?

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, 25 Mart'ta hizmete açılan Tokat Havalimanı'nın 6 ayda kaç yolcuya hizmet verdiğini açıkladı.
  • Bir de Rize'ye bakiyorum, sirf israf.
  • otobus bileti fiyatina ucak bileti satip yolcu sayisi ile ovunmek )))) anlayana ..
  • Buralarda Borajet kurulduğu zamanlarda TOKATLI rumuzlu bir okuyucu habire "Tokat uçuşları ne zaman başlayacak" diye olur olmaz her haberin altına yorum atıyordu. O arkadaşımız her kim ise çoktandır sesi çıkmıyor, umarım sağlığı ve keyfi yerindedir.
  • 53bin 768 inin 8 i bizim aile

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, 25 Mart'ta hizmete açılan Tokat Havalimanı'nın 6 ayda kaç yolcuya hizmet verdiğini açıkladı.

Tokat'ta eski havalimanının büyük gövdeli uçakların inişine elverişli olmaması nedeniyle Söngüt köyü arazisinde yapılan ve 550 milyon liraya mal olan yeni havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle 25 Mart'ta hizmete açıldı.

Türkiye'nin 57'nci havalimanı olan Tokat Havalimanı, 45 metre genişliğindeki 2 bin 700 metre pist uzunluğu ve 16 bin 200 metrekarelik terminal binası ile hizmete girdi.

7 uçaklık park kapasitesine sahip olacak şekilde yapıldı

Havalimanının pist, terminal binası ve kule inşaatı, yaklaşık 3 yılda tamamlanırken; 5 yolcu, 2 kargo olmak üzere 7 uçak park kapasitesine sahip olacak şekilde planlandı.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, havalimanının ilk 6 aylık hava trafiği değerlendirmesini yaptı.

"53 bin 652 yolcumuz havalimanımızı kullandı"

CNNTürk'te yer alan habere göre; Vali Hatipoğlu, "Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle mart ayında açılan Tokat Havalimanı'mızda bugüne kadar 368 tarifeli sefer gerçekleştirildi. 53 bin 652 yolcumuz havalimanımızı kullandı. Onun dışında ambulans uçak ve benzeri faaliyetlerle yaklaşık olarak 780 hava trafiği gerçekleşmiş oldu. Havalimanımız her gün artan bir taleple karşı karşıya. Yeni seferlerin konulması için taleplerimiz söz konusu oldu. Seferlerin artırılmasıyla bölgemizin ekonomik hayatı için çok önemli bir noktaya gelmiş olacağız. Bugüne kadar 423 ton yük oluşturulmuş. Bölgede lojistik depolama anlamında hava yoluyla meyve ve sebzemizin daha uygun ihracatı ile ilgili olarak da çalışıyoruz" diye konuştu.

Tokat Havalimanı 6 ayda kaç yolcu ağırladı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Gayet iyi ~ 2 ay önce
Bir de Rize'ye bakiyorum, sirf israf.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize ~ 2 ay önce
Rize de aynı orgi de. Safi israf
Rize ~ 2 ay önce
Rize hedefin üstünde devam ediyor Ve durmadan şikayetler devam ediyor uçak yok diye sezonu güzel bir rakamla kapatıyor
Rize rekor ~ 2 ay önce
Rize rekor kırıyor Trabzon'u geçer 2 seneye siz hangi kafayı yaşıyorsunuz hahaha
Rize ~ 2 ay önce
Eminim zorla sefer konan rize 2023 de kapatılacak havalimanları sıralamasında orgiden sonra gelecektir. Vergilerimizin gittiği yere bakın ayıptır günahtır
personel ~ 2 ay önce
otobus bileti fiyatina ucak bileti satip yolcu sayisi ile ovunmek )))) anlayana ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özlüyorum. ~ 2 ay önce
Buralarda Borajet kurulduğu zamanlarda TOKATLI rumuzlu bir okuyucu habire "Tokat uçuşları ne zaman başlayacak" diye olur olmaz her haberin altına yorum atıyordu. O arkadaşımız her kim ise çoktandır sesi çıkmıyor, umarım sağlığı ve keyfi yerindedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokatlı ~ 2 ay önce
Buradayım yahu, gidip geliyoz artık şükür
Tokatlı teknisyen ~ 2 ay önce
53bin 768 inin 8 i bizim aile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almuslu ~ 2 ay önce
Tokatımız çok gelişti

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000