02 Aralık 2017, Cumartesi 14:08:40

THY'ye direkt sefer çağrısı

Türk Hava Yolları'nın (THY) İzmir'i hub (aktarma merkezi) ilan ederek direkt seferler koymasını isteyen Egeli turizmciler, siyasetçileri ve yerel yöneticileri harekete geçmeye ve seslerini yükseltmeye çağırdı.
  • İzmirde insanlar otobüse minibüse binmiyor yürüyor. hub ilan edilsin diyorlar kimi alacak izmirden. SxS bile kış geldi Almanya seferlerini kapattı. İzmirde bu belediyecilik olduktan sonra hiçbirşey olmaz. Var olan hatlarda kapanır.
  • gaziantep antalya direk seferler artırılsınn artıkk tek uçus yetmiyor ve çok pahalı
  • Sen istiyor direkt sefer. THY'ye verecek teşvik.
  • Tgs ye alım varmı
  • Ya bir gidin allah aşkına ya. İzmir, Türkiyenin en büyük limanlarından birisi ve ihracat rakamlarında 4. büyük şehir. Ankaradan 2 milyar daha fazla ihracat yapıyor. Gerek kendi sınırları içerisinde bulundurduğu gerekse de civar şehirlerdeki turizm merkezlerine yakınlığıyla turizm açısından da Ankaraya göre çok daha fazla potansiyeli var. Bunlara rağmen THY Ankaraya hub açarken İzmire açmıyor. Ama siz hala THY ticari kuruluş, karlı olabilecek seçenekler hayata geçiriliyor demeye devam edin. Pegasus veya Sunexpress gayet güzel uçuyor iş karlılıksa şayet. Ama iş İzmirin akpli bir şehir olmamasından kaynaklıysa, CHPli bir şehir diye hub yapılmıyorsa da gidip İzmire değer veriyoruz ırt zırt tantanası yapmayı bıraksınlar bir zahmet.
  • Yine mardin Yurt disi yok
  • Skeç gibi beyanatlar
  • isterse 500 sehre yarim saat mesafede olsun. THY ticari bir kurulus, karli olabilecek secenekler zaten hayata geciriliyor. Sen istiyorsun diye sefer konulmaz. Bunun neyini anlayamiyorsunuz?
  • Akpliler chpli şehre iş verirler mi ?
  • Bu iş arz talep işidir, eğer ilgi olsa zaten thy kendisi, kendi menfaati için hub yapar filo kaydırır. THY'nin bütün planları yeni havalimanıyla ilgili şuan taşınma işiyle ilgili adeta yılan kaçmış, kimse İzmir'le uğraşacak halde değil.

Türk Hava Yolları'nın (THY) İzmir'i hub (aktarma merkezi) ilan ederek direkt seferler koymasını isteyen Egeli turizmciler, siyasetçileri ve yerel yöneticileri harekete geçmeye ve seslerini yükseltmeye çağırdı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "İzmir gibi üç saatlik sürede 54 ülkeye ulaşabilecek mesafedeki bir şehir direkt uçuş avantajından ve destekleyici uygulamalardan neden mahrum bırakılıyor" diye sordu.

Sanayi, tarım, medikal, üniversite ve turizm şehri kenti olan İzmir'e direkt uçuşların ekonomisi açısından çok önemli olduğunun altını çizen TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nce (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, "THY İzmir'i mutlaka gündemine almalı" dedi. Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarını hub ilan ederek uçan THY'nin İstanbul bağlantılı uzun uçuşlarda 'stopover' (mola) uygulamasıyla konaklama sektörünü de desteklediğini anlatan İşler, şunları söyledi:

"Türk Hava Yolları bu uygulamayı ilk kez İstanbul'da yaptı. Uzak ülkelerden aktarmalı uçuşlarla geldikleri İstanbul'da uçak değiştiren yolcuları şehirde kalmaya ve bir-iki gece de olsa ücretsiz konaklamaya teşvik ediyor. Ekonomi sınıfı yolcuları dört yıldızlı otelde bir gece, business sınıfı yolcuları iki gece beş yıldızlı otelde ağırlamayı teklif ediyor, 'Konaklama bedelini ben ödeyeyim' diyor. Böylelikle konaklama sektörünü ve şehrin ekonomisini desteklemiş oluyor. Hub ilan ederek şehri, stopover uygulamasıyla da sektörü teşvik ediyor."

Destekleme uygulamalarının İzmir'de yapılmadığını, İzmir'in bu imkanlardan yararlandırılmadığını belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, "Yıllardan beri 'THY İzmir'i hub ilan etsin, direkt uçuşlar istiyoruz' diyoruz. Bizim sesimizi siyasetçiler, yerel yöneticiler duymuyor mu" diye sordu.

Başbakan ve ana muhalefet partisi liderinin İzmir'den milletvekili olduğunu hatırlatan İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok sayıda milletvekilimiz var. Bu konuda siyasetçiler, yerel yöneticiler ne yapıyor? Bu teşvik uygulamaları neden İzmir'de yapılmıyor? Üç saatlik sürede 54 ülkeye ulaşabilecek mesafedeki İzmir direkt uçuş avantajından ve destekleyici uygulamalardan neden mahrum bırakılıyor? İzmir turizmin her geçen gün kaybediyor ve geriye gidiyor. Sektör olarak bizim iyi olmamız hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bu atalet niye? Burada siyasetçilerin ve yerel yöneticilerin çalışmasını istiyoruz, harekete geçmeye ve seslerini yükseltmeye çağırıyoruz."

İlkleri bulan, ortaya çıkaran İzmir'in direkt uçuşlar olmadığı için avantajlarını kaybettiğini söyleyen Mehmet İşler, "Direkt uçuşlar olmadığı için kongre turizmi şansımızı İstanbul'a kaptırdık, şimdi sağlık turizmindeki avantajlarımızı da kaybediyoruz. İzmir uyuyor mu, İzmir bu kadar aciz mi? Hani İzmir İstanbul'la yarışacaktı? Direkt uçuşların olmadığı yerde işadamı nasıl bağlantı kuracak? Biz turisti İstanbul üzerinden mi getirelim? Biz pişiriyoruz, İstanbul yiyor. Bu İzmir'e yapılan bir haksızlıktır. İzmir'e direkt uçuşlar istiyoruz" dedi.

Ankara'yı hub ilan eden THY'nin, Berlin, Frankfurt, Viyana ve Paris'e direkt uçuşlar başlatma kararı aldığını belirten Mehmet İşler, yakında Ankara'dan Düsseldorf ile Amsterdam'a da direkt seferler başlatılacağını söyledi. Bütün bu şehirlere yaz-kış direkt uçacağını duyuran THY'nin Ankara'yı bir hub olarak dünyaya bağlamaya çalıştığını anlatan İşler, "Bürokrasinin şehri Ankara'ya direkt uçuşlar konulurken İzmir bu konuda yine sahipsiz, yine öksüz bırakılıyor" görüşünü dile getirdi. (Hürriyet)

THY'ye direkt sefer çağrısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

İzmir mi ! ~ 1 yıl önce
İzmirde insanlar otobüse minibüse binmiyor yürüyor. hub ilan edilsin diyorlar kimi alacak izmirden. SxS bile kış geldi Almanya seferlerini kapattı. İzmirde bu belediyecilik olduktan sonra hiçbirşey olmaz. Var olan hatlarda kapanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayt ~ 1 yıl önce
gaziantep antalya direk seferler artırılsınn artıkk tek uçus yetmiyor ve çok pahalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADB ~ 1 yıl önce
Sen istiyor direkt sefer. THY'ye verecek teşvik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İş ~ 1 yıl önce
Tgs ye alım varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Blank Space ~ 1 yıl önce
Ya bir gidin allah aşkına ya. İzmir, Türkiyenin en büyük limanlarından birisi ve ihracat rakamlarında 4. büyük şehir. Ankaradan 2 milyar daha fazla ihracat yapıyor. Gerek kendi sınırları içerisinde bulundurduğu gerekse de civar şehirlerdeki turizm merkezlerine yakınlığıyla turizm açısından da Ankaraya göre çok daha fazla potansiyeli var. Bunlara rağmen THY Ankaraya hub açarken İzmire açmıyor. Ama siz hala THY ticari kuruluş, karlı olabilecek seçenekler hayata geçiriliyor demeye devam edin. Pegasus veya Sunexpress gayet güzel uçuyor iş karlılıksa şayet. Ama iş İzmirin akpli bir şehir olmamasından kaynaklıysa, CHPli bir şehir diye hub yapılmıyorsa da gidip İzmire değer veriyoruz ırt zırt tantanası yapmayı bıraksınlar bir zahmet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mardin li ~ 1 yıl önce
Yine mardin Yurt disi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dövlet bize bakmiyir. ~ 1 yıl önce
Skeç gibi beyanatlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IQ ~ 1 yıl önce
isterse 500 sehre yarim saat mesafede olsun. THY ticari bir kurulus, karli olabilecek secenekler zaten hayata geciriliyor. Sen istiyorsun diye sefer konulmaz. Bunun neyini anlayamiyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haber ~ 1 yıl önce
Kars haberine bak da öyle gel.
Etts ~ 1 yıl önce
Akpliler chpli şehre iş verirler mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jakku ~ 1 yıl önce
Bu iş arz talep işidir, eğer ilgi olsa zaten thy kendisi, kendi menfaati için hub yapar filo kaydırır. THY'nin bütün planları yeni havalimanıyla ilgili şuan taşınma işiyle ilgili adeta yılan kaçmış, kimse İzmir'le uğraşacak halde değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meraklı ~ 1 yıl önce
Ne kadar aciz bir yorumdur bu? Keyfiniz yerinde tabii sizin değil mi? Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığından başka bir şey değil. İzmir de bu vatanın bir toprağı ve Türkiye'nin en büyük 3. kenti bunu da hatırlatırım. Şuanda da Türkiye'nin en hızlı gelişen kenti. THY devlet desteğini arkasına aldığı sürece her opsiyonu düşünmek zorundadır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000