09 Ocak 2023, Pazartesi 14:13:03

THY'nin uçuşlarında güvenlik hizmeti TAV tarafından sağlanacak

TAV Özel Güvenlik Hizmetleri, Türk Hava Yolları’na uçak güvenlik hizmeti vermeye başladı. İmzalanan anlaşma kapsamında şirket, havayolunun Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleşen Tel Aviv ve Londra uçuşlarının güvenliğini sağlayacak.
  • thy nin kendi kadro güvenlikleri dışında hali hazırda 1500 e yakın yüklenici güvenlik gorevlisi varken neden tav? ya da madem önünde sonunda tav'a donecektiniz, neden iga açılırken thy nin crew, cip, asg, kargo, teknik a.s gibi noktalarinin guvenlik ihalesini tav kazanmis ve personel kadrosunuda hazirlamisken neden ihaleden el cektirip iga-ufs ortakligina karar verdiniz? yine neyin peşindesiniz acaba???
  • Azim
  • Ülkemize vizesiz,kapıda vize veya kimlikle gelenlerin ülkelerine hizmet vermeye,vize kontrolü yapmaya,çalışanları 3 kuruşa,sosyal hak vermeden çalıştırmaya devam edin...
  • bence tav güvenlik istanbul havalimanını da almalı. iga havalimanını işletemediği gibi güvenlik konuusunda da umursamaz. sabah saatlerinde havalimanını izleyin,özellikle thy izlesin. güvenlikte yolcu sıraları alıyor başını gidiyor. insanlar uçaklarını kaçırıyor. bu hep thy için zarar. sebebi ne? iga güvenlik sayısının yetersiz olması.
  • Gözen ABD ile mi yolunu bulacak sadece ?
  • Hep bana yalnız bana demeyin ve birazda güvenlik görevlilerinizin maaşlarını düzeltin.Maaşlarımız çok düşük ve hayat çok pahalı zordayız

TAV Özel Güvenlik Hizmetleri, Türk Hava Yolları’na uçak güvenlik hizmeti vermeye başladı. İmzalanan anlaşma kapsamında şirket, havayolunun Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleşen Tel Aviv ve Londra uçuşlarının güvenliğini sağlayacak.

TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV Güvenlik, 2023 itibariyle Türk Hava Yolları’nın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleşen Tel Aviv ve Londra uçuşlarına uçak özel güvenlik hizmeti sunmaya başladı. Türk Hava Yolları ile daha önce kargo, K9 birimi ve güvenlik eğitimi konularında işbirlikleri gerçekleştiren şirket iki rotada haftada toplam yirmi sekiz uçuşun güvenliğini sağlayacak. Uçak özel güvenlik operasyonu doküman kontrolü, yolcu mülakatı, güvenlik taraması gibi hizmetleri içeriyor.

TAV Güvenlik Genel Müdürü Turgay ŞahanTAV Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan, “Biz, uzmanlığı havacılık güvenliği olan bir şirketiz. Yaklaşık yirmi beş yıldır Türkiye’nin en önemli havalimanlarında hizmet veriyoruz. Son 10 yıldır sektörde artan ve değişen güvenlik ihtiyaçları neticesinde saygın havayolu şirketleriyle  anlaşmalar yaparak uçak özel güvenlik hizmeti sağlıyoruz. Bugüne kadar edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyi, uzman kadromuzla birlikte bu alanda daha da fazla kullanmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde hedefimiz bu alanda çalıştığımız firma ve uçuş sayısını artırarak operasyon ağımızı genişletmek” dedi.

1997’den bu yana sivil havacılık güvenliğinin tüm alanlarında hizmet veren TAV Güvenlik, müşteri ve çalışan memnuniyetini önceliklendirerek Sabiha Gökçen Havalimanı operasyonları insan kaynağı süreçlerini de titizlikle yürüttü. Güvenlik görevlileri yolcu mülakatı, belge inceleme, güvenlik donanımları ve iletişim tekniklerini de içeren pek çok teorik ve uygulamalı eğitimlere tabi tutuldu; Sektörün önde gelen  eğitmenleriyle  işbaşı eğitimlerine katıldı.

TAV Güvenlik Hizmetleri, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Alanya Gazipaşa, Dalaman, Sabiha Gökçen, Milas-Bodrum olmak üzere toplam sekiz havalimanında uçak güvenlik hizmeti veriyor. Hizmet verilen kuruluşlar arasında Türk Hava Yolları’nın yanı sıra Air France, KLM, Air Algeria, Turkmenistan Airlines, China Southern Airlines, Saudi Arabian Airlines, Libyan Airlines, EgyptAir, Etihad Cargo, IOM-BM, K9 - ACC3 ,Indigo Airlines, Kuwait Havayolları, İsveç, Norveç ve İsviçre polis teşkilatları bulunuyor.

THY'nin uçuşlarında güvenlik hizmeti TAV tarafından sağlanacak

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

heheh ~ 1 yıl önce
thy nin kendi kadro güvenlikleri dışında hali hazırda 1500 e yakın yüklenici güvenlik gorevlisi varken neden tav? ya da madem önünde sonunda tav'a donecektiniz, neden iga açılırken thy nin crew, cip, asg, kargo, teknik a.s gibi noktalarinin guvenlik ihalesini tav kazanmis ve personel kadrosunuda hazirlamisken neden ihaleden el cektirip iga-ufs ortakligina karar verdiniz? yine neyin peşindesiniz acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Azim ~ 1 yıl önce
Azim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Recep ~ 1 yıl önce
Herşey iyi hoş ta arkadaşlarında dediği gibi değer veren yok bizlere ... Sadece haber yapılırken adımız geçiyor o kadar 'Guvenlik Gorevlisi' .Hiç bir zaman hak ettiğimiz değeri görmedik .belki birgün değişir diye yıllar geçti ama düzen yine aynı düzen ...
Güvenlik ~ 1 yıl önce
Ülkemize vizesiz,kapıda vize veya kimlikle gelenlerin ülkelerine hizmet vermeye,vize kontrolü yapmaya,çalışanları 3 kuruşa,sosyal hak vermeden çalıştırmaya devam edin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aliveli ~ 1 yıl önce
bence tav güvenlik istanbul havalimanını da almalı. iga havalimanını işletemediği gibi güvenlik konuusunda da umursamaz. sabah saatlerinde havalimanını izleyin,özellikle thy izlesin. güvenlikte yolcu sıraları alıyor başını gidiyor. insanlar uçaklarını kaçırıyor. bu hep thy için zarar. sebebi ne? iga güvenlik sayısının yetersiz olması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 1 yıl önce
Yolcular uçağını kaçırıyor diye bir şey yok yolcu zamanında gelecek son dakika gel uçağı kacir
İga güvenlik ~ 1 yıl önce
Adam akıllı maaş mi veriliyorda güvenlik kadrosu tam olsun.
Gözen ~ 1 yıl önce
Gözen ABD ile mi yolunu bulacak sadece ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gözen'e ~ 1 yıl önce
Yolunu bulmak ne demek? Size ,şirketinize hizmet verenler için yakıştırdığınız söz bu mu? Çirkin.
asdfghjkkl ~ 1 yıl önce
İstanbul Havalimanı’nda Birleşik Krallık uçuşları hala Gözen’de.
Gözene ~ 1 yıl önce
Bu nefret ve çirkin ağzı değiştirin artık. Sizler gibiler yüzünden kardeş kardeşe düşman oldu. Ne demek yolunu bulmak ayıptır ya.
Uzmansanız madem ~ 1 yıl önce
Hep bana yalnız bana demeyin ve birazda güvenlik görevlilerinizin maaşlarını düzeltin.Maaşlarımız çok düşük ve hayat çok pahalı zordayız

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000