18 Eylül 2019, Çarşamba 14:01:46

THY'den kabin memurlarını yoracak haber

Türk Hava Yolları kabin ekibi yapılanmasında değişiklik kararı aldı. Karar sonrası Boeing 777-300ER tipi uçaklarla gerçekleştirilen uçuşlarda daha az kabin memuru görev yapacak.
  • :))
  • Bugüne kadar fazla fazla kazandıklarınıza sayın.
  • En güzeli pegasus, guler yuz uygun fiyat, kisa mesafe super.
  • Biz seneledir 330 da sizden zor koşulda uçup daha çok calısıyoruz sıra sizde simdide
  • 13 uğursuz sayıdır. Sayı 12'ye indirilsin...
  • Ben olsam kılımı kıpırdatmam
  • Kış sezonu ve yolcu rezervasyon sayısında dusukluk göz önünde bulundurularak alınmış bır karar olarak gozukuyor.bızım tek ozkaynagımız Türk mısafırperverlıgımızdir.dıger havayolları gıbı petrolümüz yok ve uçak uretmıyoruz. Bende şahsen yoruluyorum ve yorulucam. Ama bu enerjımızı düşürmesıne ve uçuşlara motivesiz gelmeye engel degıl. Hersey düşünce ıle olumlu olur. Guzel düşünselim hep bırlıkte belkı kısa sürecek bu uygulama ıle bızde destek olalım sırketmıze derim. Bu işi gönülden seven arkadaşlarım benım ne demek ıstedıgımı anlıyorlar. Olumsuz düşünürsen olumsuz olur. Hep bırlıkte olumlu düşünürsek hersey guzel olur. Hayırlı uçuşlar dılerım
  • aferim. batırmak için ne gerekiyoesa yapıyorsunuz bezaz yakali cok bililiciler
  • Neler oluyormuş Amerika' da chime' a basınca bir anlat bakalım.
  • Ortaluk bankamatik memur dolu, taseronun taseronu var sen kalk ucus ekiplerinden kisinti yap, nasil bir yonetim bu kardesim

Türk Hava Yolları kabin ekibi yapılanmasında değişiklik kararı aldı. Karar sonrası Boeing 777-300ER tipi uçaklarla gerçekleştirilen uçuşlarda daha az kabin memuru görev yapacak.

Türk Hava Yolları'nın B777-300ER tipi uçaklarla gerçekleştirği seferlerde 14 kabin memuru görev alıyordu. Şirket yönetimi tarafından alınana kararla bu sayı 13'e düşürüldü. 14 kişilik ekipte 6 kabin memuru ekonomi sınıfına hizmet verirken bu sayı 5'e indirildi. Böylece ekonomi sınıfına hizmet veren kabin memurlarının iş yükü yüzde 15 artmış oldu.

THY'nin bu kararı sadece B777'lerle gerçekleştirilen uçaklar için aldığı A330 ve B787 tipi uçaklardaki sayının aynen korunduğu öğrenildi.

50 YOLCUYA 1 KABİN MEMURU

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen Kabin Personeli Eğitimi ve Standardizasyonu kurallarını belirleyenSHT-61-40'a göre uçuşlarda her 50 yolcuya en az 1 kabin memuru görevlendirilmesi gerekiyor.

SHGM bazı durumlarda kabin memuru sayısının düşürülmesine izin veriyor. Bunlar:

"Uçuşun bitiminin sonunda otoriteye bir rapor sunulması"

"Operasyon el kitabında belirtilen prosedürlere göre yolcu sayısının azaltılması"

KABİN MEMURLARI EĞİTİM İÇİN YERE İNDİRİLDİ

Öte yandan Türk Hava Yolları, geçtiğimiz günlerde "Kabinde Uzmanlaşma Eğitim Programı" düzenleyeceğini duyurmuştu. Bu programın kabin ekiplerine yapılan ödemelerden tasarruf etmek amacıyla gerçekleştirileceği iddia edilirken, şimdilik ilk etapta 500 önümüzdeki ay da 300 kabin memuru olmak üzere toplam 800 kabin memurunu yere indirerek eğitime alacak.

THY'den kabin memurlarını yoracak haber

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (120)

Iyyy ~ 5 ay önce
:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hllsprdvm ~ 5 ay önce
Bugüne kadar fazla fazla kazandıklarınıza sayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 5 ay önce
En güzeli pegasus, guler yuz uygun fiyat, kisa mesafe super.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amir ~ 5 ay önce
Biz seneledir 330 da sizden zor koşulda uçup daha çok calısıyoruz sıra sizde simdide

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uğur Sayısı ~ 5 ay önce
13 uğursuz sayıdır. Sayı 12'ye indirilsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir yolcu ~ 5 ay önce
Ben olsam kılımı kıpırdatmam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 5 ay önce
Kış sezonu ve yolcu rezervasyon sayısında dusukluk göz önünde bulundurularak alınmış bır karar olarak gozukuyor.bızım tek ozkaynagımız Türk mısafırperverlıgımızdir.dıger havayolları gıbı petrolümüz yok ve uçak uretmıyoruz. Bende şahsen yoruluyorum ve yorulucam. Ama bu enerjımızı düşürmesıne ve uçuşlara motivesiz gelmeye engel degıl. Hersey düşünce ıle olumlu olur. Guzel düşünselim hep bırlıkte belkı kısa sürecek bu uygulama ıle bızde destek olalım sırketmıze derim. Bu işi gönülden seven arkadaşlarım benım ne demek ıstedıgımı anlıyorlar. Olumsuz düşünürsen olumsuz olur. Hep bırlıkte olumlu düşünürsek hersey guzel olur. Hayırlı uçuşlar dılerım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dede ~ 5 ay önce
aferim. batırmak için ne gerekiyoesa yapıyorsunuz bezaz yakali cok bililiciler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginçe ~ 5 ay önce
Neler oluyormuş Amerika' da chime' a basınca bir anlat bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bankamatik ~ 5 ay önce
Ortaluk bankamatik memur dolu, taseronun taseronu var sen kalk ucus ekiplerinden kisinti yap, nasil bir yonetim bu kardesim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000