14 Şubat 2023, Salı 15:03:08

THY'den depremzedelere bir destek daha

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 1000 konutluk proje duyurusundan sonra deprem bölgesindekilerin yaralarını sarmak için bir projeyi daha hayata geçirmek için düğmeye bastıklarını açıkladı.
  • 100 bin euroluk lisansla kokpit için iş bekliyoruz, ik ve kaptan ekibi kafasına göre adam alıyor, uçaktan atılanı, 46 yaşına basmış kitap yüzü açmamışları işe alıyorlar, başkan gelmiş 1000 kişi alacağız diyor. Ne diyelim liyakatli yöneticilerin dahiyane projeleri.
  • Ev verin maddi yardım yapın ok, ama işe alımlarda pozitif ayrımcılık kısmı tamamen saçmalık.3 aylık ingilizce kursla herşey hallolacaksa ne gerek var kabin memuru sınavlarında 2 kere ingilizce kazık gibi sistem sınavı yapıp üstüne speaking yapmak , iş bu kadar kolay oluyorsa alırdınız ingilizce bilmeyen ya da a1 ,a2 biz yetiştirirz ingilizce derdiniz,3 ayda ingilizcesi olmayana en fazla a1 seviyesi öğretilir çünkü.bence Ahmet bey'in üst yönetimin yerinede depremde zarar görenler gelmeli çok dahiyane bir fikir hakkaten.Daha torpil olanları nasıl alırız diye neler ne saçmalıklar çıkacak çok merak ediyorum hakkaten.bu yanlış ve saçma karardan bence dönülmeli.
  • Hepsi psikolojik sorunlar yasıyor. Sizin yerinize bi baskası gelse nasıl olur? Yapabılır mı yapamaz kabin de oyle. Ofis verin ama kabin vermeyin.. .xx köyünün muhtarını thy de ceo yapmak gıbı bırsey bu. Hadi ingilizceyi gectim uzun bı sure turkce bıle konusamıcaklar yasadıkları uzucu olaylardan sonra. Tamam hepimiz uzulduk yardımlar edıyoruz . Havacılık baska bısı dıger mesleklere benzemez.
  • Büyük olay çidden güzel fikir sagol Ahmet bey
  • ikramiyelere el sallayın
  • Sebepsiz işten çıkarttıklarının günahlarını mı affettireceksin Ahmet Hoca...
  • Bu alımlarda eş dost tanıdık umarım devre dışı kalır da Thy-tgs geçiş için bekletilen ve sebepsiz yere olumsuz cevap gönderilen iyi eğitmli arkadaşlar gibi kimse mağdur edilmez. Ayrıca Sn. Bolat’ı bu projesi sebebiyle kutlarım, örnek alınmalı.
  • Başkanım tebrikler diğer şirketlere örnek alınacak bir karar olmuş, daha fazlası da yapılabilir. Umarım bu alımlar sürecinde aynı Tgs-Thy geçiş için bekletilen memurlara yapılan haksızlıklar gibi tuhaf şeyler yapılmaz. Ellerinize sağlık.
  • Allah ölenlere gani gani rahmet eylesin Güzel proje baskanim fakat sinava girip sinavi kazanip İngilizce sınavını geçip olumsuz mailleri alan personellere ne olacak ? Peki türk havayollarina sinav yoluyla girmeyi hak kazanan fakat birsekilde olumsuz mail alan personeller ne olacak baskanim ? Allah yardımcınız olsun başkanım Buyuksunuz

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 1000 konutluk proje duyurusundan sonra deprem bölgesindekilerin yaralarını sarmak için bir projeyi daha hayata geçirmek için düğmeye bastıklarını açıkladı.

Bolat, deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve İştirak şirketlerinde iş imkanı sunacaklarını ifade etti.

İşte Bolat'ın yaptığı o açıklama:

"Türk Hava Yolları olarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgesinde 1000 konutluk Türk Hava Yolları Mahallesi projesi için çalışmalara devam ediyoruz. 75 milyon dolarlık bu bağışımızın yanında yeni bir proje müjdesi vermek istiyorum.

Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve İştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız. Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz. Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da üç ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz. O zamana kadar sabırla beklemenizi ve bu hesabımı kitlememenizi rica ediyorum.

Yaklaşan turizm sezonunda Hizmet İhracat Birliklerine (HİB) üye tüm ilgili sektörlere de öncülük edeceğimize ve onların da bu taşın altına el koyacaklarını biliyorum. Bu sene üstün gayretle ülkemize 85 milyar dolar getirerek hizmet ihracatında rekorlara imza atan HİB’e üye arkadaşlarımın her birinin de bu seferberlikte “ben de varım” diyeceğine ve kendi işletmelerine uygun istihdam projelerini kısa zamanda ilan edeceklerine inanıyorum."

THY'den depremzedelere bir destek daha

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

100 bin euro ~ 1 yıl önce
100 bin euroluk lisansla kokpit için iş bekliyoruz, ik ve kaptan ekibi kafasına göre adam alıyor, uçaktan atılanı, 46 yaşına basmış kitap yüzü açmamışları işe alıyorlar, başkan gelmiş 1000 kişi alacağız diyor. Ne diyelim liyakatli yöneticilerin dahiyane projeleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayrımcılık ~ 1 yıl önce
Ev verin maddi yardım yapın ok, ama işe alımlarda pozitif ayrımcılık kısmı tamamen saçmalık.3 aylık ingilizce kursla herşey hallolacaksa ne gerek var kabin memuru sınavlarında 2 kere ingilizce kazık gibi sistem sınavı yapıp üstüne speaking yapmak , iş bu kadar kolay oluyorsa alırdınız ingilizce bilmeyen ya da a1 ,a2 biz yetiştirirz ingilizce derdiniz,3 ayda ingilizcesi olmayana en fazla a1 seviyesi öğretilir çünkü.bence Ahmet bey'in üst yönetimin yerinede depremde zarar görenler gelmeli çok dahiyane bir fikir hakkaten.Daha torpil olanları nasıl alırız diye neler ne saçmalıklar çıkacak çok merak ediyorum hakkaten.bu yanlış ve saçma karardan bence dönülmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin için uygun değiller ~ 1 yıl önce
Hepsi psikolojik sorunlar yasıyor. Sizin yerinize bi baskası gelse nasıl olur? Yapabılır mı yapamaz kabin de oyle. Ofis verin ama kabin vermeyin.. .xx köyünün muhtarını thy de ceo yapmak gıbı bırsey bu. Hadi ingilizceyi gectim uzun bı sure turkce bıle konusamıcaklar yasadıkları uzucu olaylardan sonra. Tamam hepimiz uzulduk yardımlar edıyoruz . Havacılık baska bısı dıger mesleklere benzemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İbrahim ~ 1 yıl önce
Tabikide ayrımcılık yapacaklar
Hsn ~ 1 yıl önce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süper ~ 1 yıl önce
Büyük olay çidden güzel fikir sagol Ahmet bey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bb ~ 1 yıl önce
ikramiyelere el sallayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalancı pinokyo ~ 1 yıl önce
Sebepsiz işten çıkarttıklarının günahlarını mı affettireceksin Ahmet Hoca...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eş,dost,tanıdık ~ 1 yıl önce
Bu alımlarda eş dost tanıdık umarım devre dışı kalır da Thy-tgs geçiş için bekletilen ve sebepsiz yere olumsuz cevap gönderilen iyi eğitmli arkadaşlar gibi kimse mağdur edilmez. Ayrıca Sn. Bolat’ı bu projesi sebebiyle kutlarım, örnek alınmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 1 yıl önce
Başkanım tebrikler diğer şirketlere örnek alınacak bir karar olmuş, daha fazlası da yapılabilir. Umarım bu alımlar sürecinde aynı Tgs-Thy geçiş için bekletilen memurlara yapılan haksızlıklar gibi tuhaf şeyler yapılmaz. Ellerinize sağlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çay saati ~ 1 yıl önce
Allah ölenlere gani gani rahmet eylesin Güzel proje baskanim fakat sinava girip sinavi kazanip İngilizce sınavını geçip olumsuz mailleri alan personellere ne olacak ? Peki türk havayollarina sinav yoluyla girmeyi hak kazanan fakat birsekilde olumsuz mail alan personeller ne olacak baskanim ? Allah yardımcınız olsun başkanım Buyuksunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000