23 Şubat 2023, Perşembe 22:59:47

THY'den deprem bölgesine bağış duyurusu

Türk Hava Yolları (THY) deprem bölgesine yapılacak bağışlarla ilgili açıklama yaptı.
  • İktidar ve yandaşları bağışları reklamlarla rezilce yapıyorlar ama yeniden yapılacak binalar vs için yapılan ihaleler gizli,niye? Depremden bile nemalanmaya çalışıyorlar!
  • Keşke afet bölgesinde yakınlarını kaybeden personellerinize manevi destekte verseydiniz
  • Şimdi depremde kısa vadede herkes en az zararla atlatilmasi için her türlü yardımı yapmalıdır yapmıştır da fakat uzun vadede devlete tamamen bu durumlar için ödediğimiz, maaş vergisinden tut, herşeyde dünyada en yüksek orandaki ÖTV KDV ye kadar, bu asıl kazandigim paradan fazla, yarıdan fazlasıni direk devlete veriyorum, neden veriyoruz? Yani tk nin yaptigi şeyi yine bizim maaslarimizdan kesilecek! Yüzde 20 enflasyon farkı varmista ona göre aldık. Sadece Ocak ayında yüzde 20 enflasyon oluştu. :)
  • Hataya çadır gönderin
  • Tgs personeli olarak böyle günlerde birliktelik ruhu ön planda tutan THY ile gurur duyuyoruz
  • Yardım yaptığınızı keşke ulu orta açıklamasaydınız. Artık yapacak bir şey yok afetin size.
  • Hala afad diye ısrar ediyorlar. Ya görmediniz mi durumlarını yöneticilerini vs. Gidin akuta verin ahbapa verin
  • Ist havalimani toplu konut yani personel lojmanı ne oldu.en son ilker aycı emlak konutlan anlaşma imzalamıştı.eger gerçekleşirse biz personeller için ciddi anlamda çok iyi olacak.thy tgs doco vs personellerinin hem güvenli hem sağlam hemde işine yakın olması için sizcede ciddi anlamda gerekli degilmi.sizlerden ricamızdır bu konu üzerinde gereken ne varsa yapılmasıdır.
  • Bir cepten diğer cebe yardım olmaz, varlık fonuyla,kamu bankaları ile show yapmayın,5er 10ar aldığınız maaşları bağışlayın, milletin parasıyla millete hava atmak moda olmuş..

Türk Hava Yolları (THY) deprem bölgesine yapılacak bağışlarla ilgili açıklama yaptı.

THY'den yapılan açıklamada şöyle denildi;
Ortaklığımız 6 Şubat 2023 tarihinde art arda gerçekleşen, büyük bir yıkım ve can kaybına neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin sosyal ve ekonomik etkilerinin olabildiğince ortadan kaldırılmasına katkı sağlanması amacıyla ülkemizin yetkili kurum ve kuruluşları ile irtibat halinde hareket etmektedir. Bu çerçevede Yönetim Kurulumuz;

1- Yurt içi ve yurt dışından arama kurtarma ekipleri ve ekipmanları ile acil ihtiyaç duyulan yardım malzemelerinin deprem bölgesine ulaştırılması ve bölgeden geri dönüşler için yolcu ve kargo seferlerinin ücretsiz olarak icra edilmesini,
2- Afet bölgesinden yapılan tüm tahliye seferlerinin ve bu amaç için kullanılan dış kaynak maliyetlerinin karşılanmasını,
3- T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) 2 milyar TL nakdi bağış yapılmasını,
4- T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD başta olmak üzere, ülkemizin yetkili kurum ve kuruluşları ile koordineli bir şekilde hayata geçirilmek üzere deprem bölgesinde inşa edilecek 1.000 adet konutun inşası için tüm iş ve işlemlerinin yapılmasını,
5- Bu süreçte yapılan ayni ve nakdi yardımların karşılanmasını

kapsayacak şekilde ve yukarıda bahsedilen deprem bölgesindeki iyileştirme çalışmaları çerçevesinde kalmak üzere yardım ve bağışta bulunulmasına karar vermiştir.  
Ülkemizin acısını en derin duygularımızla paylaşıyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

THY'den deprem bölgesine bağış duyurusu

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yuh be ~ 1 yıl önce
İktidar ve yandaşları bağışları reklamlarla rezilce yapıyorlar ama yeniden yapılacak binalar vs için yapılan ihaleler gizli,niye? Depremden bile nemalanmaya çalışıyorlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler ~ 1 yıl önce
Keşke afet bölgesinde yakınlarını kaybeden personellerinize manevi destekte verseydiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlışım varsa düzeltin ~ 1 yıl önce
Şimdi depremde kısa vadede herkes en az zararla atlatilmasi için her türlü yardımı yapmalıdır yapmıştır da fakat uzun vadede devlete tamamen bu durumlar için ödediğimiz, maaş vergisinden tut, herşeyde dünyada en yüksek orandaki ÖTV KDV ye kadar, bu asıl kazandigim paradan fazla, yarıdan fazlasıni direk devlete veriyorum, neden veriyoruz? Yani tk nin yaptigi şeyi yine bizim maaslarimizdan kesilecek! Yüzde 20 enflasyon farkı varmista ona göre aldık. Sadece Ocak ayında yüzde 20 enflasyon oluştu. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vergi ! ~ 1 yıl önce
Devlet bizden yol,köprü vs yapmak için vergi alıyor yetmiyor kullanırken de para ödüyoruz! Tütün,alkol,benzin,araba,doğalgaz,elektrik vs de de fahiş vergiler var,21 yılda 2 trilyon dolar vergi toplanmış güya kimseye ihtiyacımız yok,herkes bizi kıskanıyor ama felaket olunca da hemen dünyadan ve vatandaşlardan bağış,yardım istiyorlar. Ayrıca thy adeta reklam yaparcasına yaptığı ve yapacağı bağışları vs vergiden düşecek mi düşmeyecek mi? Bu tüm şirketler için geçerli. Ülkenin her şekilde kaymağını yiyenler bir zahmet vergilerini tam ödesinler. Ve de deprem olduğundan bu yana da marketlerdeki fiyat artışını da unutmayalım,18 günde ne dolarda ne benzinde artış olmadığı halde neden temel gıda ürünleri başta birçok ürün bir anda zamlandı,bunun adı fırsatçılık değilse nedir? Allah bu kadar çok talan,vurgun,yolsuzluk, fırsatçılık,haksızlık,sahtekarlık,adiliğin olduğu yere huzur,mutluluk,bereket verir mi,vermiyor işte ama hala akıllanmıyoruz ne yazık ki...
Çadır ~ 1 yıl önce
Hataya çadır gönderin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 1 yıl önce
Tgs personeli olarak böyle günlerde birliktelik ruhu ön planda tutan THY ile gurur duyuyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Worker ~ 1 yıl önce
Yardım yaptığınızı keşke ulu orta açıklamasaydınız. Artık yapacak bir şey yok afetin size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Afad ~ 1 yıl önce
Hala afad diye ısrar ediyorlar. Ya görmediniz mi durumlarını yöneticilerini vs. Gidin akuta verin ahbapa verin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayin başkan ~ 1 yıl önce
Ist havalimani toplu konut yani personel lojmanı ne oldu.en son ilker aycı emlak konutlan anlaşma imzalamıştı.eger gerçekleşirse biz personeller için ciddi anlamda çok iyi olacak.thy tgs doco vs personellerinin hem güvenli hem sağlam hemde işine yakın olması için sizcede ciddi anlamda gerekli degilmi.sizlerden ricamızdır bu konu üzerinde gereken ne varsa yapılmasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç işler.. ~ 1 yıl önce
Bir cepten diğer cebe yardım olmaz, varlık fonuyla,kamu bankaları ile show yapmayın,5er 10ar aldığınız maaşları bağışlayın, milletin parasıyla millete hava atmak moda olmuş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000