18 Mart 2021, Perşembe 10:54:56

THY'den Çanakkale Zaferi'ne Özel Çalışma

Türk Hava Yolları, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlamlı bir video ile kutladı.
  • Hava Kuvvetleri’nden emekli olup iyi bir maaşa TK veya herhangi bit özel havayoluna girerim diye pilot olmadı. SSO, seyrüseferci, bakımcı, kabin memuru veya ATC veya vasıfsız bir sivil iken dandik bir okuldan sivil lisans alma hayali ile de pilot olmadı. O zamanlar sivil havacılık daha günümüzdeki kadar gelişmemişti çünkü. Muhtemelen NDB alçalması bile bilmiyordu çünkü IR rating’ine de sahip değildi.
  • Özel video çalışmalarının yanında çanakkale istanbul seferleri başlatsalar daha mutlu olurduk.
  • Fetocu alçaklar hâlâ asker ve polisin içindeler.ayiklansin bu hainler

Türk Hava Yolları, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlamlı bir video ile kutladı.

THY’nin 18 Mart özel videosunda 7 Mart 1915’te kritik keşif uçuşu ile zafere giden yolu açanlardan olan pilot Mehmet Cemal Durusoy’a vurgu yapılırken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimiz saygı ile anıldı.

YÜZBAŞI CEMAL KİMDİR?

Yüzbaşı Mehmet Cemal Durusoy Çanakkele Savaşı'nın seyrini değiştiren, önemli pilotlarımızdan biridir. Kendisi imkansızlar içerisinde imkan yaratmış ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek savaşın seyrini değiştirmiştir. Şüphesiz ki Yüzbaşı Cemal gerçek bir kahramandır.

Yüzbaşı Mehmet Cemal Çanakkale üzerinde birçok keşif uçuşu yaptı. Ancak 7 Mart 1915 sabahı saat 07:00 de yaptığı keşif uçuşu savaşın seyrini değiştirecekti. İyice alçarak daha önce döşenmiş olan Türk mayın hatlarını aradı. Ancak mayın hatlarından hiç bir iz yoktu. Düşman bir gün evvel döşenen mayınların tamamını temizlemişti. Derhal inişe geçerek Müstahkem Mevki Komutanı Cevat Paşa’ya raporunu verdi.

7 Mart’ı, 8 Mart’a bağlayan gece yarısı Nusret mayın gemisi boğaza elde kalan 26 mayını döşedi. Cemal Efendi 18 Mart sabahı, Ertuğrul tayyaresi ile keşif uçuşuna çıktığında muazzam müttefik donanmasının boğaza doğru ilerlemekte olduğunu fark ederek Cevat Paşa’ya bildirdi.

Tüm mayınları temizlediklerini sanan dev müttefik armadası mayınlarla ve Türk sahil bataryalarının muazzam ateşi ile olduğu yere çakıldı.

İŞTE THY TARAFINDAN HAZIRLANAN O ÖZEL VİDEO
 

THY'den Çanakkale Zaferi'ne Özel Çalışma

Facebook Yorum

Yorumlar

Yzb. Cemal ~ 3 yıl önce
Hava Kuvvetleri’nden emekli olup iyi bir maaşa TK veya herhangi bit özel havayoluna girerim diye pilot olmadı. SSO, seyrüseferci, bakımcı, kabin memuru veya ATC veya vasıfsız bir sivil iken dandik bir okuldan sivil lisans alma hayali ile de pilot olmadı. O zamanlar sivil havacılık daha günümüzdeki kadar gelişmemişti çünkü. Muhtemelen NDB alçalması bile bilmiyordu çünkü IR rating’ine de sahip değildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paşalı ~ 3 yıl önce
Özel video çalışmalarının yanında çanakkale istanbul seferleri başlatsalar daha mutlu olurduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekli asker ~ 3 yıl önce
Fetocu alçaklar hâlâ asker ve polisin içindeler.ayiklansin bu hainler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000