28 Eylül 2022, Çarşamba 09:44:28

THY Yönetimi'nden PASS/CED Bilet açıklaması

Türk Hava Yolları'nda personele Pass/CED biletlerle ilgili duyuru yapıldı. Söz konusu uygulama ile ilgili teknik çalışmalarının tamamlandığı ifade edildi.
  • Taşeron yine üvey evlat
  • Pas ced bilet sıralamasında FO’lar “diğer çalışanlar” grubunda yer alıyor.”Diğer çalışanlar “ ne demek ya,FO bir kokpit çalışanı değil mi ya!?
  • Yolcumun yerine 20 sene sonra işe girmiş personelin ced biletli yolcusuna yer verdi tgs.hem de benim yolcum ondan 2 saat önce stby listesine kayıt edilmişken...bunu yakaladık ama kimbilir ne dolaplar dönüyor kontuarda,dikkat edin arkadaşlar
  • Ced biletin iş kanunu ile bir alakası yok.Hatta Pass biletin de bir ilgisi yok.Bunlar hakta değil ayrıca.Ced,Pass,Zed bilet IATA kurallarına göre havayolu personeline tanzim edilir.THY'nin 14 tane iştiraki var,bu iştiraklerin tamamı havayolu çalışanımı?CED biletin fikir babası biziz.Şuan yapılacak uygulama ilk alınan CED bilet Yönetim Kurulu Onayına ters.Onayda bir gerekçe yazarsın.Bu uygulama o gerekçeye ters.Ha biz yeni bir YK kararı alacağız bu yeni bir uygulama dersin Eyvallah derim.Ayrıca bu kadar büyütmeye değmez.Az kaldı,yine değiştiririz.Hemde bu sefer baştan sona.Ama sen burada olmayacaksın.
  • Pass ced kalsın tüm çalışanlar için %50 indirim yap insanlar zaten senede bir kere kullanır bunu da bu da yetmez diyen işçi değil ceo dur
  • Böyle saçma bir şey yok. Pegasus şirketi bile tüm personellerine garanti uçuşlu ucuz bilet veriyor. En azından pass biletlerde garantili uçabilelim ya da ced biletlerde.
  • Biizm ced biletlerden ses soluk yok hala
  • Ne tarafından bakarsan bak ,yok. Görülmemiş bir iş zekasını göstermeye çalışıyorlar. Hala göremedik. Beklentiyi düşük tut,rahat et. Bunlar bu.
  • R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 kimleri kapsamaktadır? Cevabı bilen varsa yazarsa çok sevinirim.
  • Ayıptır ya, neden milleti birbirine düşürüyorsunuz? Yapın şunu yüzde bilmem kaç indirimli çalışan herkes binsin normal yolcu gibi. Yok sen bindin ben bekledim. Hangi çağdayız?

Türk Hava Yolları'nda personele Pass/CED biletlerle ilgili duyuru yapıldı.

Söz konusu uygulama ile ilgili teknik çalışmalarının tamamlanmış olduğu ifade edildi.

"Uçuşa kabul sıralamasında PASS biletler CED biletlere göre öncelikli olacaktır" denilen açıklamada şartlar da duyuruldu.

İşte THY Yönetimi tarafından personele yapılan o duyuru:

"Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

PASS / CED bilet uygulaması hakkında ekte yer alan duyurumuzla daha önce bilgilendirme sağlamış, teknik çalışmaların devam ettiğini paylaşmıştık.

Teknik çalışmalar tamamlanmış olup 27.09.2022 Salı itibariyle;

Uçuşa kabul sıralamasında PASS biletler CED biletlere göre öncelikli olacaktır,

%100 İştirakler dahil (Teknik A.Ş., Teknoloji ve Bilişim A.Ş., Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme A.Ş.) CED bilet hak edişi olan çalışma arkadaşlarımızın ve hak edişi olan her bir aile bireyinin aylık 5’er adet CED bilet hakkı olacaktır. CED bilet hak ederek ayrılan arkadaşlarımızın veya aile bireylerinin CED bilet hakları aylık 2’şer adet olacaktır. Biletleme yapılmayan haklar bir sonraki aya devretmeyecektir,

Emeklilik yoluyla ayrılışlarda bilet hak edişi için 10 yıllık hizmet süresi koşulu, engelli kadrosundaki çalışma arkadaşlarımızda 5 yıl olacaktır.

Tarafımıza ilettiğiniz uçuşa kabul sıralamasıyla ilgili aksaklıklar ilgili birimlerimizle birlikte incelenmekte olup gerekli güncelleme, iyileştirme ve geliştirme çalışmaları devam etmektedir."

THY Yönetimi'nden PASS/CED Bilet açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (125)

Taşeron ~ 2 ay önce
Taşeron yine üvey evlat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Diğer çalışanlar ~ 2 ay önce
Pas ced bilet sıralamasında FO’lar “diğer çalışanlar” grubunda yer alıyor.”Diğer çalışanlar “ ne demek ya,FO bir kokpit çalışanı değil mi ya!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesinti ~ 2 ay önce
Maaş kesintisine gelince kaptansın :)
ced biletli ~ 2 ay önce
Yolcumun yerine 20 sene sonra işe girmiş personelin ced biletli yolcusuna yer verdi tgs.hem de benim yolcum ondan 2 saat önce stby listesine kayıt edilmişken...bunu yakaladık ama kimbilir ne dolaplar dönüyor kontuarda,dikkat edin arkadaşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
????? ~ 2 ay önce
Ced biletin iş kanunu ile bir alakası yok.Hatta Pass biletin de bir ilgisi yok.Bunlar hakta değil ayrıca.Ced,Pass,Zed bilet IATA kurallarına göre havayolu personeline tanzim edilir.THY'nin 14 tane iştiraki var,bu iştiraklerin tamamı havayolu çalışanımı?CED biletin fikir babası biziz.Şuan yapılacak uygulama ilk alınan CED bilet Yönetim Kurulu Onayına ters.Onayda bir gerekçe yazarsın.Bu uygulama o gerekçeye ters.Ha biz yeni bir YK kararı alacağız bu yeni bir uygulama dersin Eyvallah derim.Ayrıca bu kadar büyütmeye değmez.Az kaldı,yine değiştiririz.Hemde bu sefer baştan sona.Ama sen burada olmayacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fikir Babasi ~ 2 ay önce
Fikir babasi sensin peki soyle bakalim, baska bir sirketin calisani AA mesela TK dan istedigi kadar ZED bilet alabiliyorken, kendi sirketinde sinirsiz pass alabiliyorken, TK da neden pass bilet sinirli ? ID90 yapsalar hepsine pass deseler olmuyor muydu mesela ? Neyse fikir babasi sen yeni fikirler bulmaya devam et
Thy ~ 2 ay önce
Pass ced kalsın tüm çalışanlar için %50 indirim yap insanlar zaten senede bir kere kullanır bunu da bu da yetmez diyen işçi değil ceo dur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deli ~ 2 ay önce
Her hafta sonu pass ced kullananlar var. Ptesi işte çay keyfi yapıp, gittiği yerleri anlatıp cumaya gidecekleri planı anlatanlar var. Ha bu kıskançlık değil fırsat imkanda varken gezilsin de ayda yılda bir memleketine ailesinin yanına gidecekler arka plana atılınca hoş olmuyor.
Teknik ~ 2 ay önce
Böyle saçma bir şey yok. Pegasus şirketi bile tüm personellerine garanti uçuşlu ucuz bilet veriyor. En azından pass biletlerde garantili uçabilelim ya da ced biletlerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 2 ay önce
Biizm ced biletlerden ses soluk yok hala

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ararsan yok ~ 2 ay önce
Ne tarafından bakarsan bak ,yok. Görülmemiş bir iş zekasını göstermeye çalışıyorlar. Hala göremedik. Beklentiyi düşük tut,rahat et. Bunlar bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ufak bir soru ~ 2 ay önce
R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 kimleri kapsamaktadır? Cevabı bilen varsa yazarsa çok sevinirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OPS ~ 2 ay önce
Ayıptır ya, neden milleti birbirine düşürüyorsunuz? Yapın şunu yüzde bilmem kaç indirimli çalışan herkes binsin normal yolcu gibi. Yok sen bindin ben bekledim. Hangi çağdayız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000