06 Kasım 2019, Çarşamba 08:49:44

THY yönetiminde 80'e yakın 'Kartal İmam Hatip'li var

Ülkenin en büyük havayolu şirketi olan THY’nin yönetimindeki 80’e yakın ismin, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu ortaya çıktı.
  • Kanım dondu yemin ederim bune ya, THYOPET'Ten bile Adam var,
  • kartal varsa sorun yoktur,akilli olun
  • Kesinlikle Ingilizcesi yoktur! Ayrica bütün eski elemanlari mobbing ile kovdu ve mahkemeye cikmaya zorunda kaldi. Hangi hakkiyla baskalarin ekmek parasiyla oynar??? Aciba kimin sayesinde o koltukda halen oturuyor? Hersey ortada!
  • Ne kartallıyız ne de imam-hatipli ,lakin buradan imam-hatip üzerinden din düşmanliğı yapanlar şunu bilsinler; kimseyle uğrasmasinlar,ari kovanina çomak sokmasinlar,uyuyan devleri uyandirmasinlar,akıllı olsunlar..
  • İmam hatipteyken bizi Kartal ihl’nin başarılı öss sonuçları ile motive ederlerdi.Gün gelecek bunlar yönetecek ülkeyi derlerdi.Bizde Allahtan korkan adamdan zarar gelmez.Çalmaz çırpmaz derdik.Ama bu kadarını aklımızın ucundan dahi geçiremezdik.Adamlar harbiden ülkeyi ele geçirdiler.Ama bütün işlerini dinle örttükleri için,insanları dinden imandan kitaptan kutsal değerlerden soğuttular.Yine de olsun ülkemizin bekası için herşey, itibardan edilmeyen tasarruflarda,kupon arazilerden elde edilen rantlarda,ihalelerden götürülen yüzdelerde bütün hepsi dini mübini islam için.Helali hoş olsun bu milletin malı.Bize ancak böylesi yakışır.
  • Bunlar neden imamlık yapmıyor acaba. Madem okulunu okudun git imam ol da profesyonellerde buralarda iş bulabilsin.
  • Kurtlar vadisi + bakkal mantığı
  • Kargo GMY Galatasaray lisesi mezunu. Bilgi için paylaşayım. Yani imam hatipli kökenli yöneticiler de var, galatasaray gibi diğer okullardan mezun olanlar da var... Ayrıca Kargo GMY de THY'ye alındıktan sonra bir müdürlük pozisyonuna şirket dışından birini getirdi. Getirdiği kişi çok donanımlı ve gerçekten beyefendi bir kişi. Kuehne Nagel'de, CEVA lojistikte çalışmış vs. Kargo sektöründen yani. İmam hatiplileri hor gören arkadaşlara da ayrıca bir örnek vereyim. Geçenlerde THY'deki imam hatip kökenli bir yönetici, TRT1 de 3'te 3 isimli bir yarışma programına katıldı. Hülya Koçyiğit de programdaydı. Açın izleyin. Adamın ne kadar düzgün konuştuğunu, medeni cesaretini vs. açın izleyin. Bu iki farklı kişiyi hergün işbaşında görüyoruz biz. Şirketin menfaatleri için kendilerini paralıyorlar. Burada boş yapmasın kimse. Yok imam hatipliymiş yok galatasaraylıymış... Aynı memleketin evladı herkes. Ayrıca "torpil" imam hatipliye özel bir durum değil. Her yerde var ve her türlüsü yanlış.
  • THY SYDNEY-MELBOURNE SEFERLERİ BAŞLASIN ARTIK.NE YAPMAMİZ GEREK PROJESİ HANGİ DERECEDE.
  • Bu tabloda koln munih Luxemburg ... hatta fetodan sonra gelen sefler Frankfurt munih berlin ...almanya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan'ın da mezunları arasında yer alan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) Türk Hava Yolları'na adeta damgasını vurdu. Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre, şirketin üst ve alt kademe yöneticilerinin büyük bir bölümü bu okuldan mezun olan isimlerden.

AYCI DÖNEMİNDE HIZ KAZANDI

THY'deki değişim rüzgarı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Mehmet İlker Aycı'nın 2015 yılında THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başlamasıyla hız kazandı. Aynı zamanda İcra Komitesi Başkanı olarak da görev yapan İlker Aycı döneminde, yönetim kurulundan, genel müdürlüklere, yurt dışı temsilciliklerden bölüm şefliklerine kadar birçok isim koltuğundan olurken, yeni gelen isimlerin Kartal AİHL'de okuyanlardan seçilmesi dikkat çekti.

ÖN PLANA ÇIKTILAR

Bilal Erdoğan gibi 1999'da mezun olan Arda Ermut, Yönetim Kurulu Üyesi olurken, yine aynı yıl mezun olan Abdülkerim Çay ve Ahmet Olmuştur THY'de Genel Müdür Yardımcısı, Ebubekir Akgül İnsan Kaynakları Başkanı pozisyonunda çalışıyor. 1993 mezunu Ogün Şanlıer de THY Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Basın Müşaviri Yahya Üstün, Reklam Müdürü Rafet Fatih Özgür de Kartal AİHL mezunu olarak ön plana çıkıyor. 2019 yılının ilk yarısını 1 milyar lira zararla kapatan THY'nin hisseleri ise son bir yılda yüzde 22 değer kaybetti.HAFTANIN 6 GÜNÜ EĞİTİM VAR ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 70’İ YATILI

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 1985'te İstanbul'da kurulan ilk Anadolu İmam Hatip Lisesi. İlk mezunlarını 1993 yılında veren okul, 2007'de yeni ve tam donanımlı binalara kavuştu. Kartal AİHL, konferans salonu, kütüphanesi, spor alanları, laboratuvarları, amfisi, cep sineması, galerisi, uygulama camisi ile üniversite kampüslerini andırıyor. Haftanın 6 günü eğitim yapılan ve öğrencilerinin yüzde 70'i yatılı olan kalan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarının üniversite sınavlarında aldığı derecelerle uzun yıllardır adından söz ettiriyor.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN BÜYÜK DESTEK GÖRÜYOR

İngilizce ağırlıklı eğitim veren Kartal AİHL aynı zamanda öğrenciler Çince, Rusça, Farsça ve Fransızca gibi dilleri öğrenme şansına da sahipler. 2017-2018 öğretim yılından itibaren fen bilimleri ve sosyal bilimler programı uygulamaya hak kazanan okul, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarından büyük destek görüyor.

THY yönetiminde 80'e yakın 'Kartal İmam Hatip'li var

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (142)

Manaro ~ 8 ay önce
Kanım dondu yemin ederim bune ya, THYOPET'Ten bile Adam var,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik ~ 8 ay önce
kartal varsa sorun yoktur,akilli olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 8 ay önce
Kesinlikle Ingilizcesi yoktur! Ayrica bütün eski elemanlari mobbing ile kovdu ve mahkemeye cikmaya zorunda kaldi. Hangi hakkiyla baskalarin ekmek parasiyla oynar??? Aciba kimin sayesinde o koltukda halen oturuyor? Hersey ortada!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ifsad komitasinin muhibbanlarina ikaz.. ~ 8 ay önce
Ne kartallıyız ne de imam-hatipli ,lakin buradan imam-hatip üzerinden din düşmanliğı yapanlar şunu bilsinler; kimseyle uğrasmasinlar,ari kovanina çomak sokmasinlar,uyuyan devleri uyandirmasinlar,akıllı olsunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne diyorsun? ~ 8 ay önce
Ya bir git ya.
Kral çıplak ~ 8 ay önce
İmam hatipteyken bizi Kartal ihl’nin başarılı öss sonuçları ile motive ederlerdi.Gün gelecek bunlar yönetecek ülkeyi derlerdi.Bizde Allahtan korkan adamdan zarar gelmez.Çalmaz çırpmaz derdik.Ama bu kadarını aklımızın ucundan dahi geçiremezdik.Adamlar harbiden ülkeyi ele geçirdiler.Ama bütün işlerini dinle örttükleri için,insanları dinden imandan kitaptan kutsal değerlerden soğuttular.Yine de olsun ülkemizin bekası için herşey, itibardan edilmeyen tasarruflarda,kupon arazilerden elde edilen rantlarda,ihalelerden götürülen yüzdelerde bütün hepsi dini mübini islam için.Helali hoş olsun bu milletin malı.Bize ancak böylesi yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İmam ~ 8 ay önce
Bunlar neden imamlık yapmıyor acaba. Madem okulunu okudun git imam ol da profesyonellerde buralarda iş bulabilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek formülle çalışırlar ~ 8 ay önce
Kurtlar vadisi + bakkal mantığı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kargo ~ 8 ay önce
Kargo GMY Galatasaray lisesi mezunu. Bilgi için paylaşayım. Yani imam hatipli kökenli yöneticiler de var, galatasaray gibi diğer okullardan mezun olanlar da var... Ayrıca Kargo GMY de THY'ye alındıktan sonra bir müdürlük pozisyonuna şirket dışından birini getirdi. Getirdiği kişi çok donanımlı ve gerçekten beyefendi bir kişi. Kuehne Nagel'de, CEVA lojistikte çalışmış vs. Kargo sektöründen yani. İmam hatiplileri hor gören arkadaşlara da ayrıca bir örnek vereyim. Geçenlerde THY'deki imam hatip kökenli bir yönetici, TRT1 de 3'te 3 isimli bir yarışma programına katıldı. Hülya Koçyiğit de programdaydı. Açın izleyin. Adamın ne kadar düzgün konuştuğunu, medeni cesaretini vs. açın izleyin. Bu iki farklı kişiyi hergün işbaşında görüyoruz biz. Şirketin menfaatleri için kendilerini paralıyorlar. Burada boş yapmasın kimse. Yok imam hatipliymiş yok galatasaraylıymış... Aynı memleketin evladı herkes. Ayrıca "torpil" imam hatipliye özel bir durum değil. Her yerde var ve her türlüsü yanlış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kargocuya soru ~ 8 ay önce
Sence, bir liseye özel kadrolaşma normal midir? Kargo GMY Galatasaray lisesi mezunu diyorsun? Başka kaç mezun var bu okuldan? Diğer liselerden kaç kişi var?Mesela aynı liseden 5 kişi var mı? Bak İHL demiyoruz. Kartal İHL diyoruz. Soruyu doğru anla cevap ver. Neden sadece bu liseye özgü kadrolaşma yapılmış? Elini vicdanına koy cevap ver. Varsa tabi.
Hafız ol-doktor ol ~ 8 ay önce
Geçen gün malum ilçede bir asansörde, hafız ol-doktor ol diye bir afiş görmüş ve ne alaka demiştim ! Şimdi sebebini daha iyi anlıyorum. Artık herhangi bir yerde işe girmek için üniversite okumak istiyorsan, önce imam okuluna gideceksin. Eğer, lisede imam okulundan mezun değilsen, okuduğun üniversitenin bir önemi yok.
kargo yazana ~ 8 ay önce
Kargo'daki uzman,şef,müdür vs hemen hepsi kripto fetocular,hepsinin cv'leri,geçmişleri,torpilleri belli ama birileri nasılsa ve niyeyse bunları hala koruyor o konuda ne diyeceksin?
SYDNEY-MELBOURNE SEFERLERİ BAŞLASIN ARTIK LÜTFEN. ~ 8 ay önce
THY SYDNEY-MELBOURNE SEFERLERİ BAŞLASIN ARTIK.NE YAPMAMİZ GEREK PROJESİ HANGİ DERECEDE.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cvp ~ 8 ay önce
Çıkmaz ayın son pazar günü Sydney ve Melbourne'e her saat başı seferler başlayacak uyar değil mi?
Eksik ~ 8 ay önce
Bu tabloda koln munih Luxemburg ... hatta fetodan sonra gelen sefler Frankfurt munih berlin ...almanya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000