17 Şubat 2024, Cumartesi 12:07:07

THY Yönetimi TİS sürecini ağırdan mı alıyor?

Türk Hava Yolları (THY) A.O. çalışanlarının merakla beklediği toplu iş sözleşmesi (TİS) konusunda son görüşmenin üzerinden 10 gün geçti. Peki, TİS süreci ne zaman sonuçlanacak? İşte ayrıntılar...
  • Sayin baskanimiz degerli mudurumuz ahmet bolat bey oncelikle basiniz sagolsun ben haksizliga ugramak uzereyim sayin mudurum allah kotusunden korusun sayin mudurum 14/02/2024 tarihinde bianda gozumun dalmasi sebebiyle kaza yaptigim dogrudur buna istinaden insan kaynaklarindan cagirilmis olup beni rizam olmadan yer degisikligimi istemektedirler birimim harekat yakit iscisi unvani olarak calismaktayim fakat kaza yaptigim icin beni ucak altina gonderiyolar kabul etmedigim taktirde is feshinin olmasini soylediler ilk defa bi kazam olmustur bilerek isteyerek yapilmaya bi kazadir aracin klimasini acma sonucu bianda icim gecmis olup gozumun kapandigindan dolayi bi anlik dalginlikla 222 pozisyonun ordaki direge carpmisimdir bu sebeple yerimin degismesini istemiyorum yardimci olursaniz size dualar ederim allah sizi basimizdan eksik etmesin
  • yuzde 35 ile başlayan memur neredeyse asgari ucret alıyor...
  • Asıl işi yapan o EYT'liler senin haberin yok yeni yetme.
  • sendikadan ayrılıp aidat odemek istemiyorum bunun yolunu bilen var mı? derdim aidat ödememek
  • İnsanlar hakettiği gibi yönetilir, yaşar, hakettiğini yer içer, politikacilari da patronları da üç aşağı beş yukarı vatandaşın ortalaması gibidir. Rüşvet uckagit liyakatsizlik hakyeme insanin degersizligi her kademede hissedilir. Bu yüzden Fransa'da ki gibi meclise tezek atmayan almaya daki gibi havalimanlarini kapatmayan emekçiler oldukça başa gelen cekilir , bir şükürle acısı hafifletilir. Sonuç olarak herkes hakettiğini yaşar.
  • akademili fo 100 dışarıdan gelen 130 anca alıyor xd 70 saat altı uctuysa
  • ATMA ZİYA
  • yeni kabin memuru çalışanları neden %35 ile başlıyor göreve bu paraya bu iş yapılır mı çok ayıp şimdiye kadar herkes %55 ile başladı bu sene neden böyle yaptınız?
  • Pegasus ta uçuyorum, Bu ay 36 bacak, 240K net maaş
  • artık sadece boşu boşuna para ödediğimiz yönetim yanlısı biryer. hiçbişey beklemiyorum.

Türk Hava Yolları (THY) A.O. çalışanlarının merakla beklediği toplu iş sözleşmesi (TİS) konusunda son görüşmenin üzerinden 10 gün geçti. Peki, TİS süreci ne zaman sonuçlanacak? İşte ayrıntılar...

THY Yönetimi ile Hava-İş Sendikası arasında TİS görüşmeleri devam ederken, son görüşme 7-8 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

Taraflar arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri akabinde THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ile THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, süreç konusunda görüşmek üzere Hava-İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ile buluşmuştu.

Görüşme sonrasında sendikadan yapılan açıklamada, "Komisyon toplantılarında mutabık kalınan maddelerin haricinde, siz değerli üyelerimizin ücret, özlük hakları, sosyal yardım ve pazar mesaileri başta olmak üzere önemli olan maddelerimiz iletilmiştir" ifadeleri kullanılırken yüzde 75 maaş artışı talebinde bulunulduğu belirtildi.

HAVA-İŞ TEKLİFİNİ YAPTI... THY YÖNETİMİ NE ZAMAN YANIT VERECEK?

Hava-İş teklifinin üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen personelin meraklı bekleyişi devam ediyor.

Ahmet Bolat liderliğindeki THY Yönetimi'nin sendika tarafından sunulan teklife karşılık ne zaman ve nasıl bir yanıt vereceği merak ediliyor.

TİS görüşmelerinin uzamasının THY personeli üzerinde strese neden olduğu ve işverenin görüşmeleri ağırdan almasının huzursuzluğa neden olduğu belirtiliyor.

Hava-İş, yüzde 75'lik maaş artışı talebi dışında "Pazar Mesaisi", Dar Gövde Bacak Parası, Vergi Muafiyeti, Sosyal Yardım Kalemleri, Başlangıç Ücretleri, Pass / CED Bilet  İyileştirmeleri, Prim ve Tazminatlar ve İmza Parası gibi maddelerin de TİS'e dahil edilmesini talep etmişti.

©AirportHaber.com

THY Yönetimi TİS sürecini ağırdan mı alıyor?

Yorumlar Tüm Yorumlar (405)

Tgs ~ 2 ay önce
Sayin baskanimiz degerli mudurumuz ahmet bolat bey oncelikle basiniz sagolsun ben haksizliga ugramak uzereyim sayin mudurum allah kotusunden korusun sayin mudurum 14/02/2024 tarihinde bianda gozumun dalmasi sebebiyle kaza yaptigim dogrudur buna istinaden insan kaynaklarindan cagirilmis olup beni rizam olmadan yer degisikligimi istemektedirler birimim harekat yakit iscisi unvani olarak calismaktayim fakat kaza yaptigim icin beni ucak altina gonderiyolar kabul etmedigim taktirde is feshinin olmasini soylediler ilk defa bi kazam olmustur bilerek isteyerek yapilmaya bi kazadir aracin klimasini acma sonucu bianda icim gecmis olup gozumun kapandigindan dolayi bi anlik dalginlikla 222 pozisyonun ordaki direge carpmisimdir bu sebeple yerimin degismesini istemiyorum yardimci olursaniz size dualar ederim allah sizi basimizdan eksik etmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
commander ~ 2 ay önce
geçmiş olsun ama ne olursa olsun bu kadar düşme müdürüm müdürüm diye.
Artık bu kadar ~ 2 ay önce
Kişisel bir olayı da mail atın be kardeşim. Ne okuyoruz ya bu yorumlarda.
kına yakın ~ 2 ay önce
yuzde 35 ile başlayan memur neredeyse asgari ucret alıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Roket ~ 2 ay önce
Asıl işi yapan o EYT'liler senin haberin yok yeni yetme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rasberry juice ~ 2 ay önce
sendikadan ayrılıp aidat odemek istemiyorum bunun yolunu bilen var mı? derdim aidat ödememek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 2 ay önce
İnsanlar hakettiği gibi yönetilir, yaşar, hakettiğini yer içer, politikacilari da patronları da üç aşağı beş yukarı vatandaşın ortalaması gibidir. Rüşvet uckagit liyakatsizlik hakyeme insanin degersizligi her kademede hissedilir. Bu yüzden Fransa'da ki gibi meclise tezek atmayan almaya daki gibi havalimanlarini kapatmayan emekçiler oldukça başa gelen cekilir , bir şükürle acısı hafifletilir. Sonuç olarak herkes hakettiğini yaşar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 2 ay önce
akademili fo 100 dışarıdan gelen 130 anca alıyor xd 70 saat altı uctuysa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy fo ~ 2 ay önce
pgs baz maas 200 oldu bacak parası pazar gece vs 250 270 primlerle 300 alıyor. tk %100 zam yapsa bu paraları yakalayamıyor. lafa gelince rakibimiz emirates qatar, icraatte pgs olamıyoruz.
ABBAS ~ 2 ay önce
ATMA ZİYA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeni kabin memuru ~ 2 ay önce
yeni kabin memuru çalışanları neden %35 ile başlıyor göreve bu paraya bu iş yapılır mı çok ayıp şimdiye kadar herkes %55 ile başladı bu sene neden böyle yaptınız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski kabin ~ 2 ay önce
o paraya neden imza attın kardeşim ? şartları iman zoruyla mı imzalattılar sana ?
çünkü ~ 2 ay önce
bahanemiz vardı depremzedelere vasıfsızsınız diyerek kıyak geçtik bakın size dedik düşene vurmak iktidar geleneğimizdir.bakın deprem konutlarını nasıl depremzede olmayanlara dağıtıyoruz yandaşları ev sahibi yapıyoruz anlayın .20 bin hasarlı yere 45 bin konut yaptık neredeydi aklınız
Fo ~ 2 ay önce
Pegasus ta uçuyorum, Bu ay 36 bacak, 240K net maaş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika ? ~ 2 ay önce
artık sadece boşu boşuna para ödediğimiz yönetim yanlısı biryer. hiçbişey beklemiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000