10 Haziran 2019, Pazartesi 13:33:11

THY yetiştirilmek üzere pilot adayları arıyor

Türk Hava Yolları, yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adayı aradığını duyurdu.
  • Torpili olmayanları mülakatta eleyenler Allahından bulsun...
  • İşimden ayrıldım çoluğun çocuğun rızkından kestim ielts sınavları İstanbul’a gel git büyük emek verdim DLR o geçtim crm de kaldım bir umut retest için okumadığım kitap motivasyonumu yüksek tutmak için harcamadığım emek kalmadı sonunda retest bekleyen maddi manevi herseyini bu sürece adamış insanlar mağdur edildi..lütfen retest bekleyenler için bi şeyler yapın almayın ahımızı biz havacılığa yeni yeni gönül verdik airporthaber bari sen daha güçlü dillendir yenen hakkımızı..
  • Kendi ülkende ikinci sınıf olmak nasıl bir duygu gençler; çalışmak için yaşlı, emekli olmak için genç denilerek kenara atılan insanlara "vatan haini" denildiğinde , bu ülkede bu ayrımcılığın daha başı olduğu ve her alanda bunun test edileceği söylendi, yazıldı.Bir Allah'ın kulu dinlemedi bunu , herkesin kendine süslüman olduğu bu garabet ülkesinde yaşanananlar , yaşananacaklara teminattır.Bizim yasadıgimıza ohh iyi olsun denilerek ders alınmadı; toplumun her kesimi bunu zamanla tek tek yaşayarak öğrenecek, geçmiş olsun.
  • 60 toefl nedir ya gerçekten komik
  • thy yaş sınırını 30a çekerek, borçlandırıp kendine daha çok çalıştıracak köle mi arıyor?
  • 60 TOEFL'ı yeterli görenlere sadece adana git-gel, trabzon git-gel uçulmadığını hatırlatmak isterim. Bunun Amerika'sı var, Afrika'sı, Çin'i var... Orda nasıl konuşacak bu adamlar ? Eski ingilizce bilmeyenler zaten emekli olup gidiyor, bitiyor. Alttan gelen adam düzgün gelsin bari... Sonra Amerika veya Uzakdoğu uçuşunda kule ne dedi, kule ne dedi diye eli ayağına karışıyor...
  • min gereken dil şartları acilen yükseltilmeli. Şirketin plansız-vizyonsuz hareketlerini yüzünden yaşanan pilot sıkıntısını kokpite yetersiz elemanlar alarak kapatmaya çalışıyorlar. DLR denilen artık her modülü ezberlenen sınav acilen kaldırılmalı bu sınavın hiç bir geçerliliği kalmamıştır. Yok almanlar yapıyormuş onlar değerlendiriyormuş filan geçin bunları. Bu sınav bir ezber sınavına dönüşmüştür. Sunexpressin uyguladığı gibi simülasyon sınavı da eklenmeli seçim sürecine. Bu sektör ve iş yandaş atamasının yapılacağı son alan. Gerçekten yetkinliği olan, kendini geliştirmiş ve bu işe gönül vermiş insanların yeri olmalı o kokpit. Bu mesleği maaşı yüzünden son kurtuluş yolu görenlerin yeri değil. Şuan ki seçim kriterleri ve süreçleri liyakat sorunu olan, adam gibi yetkinliklerin ölçülmediği bir tiyatroya dönüşmüştür. Son olarak balık baştan kokar haydi eyv.
  • yaş hakkını düzeltilmesini istiyoruz THY yüzlerce insanın emeğini yiyor. Yaş sınırı kaldırılmalı.
  • Retestte olan adaylardan yaşa takılanların büyük kul hakkı yenmiştir. Saygılar.
  • Kriterler arasınsa yaşa takılan aday adayları için imza kampanyası. http://chng.it/8VR7rkVR

THY pilot alımı yapacağını duyurdu. Peki pilot adaylarında arana şartlar neler? Bir çok insanın hayali olan meslek pilotluk için THY yetiştirilmek üzere pilot alacak. Başvurular başladı. İşte THY pilot alımı başvuru şartları...

THY pilot alımı başvurusu aracılığıyla lisans mezunu gençler hayalindeki mesleğe kavuşabilecek. 29 Ağustos 2019'a kadar devam edecek pilot alımı için ilk şart önlisans mezunu olmak. ‘THY A.O. Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı Arıyor’ başlığı ile internet sitesi üzerinden pilot alımını duyuran THY adaylar için kariyer fırsatı sunuyor.

Öte yandan ilanın en dikkat çeken noktalardan biri de yaş sınırının 1 Ocak 1989'e çekilmesi oldu. THY daha önceki yıllarda 1983 doğumlu aday adaylarının başvurularını da kabul ediyordu.

İşte başvuru şartları ve detaylar…

Genel Özellikler

T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak,
En az önlisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak,
01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak,
Boy uzunluğunun 157 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmaması ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,
Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,
Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,
Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,
Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.
Yabancı Dil (İngilizce) Şartı

Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek,
TOEFL (IBT)                                                    : 60 (speaking : min.18)
IELTS (General veya Akademik)                  : 6 (speaking : min.6)

En az lisans düzeyinde mezun olarak ilana başvuran ve dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylara, THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla,  Kurul mülakatı süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır. Önlisans mezunu olarak sürece başvuruda bulunan adayların dil belgelerini başvuru esnasında beyan etmeleri gerekmektedir. Önlisans mezunu adaylara dil belgesini tamamlamaları için ek süre tanınmayacaktır.

Sağlık Şartı

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adayların, işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından kendi imkanları ile sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve alınan raporu THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. SHGM yetkili kurumdan alınmış olumlu rapor olsa bile, THY A.O kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol:

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
Hâlihazırda dil belgesi bulunan adaylar DLR-1 sınavına davet edilecektir. Dil belgesi bulunmayan en az lisans derecesinde mezun adaylar THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.
En az lisans derecesinde mezun olabilecek adaylar mezuniyetlerine 3 ay kala üniversitelerinden alacakları resmi yazı ile ilana başvuruda bulunabilecektir. Adayların diplomalarını mülakat aşamasına kadar ibraz etmeleri gerekecektir.
Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.
İlan 29.08.2019 tarihi saat 15.00’a kadar yayında kalacaktır.

Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı Değerlendirme Süreçleri:

İngilizce Sınavı (Dil belgesini başvuru aşamasında beyan edemeyen en az lisans düzeyinde mezun adaylar katılacaktır)
DLR-1 Testi (Teknik Yeterliliklerin Değerlendirilmesi)
CRM Değerlendirmesi (Kişilik Özellikleri ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi)
Kurul Mülakatı, Evrak Kontrolü ve Boy-Kilo Ölçümü
Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik)

Güncel süreç akışı;

İngilizce Sınavı (Dil belgesini başvuru aşamasında beyan edemeyen adaylar katılacaktır)
    Aday, ilana başvuru gerçekleştirdiği tarihten itibaren yaklaşık 15 gün sonra sınava davet edilir.

DLR-1 Testi (Teknik Yeterliliklerin Değerlendirilmesi)
    İngilizce sürecini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 1 ay içerisinde DLR-1 testine planlanır.

CRM Değerlendirmesi (Kişilik Özellikleri ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi)
    DLR-1 sürecini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 2 ay içerisinde CRM değerlendirmesine planlanır.

Kurul Mülakatı, Evrak Kontrolü ve Boy-Kilo ölçümü
    CRM değerlendirmesini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 1 ay içerisinde kurul mülakatına planlanır.

Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik)

THY yetiştirilmek üzere pilot adayları arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (99)

Torpil ~ 8 ay önce
Torpili olmayanları mülakatta eleyenler Allahından bulsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Magdur Aday ~ 8 ay önce
İşimden ayrıldım çoluğun çocuğun rızkından kestim ielts sınavları İstanbul’a gel git büyük emek verdim DLR o geçtim crm de kaldım bir umut retest için okumadığım kitap motivasyonumu yüksek tutmak için harcamadığım emek kalmadı sonunda retest bekleyen maddi manevi herseyini bu sürece adamış insanlar mağdur edildi..lütfen retest bekleyenler için bi şeyler yapın almayın ahımızı biz havacılığa yeni yeni gönül verdik airporthaber bari sen daha güçlü dillendir yenen hakkımızı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EYT ~ 8 ay önce
Kendi ülkende ikinci sınıf olmak nasıl bir duygu gençler; çalışmak için yaşlı, emekli olmak için genç denilerek kenara atılan insanlara "vatan haini" denildiğinde , bu ülkede bu ayrımcılığın daha başı olduğu ve her alanda bunun test edileceği söylendi, yazıldı.Bir Allah'ın kulu dinlemedi bunu , herkesin kendine süslüman olduğu bu garabet ülkesinde yaşanananlar , yaşananacaklara teminattır.Bizim yasadıgimıza ohh iyi olsun denilerek ders alınmadı; toplumun her kesimi bunu zamanla tek tek yaşayarak öğrenecek, geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik ~ 8 ay önce
60 toefl nedir ya gerçekten komik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 8 ay önce
thy yaş sınırını 30a çekerek, borçlandırıp kendine daha çok çalıştıracak köle mi arıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kokpitten Serzeniş2 ~ 8 ay önce
60 TOEFL'ı yeterli görenlere sadece adana git-gel, trabzon git-gel uçulmadığını hatırlatmak isterim. Bunun Amerika'sı var, Afrika'sı, Çin'i var... Orda nasıl konuşacak bu adamlar ? Eski ingilizce bilmeyenler zaten emekli olup gidiyor, bitiyor. Alttan gelen adam düzgün gelsin bari... Sonra Amerika veya Uzakdoğu uçuşunda kule ne dedi, kule ne dedi diye eli ayağına karışıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crex ~ 8 ay önce
min gereken dil şartları acilen yükseltilmeli. Şirketin plansız-vizyonsuz hareketlerini yüzünden yaşanan pilot sıkıntısını kokpite yetersiz elemanlar alarak kapatmaya çalışıyorlar. DLR denilen artık her modülü ezberlenen sınav acilen kaldırılmalı bu sınavın hiç bir geçerliliği kalmamıştır. Yok almanlar yapıyormuş onlar değerlendiriyormuş filan geçin bunları. Bu sınav bir ezber sınavına dönüşmüştür. Sunexpressin uyguladığı gibi simülasyon sınavı da eklenmeli seçim sürecine. Bu sektör ve iş yandaş atamasının yapılacağı son alan. Gerçekten yetkinliği olan, kendini geliştirmiş ve bu işe gönül vermiş insanların yeri olmalı o kokpit. Bu mesleği maaşı yüzünden son kurtuluş yolu görenlerin yeri değil. Şuan ki seçim kriterleri ve süreçleri liyakat sorunu olan, adam gibi yetkinliklerin ölçülmediği bir tiyatroya dönüşmüştür. Son olarak balık baştan kokar haydi eyv.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy hak yer ~ 8 ay önce
yaş hakkını düzeltilmesini istiyoruz THY yüzlerce insanın emeğini yiyor. Yaş sınırı kaldırılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 vs 777 ~ 8 ay önce
Retestte olan adaylardan yaşa takılanların büyük kul hakkı yenmiştir. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAŞA TAKILANLAR ~ 8 ay önce
Kriterler arasınsa yaşa takılan aday adayları için imza kampanyası. http://chng.it/8VR7rkVR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000