03 Ağustos 2022, Çarşamba 13:47:50

THY ve Anadolujet Uçuşları Meclis Gündeminde

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, uzun zamandır havayolu yolcularının şikayetçi olduğu THY ve Anadolu jet uçuşlarını TBMM gündemine taşıdı. Tarhan “İstanbul Havalimanı’nda uçuş sayısını artırmak için mi Sabiha Gökçen’deki seferler azaltılıyor?” diye sordu.
  • Bu parti 2002 de iktidar olduğunda 70 yıllık milli gururumuz THY’nın uçak sayısı 60 dı Bugün ise 400 uçak 70 senede 60 uçak 20 senede 340 uçak Ama CHP ne diyor “uçuracak uçakları yok” 20 senede THY uçmuş Dünya Markası olmuş ama CHP de bunu anlayacak vizyon nerde !!!
  • anadolu jeti satın sadece iç hat yapsın başka şirket olarak biz ekiplerde kurtulalım bu nedir ya
  • İç hatları iptal etmek lazım. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Dalaman, Bodrum harici otobüsle gidip gelsin. Hem meydanlar riskli hem de 1000TL bile kurtarmıyor külliyen zarar. Binen binemeyen belli olsun. “Su çok pahalı içemiyoruz” diyen gence “su içme sen de” diyen dayı hesabı “eskiden uçah mı vaadı otobüsülen gidin gelin” diyeyim bari…
  • Atıl havalimanları zengin görünsün diye rizeye orgiye boş sefer düzenlemesini biliyorlar ama
  • Dağın başına yapılmış ondan olmasın. O kadar dedik zamanında kurtköyde PTT yanı çeşmenin önüne insin uçaklar ama 1990 larda dinletemedik bay vekil :)))
  • uçak yetmiyor. 365 uçağımız var talep çok. olaya bak :)
  • İptaller oluyor. Bakın bakalım ekip olmadıgı için kaç sefer iptal olmuş. Buna hiç değinilmiyor
  • Zamanında buraya uçak mı uçuyor da havalimanı yapıyorsunuz diyen zihniyetin temsilcisi şimdi ise gerçekleşen uçak sayısını beğenmiyor .Yazık!
  • Chpli, mutlu olmaya lanetlenmiş kavim gibiler hiç bir şey onları mutlu edemez.
  • Bazı seferlerde ekip yok bazı seferlerde ise uçak yok. Olmayan uçağa sefer atıyorlar olan uçağa ise ekip bulamıyorlar. Eskiden aylık kurtaralım yeter derken şu an dakikalık hamleler yapılıyor. Kimse boşuna trollemesin, işin içinde olan yerden havaya herkes bunun farkında. Masa başı haricinde herkese sabır ihsan sıhhat ve güç diliyorum. İşler artık zorunda da ötesinde..

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, uzun zamandır havayolu yolcularının şikayetçi olduğu THY ve Anadolu jet uçuşlarını TBMM gündemine taşıdı. Tarhan “İstanbul Havalimanı’nda uçuş sayısını artırmak için mi Sabiha Gökçen’deki seferler azaltılıyor?” diye sordu.

CHP Parti Meclisi Üyesi, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Sabiha Gökçen’den yapılan Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşlarının azaltıldığına dikkat çekerek, yolcuların aktarmalı uçuşlarla yeni İstanbul Havalimanı’na yönlendirildiklerinin altını çizdi.

“UÇMAYAN KALMASIN DEDİLER, ŞİMDİ UÇACAK UÇAK BULUNMUYOR”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığına sundukları soru önergesiyle ilgili açıklama yapan Tarhan, “Sabiha Gökçen Havalimanı, hem iç hatlar, hem de dış hatlarda verdiği uçuş ve alan hizmetleriyle 2019 yılında yılın en iyi havalimanı ödülünü almış uluslararası bir liman. Ancak son dönemde bu havalimanına olan THY ve Anadolu Jet uçuşlarında dikkat çekici bir düşüş var. Anadolu Jet yurtiçi uçuşlarda “Uçmayan kalmasın” sloganıyla tanıtılmış ve uygun fiyatla Anadolu içindeki tüm uçuşlarda önemli bir havayolu haline gelmişti. Başta Sabiha Gökçen’den kalkış ve varışlı Anadolu Jet uçuşları olmak üzere tüm seferlerin sayısı azaltılmış durumda. Sabiha Gökçen Havalimanının yeri seçilirken sadece İstanbul Anadolu yakasına değil aynı zamanda ülkemiz sanayisinin lokomotifi olan Marmara bölgesi ve Bursa, Kocaeli ve Sakarya illerimize hizmet verilmesi de dikkate alınmıştı. Ancak gelinen noktada Sabiha Gökçen Havalimanından direkt uçuşların sayısı azaltılmakta ve yolcular İstanbul Yeni havalimanına üstelik de yüksek ücretli biletlerle mahkum edilmektedir” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL HAVALİMANI’NDA UÇUŞ SAYISINI ARTIRMAK İÇİN Mİ SABİHA GÖKÇEN’DEKİ SEFERLER AZALTILIYOR?”

Seferlerin azaltılması ve neredeyse tüm uçuşların İstanbul Yeni Havalimanına yönlendirilmesinin yolcuları da maddi olarak yorduğunun altını çizen Tarhan, “Uçuşların planlanmasının bu şekilde yapılması bilinçli bir tercih.  Birçok yolcu İstanbul Yeni Havalimanının ulaşım zorluğunu da dikkate alarak Sabiha Gökçen Havalimanına olan seferleri tercih ediyorken, buradaki uçuşları azaltarak yolculara adeta çile çektiriliyor. İstanbul Yeni Havalimanını daha fazla kullanılmasını sağlamak için vatandaşa eziyet etmenin gerekçesi olamaz.” diyerek Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile ilgili soru önergesini TBMM Başkanlığına sunduklarını söyledi.

THY ve Anadolujet Uçuşları Meclis Gündeminde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Akıl gerek ~ 1 yıl önce
Bu parti 2002 de iktidar olduğunda 70 yıllık milli gururumuz THY’nın uçak sayısı 60 dı Bugün ise 400 uçak 70 senede 60 uçak 20 senede 340 uçak Ama CHP ne diyor “uçuracak uçakları yok” 20 senede THY uçmuş Dünya Markası olmuş ama CHP de bunu anlayacak vizyon nerde !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şu ~ 1 yıl önce
anadolu jeti satın sadece iç hat yapsın başka şirket olarak biz ekiplerde kurtulalım bu nedir ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 1 yıl önce
İç hatları iptal etmek lazım. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Dalaman, Bodrum harici otobüsle gidip gelsin. Hem meydanlar riskli hem de 1000TL bile kurtarmıyor külliyen zarar. Binen binemeyen belli olsun. “Su çok pahalı içemiyoruz” diyen gence “su içme sen de” diyen dayı hesabı “eskiden uçah mı vaadı otobüsülen gidin gelin” diyeyim bari…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atıl ~ 1 yıl önce
Atıl havalimanları zengin görünsün diye rizeye orgiye boş sefer düzenlemesini biliyorlar ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ruhi ~ 1 yıl önce
Dağın başına yapılmış ondan olmasın. O kadar dedik zamanında kurtköyde PTT yanı çeşmenin önüne insin uçaklar ama 1990 larda dinletemedik bay vekil :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
derde bak ~ 1 yıl önce
uçak yetmiyor. 365 uçağımız var talep çok. olaya bak :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotsuzluktan ~ 1 yıl önce
İptaller oluyor. Bakın bakalım ekip olmadıgı için kaç sefer iptal olmuş. Buna hiç değinilmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bunlar hep böyle ~ 1 yıl önce
Zamanında buraya uçak mı uçuyor da havalimanı yapıyorsunuz diyen zihniyetin temsilcisi şimdi ise gerçekleşen uçak sayısını beğenmiyor .Yazık!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reis ~ 1 yıl önce
Yahu kardeşim uçaklar fulll çekiyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Biraz milli olun. Sadece işleri güçleri muhalefet etmek. Site yöneticisi buraları dedikodu yerine çevirdi..
bunlar hep böyle'ye ~ 1 yıl önce
Uçak ve uçuş sayın çok olsa ne olmasa ne sonuçta ülkenin ve thy'nin ekonomik durumu,borçları ortada...
Berlin personeli ~ 1 yıl önce
Chpli, mutlu olmaya lanetlenmiş kavim gibiler hiç bir şey onları mutlu edemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayal satıyoruz ~ 1 yıl önce
Bazı seferlerde ekip yok bazı seferlerde ise uçak yok. Olmayan uçağa sefer atıyorlar olan uçağa ise ekip bulamıyorlar. Eskiden aylık kurtaralım yeter derken şu an dakikalık hamleler yapılıyor. Kimse boşuna trollemesin, işin içinde olan yerden havaya herkes bunun farkında. Masa başı haricinde herkese sabır ihsan sıhhat ve güç diliyorum. İşler artık zorunda da ötesinde..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000