03 Mayıs 2021, Pazartesi 09:07:28

THY Vancouver seferlerine başladı

Türk Hava Yolları (THY), Kanada'nın Vancouver kentine ilk seferini gerçekleştirdi.
  • THY gibi kazancını aktarma yolcusundan kazanan bir havayolu için PNW'ye girmemek büyük saçmalıktı zaten. Darısı Seattle ya da Portland ile birlikte ABD'nin başına. Hem nispeten zengin hem de liberal halkın THY'ye sıcak yaklaşacağını düşünüyorum. Yine az çok türk popülasyonu olan bu noktalarla birlikte Vegas gibi potansiyelli noktalarında gelmesi lazım. MEA 3'lüsünün çok girmediği pazar yavaş yavaş Qatar tarafından dolduruluyor ve THY'nin de burada pozisyonunu koruması lazım. Newark gibi güzel hamleler var ama yeterli değil. Karlı pazarlara odaklanmak güzel ama yeni fırsatları da değerlendirmek lazım.
  • Planlamanin torpillilerine hayirli olmamasi dilegiyle.....
  • Kanada Türklerin vize başvurusunu göçmenlik talebi kapsamına alarak çok uzun süre bekledikten sonra yüzde 95 reddediyor. Vize ücretiniz de yanıyor. Çünkü giden gelmiyor acep ne iştir diyorlar. Türküyü bile öğrenmiş elin kanadalısı....
  • Çok çok geç kalındı, Calgary dahil, transiti bol noktalar, üstelik sefer tahdidi olup, istediği kadar sefer arttırılamıyor, bu durumda rekabet pek oluşmuyot, iyi gelirli hatlar...
  • Pandemi zamanı thy orada nasıl büro açmış ki? Zaten kimseye çalışma izni alamamış ki torpilli Toronto müdürü uçağı karşılamış. Geçici süre lokal handling firması işleri yapacak Toronto müdürü de başlarında olacak gibi.

Türk Hava Yolları (THY), Kanada'nın Vancouver kentine ilk seferini gerçekleştirdi.

THY'nin, Toronto ve Montreal'den sonra Kanada'daki üçüncü uçuş noktasına seferleri, Vancouver Uluslararası Havalimanı'na inen TK075 sayılı uçakla başladı.

Yerel saatle 16.17'de alana inen ve 167 yolcu taşıyan THY uçağını, Türkiye'nin Vancouver Başkonsolosu Mehmet Taylan Tokmak ve THY Toronto Müdürü Zafer Bölükbaşı karşıladı.

Daha önceki ilk uçuşların aksine THY Vancouver seferi için yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle karşılama töreni düzenlenmedi.

Türkiye'nin Vancouver Başkonsolosu Mehmet Taylan Tokmak AA muhabirine, "THY pandemi nedeniyle yaşanan 11 aylık gecikmenin ardından Kanada'daki üçüncü noktası olan Vancouver'a nihayet teker koydu. Böylelikle Kanada'nın Pasifik yakasını ülkemize bağlamış oluyoruz. Vancouver'a doğrudan uçuşlar sayesinde ülkemizle batı Kanada arasında ticari, turistik ve kültürel ilişkilerde sıçrama yaşanacak." dedi.

Başkonsolos Tokmak, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Şu anda pazar, salı ve perşembe olmak üzere haftada üç sefer düzenlenecek. İlk uçağımızla 167 yolcuyu Vancouver'a taşıdık. Aynı zamanda yüklü miktarda kargo da getirildi. Uçağımızı ikinci uçuş ekibimizle tekrar İstanbul'a yolcu ettik. İstanbul'a dönüşte 157 yolcu taşınıyor. Bu yolcuların büyük kısmı transit yolcu. Bu da İstanbul Havalimanı'nın uluslararası hub olma özelliğini ortaya koyuyor."

Vancouver ile Kuzey Amerika kıtasındaki uçuş noktasını 15'e çıkaran THY, ulusal ve uluslararası olmak üzere toplam 319 noktaya uçuş gerçekleştiriyor.

THY Vancouver seferlerine başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Karşıyakalı ~ 14 gün önce
THY gibi kazancını aktarma yolcusundan kazanan bir havayolu için PNW'ye girmemek büyük saçmalıktı zaten. Darısı Seattle ya da Portland ile birlikte ABD'nin başına. Hem nispeten zengin hem de liberal halkın THY'ye sıcak yaklaşacağını düşünüyorum. Yine az çok türk popülasyonu olan bu noktalarla birlikte Vegas gibi potansiyelli noktalarında gelmesi lazım. MEA 3'lüsünün çok girmediği pazar yavaş yavaş Qatar tarafından dolduruluyor ve THY'nin de burada pozisyonunu koruması lazım. Newark gibi güzel hamleler var ama yeterli değil. Karlı pazarlara odaklanmak güzel ama yeni fırsatları da değerlendirmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 14 gün önce
Planlamanin torpillilerine hayirli olmamasi dilegiyle.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilginize ~ 14 gün önce
Kanada Türklerin vize başvurusunu göçmenlik talebi kapsamına alarak çok uzun süre bekledikten sonra yüzde 95 reddediyor. Vize ücretiniz de yanıyor. Çünkü giden gelmiyor acep ne iştir diyorlar. Türküyü bile öğrenmiş elin kanadalısı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmed ~ 15 gün önce
Çok çok geç kalındı, Calgary dahil, transiti bol noktalar, üstelik sefer tahdidi olup, istediği kadar sefer arttırılamıyor, bu durumda rekabet pek oluşmuyot, iyi gelirli hatlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yvr ~ 15 gün önce
Pandemi zamanı thy orada nasıl büro açmış ki? Zaten kimseye çalışma izni alamamış ki torpilli Toronto müdürü uçağı karşılamış. Geçici süre lokal handling firması işleri yapacak Toronto müdürü de başlarında olacak gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000