13 Ağustos 2019, Salı 20:36:25

THY uçağı kalkış öncesi büyük tehlike atlattı

Türk Hava Yolları’nın Bodrum-İstanbul seferini gerçekleştirmeye hazırlanan yolcu uçağı büyük tehlike atlattı.
  • Okudumda çok düşündüm ve üzüldüm.Ingizce bilgisi maaş bir birinize atişmalar.Ortada çok ciddi bir durum var.Örnek olması sebebiyle dürüst olup hatasını anlatıp .Sonu kotü olmadığı için şükredip özür dilemeli.Bende 54 yaşımda bir ev hanımıyım .Sizin kulturünuzle mukayese için yazdım
  • Pist basi yapmis kalkis verilmis onune helikopter cikmis .:) hava kontrol trafik ekibinin tamami gorevden alinmali.
  • Ortada büyük bir olay var,kaptan pilot neyseki kazayı önlemiş. Çıkıp kaptan pilota tşk edecekleri yerde hala işin içinden sıyrılmak için helikopter pilotuna, arff görevlisine, çaycıya,temizlikçiye suç atıyorlar. Pes diyorum!!!
  • Yakında tüm uçaklar insansız uçacak ve pilota gerek kalmayacak, ama insansız kule olmaz. We always become there.
  • Havacılığımız için önemli bir vaka ; Konumları itibariyle , Zaman dilimi içindeki hava araçlarının tüm aksiyonları kulenin insiyatifindedir. Kule sorumluluğu da DHMI2nin olduğuna göre , DHMI'nin kamuoyunu bilgilendireceği yazı ve bilgi notunu bekliyoruz.
  • Kalkış koşusunu durdurmakta trafiğin içinde olan bir olay. Keşke yaşanmasaydı tabi. Herkese geçmiş olsun.
  • O hızını almışken değildir olsa olsa 80 knots tır hızını almışken olsa duramazsın
  • Olayın kayıtları dinlenmeden atc ye yüklenilmiş ama belkide helikopter pilotu talimatlara uymadı ... birde kat edişin nerden yapıldığı önemli bu tarz durumların biraz abartılarak medyaya yansıtıldığını düşünüyorum..olayın iç yüzünü bilmiyoruz
  • Dahmide çalışan kulecilerin mağaşları artırılmalıdır. Düşük üçretle yoğun sitrez altında çalışan personel hata yabmaktadır.
  • havalimanındaydım pilot bisi görmedi o camlardan goremezde zaten kalkıstada cogu kez instagrama selfi atmalar falan yaparlar ona check buna check diip dursunlar

Milas-Bodrum Havalimanı'nda, İstanbul seferi için pist başından hızlanarak kalkışa geçen uçağın önüne aniden çıkan helikopter pilotların dikkati sayesinde erken fark edildi ve havada yaşanacak muhtemel bir kaza önlenmiş oldu.

Alınan bilgiye göre, saat 18.40'da Milas-Bodrum Havalimanı'ndan TK 2517 sefer sayılı İstanbul uçuşunu yapmak üzere 146 yolcusunu alan Türk Hava Yollarına (THY) ait uçağın pilotları, havalanmak üzere pist başına geçti.

Uçuş kulesinden kalkış izni alan pilotlar, uçağın hızlanıp pistte koşturduğu anda bir helikopterin alana inişe geçtiğini fark etti. Uçak ani bir refleksle sert fren yaparak yavaşlatıldı ve helikoptere çarpmaktan son anda kurtarıldı.

Yolcuların kısa süreli panik yaşadığı olayın ardından uçak, yeniden park alanına döndürüldü. Yolcuların uçaktan indirilip salona alındığı öğrenildi.
 

©AirportHaber.com

 

THY uçağı kalkış öncesi büyük tehlike atlattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

Sevgi Sevil ~ 2 ay önce
Okudumda çok düşündüm ve üzüldüm.Ingizce bilgisi maaş bir birinize atişmalar.Ortada çok ciddi bir durum var.Örnek olması sebebiyle dürüst olup hatasını anlatıp .Sonu kotü olmadığı için şükredip özür dilemeli.Bende 54 yaşımda bir ev hanımıyım .Sizin kulturünuzle mukayese için yazdım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atakan. ~ 2 ay önce
Pist basi yapmis kalkis verilmis onune helikopter cikmis .:) hava kontrol trafik ekibinin tamami gorevden alinmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kâmal beğ ~ 2 ay önce
Hava trafik ekibinde hata yok, tüm kabahat arff ekibindedir. Arff voleybol oynarken kule personelinin dikkatini dağıtmıştır.
Bias ~ 2 ay önce
Ortada büyük bir olay var,kaptan pilot neyseki kazayı önlemiş. Çıkıp kaptan pilota tşk edecekleri yerde hala işin içinden sıyrılmak için helikopter pilotuna, arff görevlisine, çaycıya,temizlikçiye suç atıyorlar. Pes diyorum!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İha ~ 2 ay önce
Yakında tüm uçaklar insansız uçacak ve pilota gerek kalmayacak, ama insansız kule olmaz. We always become there.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EMİN YILDIZ ~ 2 ay önce
Havacılığımız için önemli bir vaka ; Konumları itibariyle , Zaman dilimi içindeki hava araçlarının tüm aksiyonları kulenin insiyatifindedir. Kule sorumluluğu da DHMI2nin olduğuna göre , DHMI'nin kamuoyunu bilgilendireceği yazı ve bilgi notunu bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dahmi ~ 2 ay önce
Sen hiç dahminin atc hatalı dediğini duydun mu,olayı kapatacaklar ve suçu pilota yıkacaklar. Belkide arff e yıkarlar suçu.
atc ~ 2 ay önce
Kalkış koşusunu durdurmakta trafiğin içinde olan bir olay. Keşke yaşanmasaydı tabi. Herkese geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 ay önce
O hızını almışken değildir olsa olsa 80 knots tır hızını almışken olsa duramazsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 2 ay önce
Olayın kayıtları dinlenmeden atc ye yüklenilmiş ama belkide helikopter pilotu talimatlara uymadı ... birde kat edişin nerden yapıldığı önemli bu tarz durumların biraz abartılarak medyaya yansıtıldığını düşünüyorum..olayın iç yüzünü bilmiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Know ~ 2 ay önce
Hem olayın iç yüzünü bilmiyoruz diyorsun hem de kuleciyi aklamaya çalışıyorsun. Kuleci olduğun çok belli oluyor.
Maybe ~ 2 ay önce
Belkide atc hatalı, olayın kayıtlarını dinledin mi. Hem kayıt dinlenmedi diyorsun ama belkide helikopter hatalı diyosun. Buradaki belkiyi niye kule için kullanmıyosun.
Ğuleci ~ 2 ay önce
Dahmide çalışan kulecilerin mağaşları artırılmalıdır. Düşük üçretle yoğun sitrez altında çalışan personel hata yabmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adaled ~ 2 ay önce
Adaled isteriz,temmus 15 mağaş 25 olsun.
Bu ne ~ 2 ay önce
Lan tüm yorum Türkçe hatalarıyla dolu...
TDK ~ 2 ay önce
Stresi yazmayı öğren önce, sonra da zami hakedip etmediğini yeniden düşün
Orhan Gencebay ~ 2 ay önce
havalimanındaydım pilot bisi görmedi o camlardan goremezde zaten kalkıstada cogu kez instagrama selfi atmalar falan yaparlar ona check buna check diip dursunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müslüm ~ 2 ay önce
Kuleci camdan bişi göremiyor sürekli arff mangal mı yapıyor yoksa voleybol mu oynuyor onu izliyorlar,kendi işlerine bakmıyorlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000