05 Şubat 2024, Pazartesi 16:55:24

THY TEKNİK A.Ş'DE ANLAŞMA SAĞLANDI

Türk Hava Yolları (THY) ile THY Teknik A.Ş'de yetkili sendika konumundaki Özçelik-İş arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı.
  • donanimli olan burda aglamaz. kendinizi fazlasiyla kucuk dusuruyorsunuz. burada verilen degerin bu oldugunu anlamaniz icin daha ne duymaniz lazim? dunyanin her yerinde teknisyen, muhendis araniyor. Eger yeterli donanima sahipseniz yapmaniz gereken bu diyardan gitmektir. surda aglayip durmayin artik.
  • Hakkım haram zıkım olsun kendi adamlarınıza 60/70 bin maaş verin bide 50 bin tl prim verin sonra TSS çalışanlarının kandilini kutlayın ağzınıza Allah’ın ismini almayın bile %40 zamla insanları ölüme terk ettiniz
  • Burada yorum yazıp şikayet edenler, oy verdiklerinize ve size az maaşı, zammı layık görenlere gidin onlara dert yanın,kimsenin maaşını bilmem nesini kıskanmayın veya çekememezlik etmeyin...
  • O dediğine çok heveslendiler ama yıllardır avuçlarını yaladılar,daha da devam edecekler. Şu anda yetkili teknisyen 2000 doların altında maaş alıyor, Hindistandan 2000 dolara yetkili teknisyen getiremezsin, getirdiğini de burada yetkilendiremezsin. Bu sözleşmeden sonra olacak olan ailevi engeli olmayan ve minimumun biraz üzerinde becerisi olan tüm teknisyenler dışarı gitmek için konuşmayı bırakıp icraata geçecektir. Bunun uçaklara ve seferlere yansıması ise 3-4 yılı bulabilir. Boeing en güzel örnek, muhasebecilerin aklına uyup kağıt üzerinde güzel para kazanma hesapları yaparken skandallarla anılan bir şirket haline geldi. THY de aynı yolda hızla ilerliyor ve geri dönülemez noktayı geçmek üzere.
  • Yazik çok yazık %50 hictrak şirkete %50 zam yapılıyor.ama %100 hictrak şirkete %40 zam yapılıyor.Hz.Muhammet (SAV) bir hadisinde şöyle diyor çalışanın emeğinin hakkını vermeyenin ahirette hasmı ben olucam diye buyuruyor.Yastığa başınızı koyarken bunuda hatırlayın.
  • Alın bir motor paket atın arkadaşlar ayda 100.000 kazanan var açın YouTube videolarını izleyin
  • Tekniğe oto saniyede çalışın diyen kabin memurunu ve bu zihniyette olan çakma uçucuları masaj salonlarına,avm lere, umumi helalara ve lokantalara davet ediyoruz malum müşteri memnuyeti;)Uzmanlık alanınız...
  • %50 THY ortağısın git HAVAŞ a ağla birazda yeter be her şeyde tgs var şimdi bir de tss çıktı.
  • Bilal Erdoğan sayesinde tk teknige girenler Cumhur başkanı Erdoğanın anasına küfür ediyor bunlara iyi zam yapmaya devamke
  • Uzun zamandır piyasada yoktum geldim, biz olmasak şöyle böyle hoop. Hani bşze zam

Türk Hava Yolları (THY) ile THY Teknik A.Ş'de yetkili sendika konumundaki Özçelik-İş arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. 

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'nin katıldığı görüşmeler sonrasında mutabakata varıldı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; 

8'inci dönem Toplu İş Sözleşmesi'nde (TİS) ilk 6 ay yüzde 56, ikinci 6 ay için enflasyon+yüzde 3, üçüncü 6 ay için enflasyon + yüzde 2 ve dördüncü 6 ay için ise enflasyon + yüzde 2 konusunda anlaşma sağlandı.

Ayrıca imza parası olarak da Mart ayında ödenmek üzere 50.000 TL personel hesaplarına seyanen para yatırılacağı öğrenildi.

Anlaşma sonrası Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci şu açıklamayı yaptı:

"THY (Türk Hava Yolları) Teknik AŞ’de alınteri akıtan üyelerimiz adına yürütmekte olduğumuz 8. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşlerimiz kapsamında, bugün THY Yönetim Kurulu Başkanı Sn Ahmet Bolat ve THY TEKNİK Genel Müdürü Sn Mikail Akbulut’un katılımıyla yaptığımız son toplantıda anlaşma sağlayarak, üyelerimizin ve ailelerinin yüzünü güldürecek bir toplu iş sözleşmesini imzaladık. 

Önümüzdeki iki yıllık dönemi kapsayan Sözleşmemizde, birden fazla yapılan prim artışlarının üzerine, bütün ücretlere birinci altı ayda yüzde 56, ikinci altı ayda enflasyon+3, üçüncü ve dördüncü altı aylık dilimlerde ise enflasyon+2 oranlarında artış yapılması sağlandı. Sosyal yardımların tamamında ise yüzde 100 ila 150 arasında artışlar yapıldı. Bu kazanımlara ilave olarak, Şubat maaşıyla birlikte bir defaya mahsus olmak üzere bütün üyelerimize 50 bin TL/net toplu iş sözleşmesi imza ödülü verilecektir. Toplu İş Sözleşmemiz, başta üyelerimize, işyerimize, Sendikamıza, HAK-İŞ’imize ve ülkemize hayırlı olsun."


©AirportHaber.comTHY TEKNİK A.Ş'DE ANLAŞMA SAĞLANDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (286)

glide slope ~ 10 gün önce
donanimli olan burda aglamaz. kendinizi fazlasiyla kucuk dusuruyorsunuz. burada verilen degerin bu oldugunu anlamaniz icin daha ne duymaniz lazim? dunyanin her yerinde teknisyen, muhendis araniyor. Eger yeterli donanima sahipseniz yapmaniz gereken bu diyardan gitmektir. surda aglayip durmayin artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tss olarak ~ 15 gün önce
Hakkım haram zıkım olsun kendi adamlarınıza 60/70 bin maaş verin bide 50 bin tl prim verin sonra TSS çalışanlarının kandilini kutlayın ağzınıza Allah’ın ismini almayın bile %40 zamla insanları ölüme terk ettiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tss ~ 15 gün önce
TSS ye verilen %40 zamla maaşımız 20.000 ne çıktı. Biz de burda gelip sabahtan akşıma kadar 8 saat çalışıyoruz. insanca yaşıyacağımız bir ücretin verilmesini önemle arz ediyoruz. Bu hayatın pahalılığında nasıl geçinelim.burda biz tk nın memurlarıyla aynı işleri hatta daha fazlasını yapıyoruz. izinler gitti mazeret 3 gün hasta olup rapaor alsak kesiliyor. Eşitlik adalet nerde. Taşoran kurtulduk diye sevindik iyi şeylerde oldu çok şükür ama maaşlarımız gerçekten çok az. bizde herkes gibi ihtiyaçlarımız var alım gücümüz kalmayınca işimizde nasıl verimli olalım motivasyonumuz olsun.bu kadar makas açılınca gerçekten tüm personel de moral bozukluğu oldu.iyileştirilmesi için arz ederiz.
Şikayet edenlere ~ 16 gün önce
Burada yorum yazıp şikayet edenler, oy verdiklerinize ve size az maaşı, zammı layık görenlere gidin onlara dert yanın,kimsenin maaşını bilmem nesini kıskanmayın veya çekememezlik etmeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B1/B' ~ 16 gün önce
O dediğine çok heveslendiler ama yıllardır avuçlarını yaladılar,daha da devam edecekler. Şu anda yetkili teknisyen 2000 doların altında maaş alıyor, Hindistandan 2000 dolara yetkili teknisyen getiremezsin, getirdiğini de burada yetkilendiremezsin. Bu sözleşmeden sonra olacak olan ailevi engeli olmayan ve minimumun biraz üzerinde becerisi olan tüm teknisyenler dışarı gitmek için konuşmayı bırakıp icraata geçecektir. Bunun uçaklara ve seferlere yansıması ise 3-4 yılı bulabilir. Boeing en güzel örnek, muhasebecilerin aklına uyup kağıt üzerinde güzel para kazanma hesapları yaparken skandallarla anılan bir şirket haline geldi. THY de aynı yolda hızla ilerliyor ve geri dönülemez noktayı geçmek üzere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tss ~ 16 gün önce
Yazik çok yazık %50 hictrak şirkete %50 zam yapılıyor.ama %100 hictrak şirkete %40 zam yapılıyor.Hz.Muhammet (SAV) bir hadisinde şöyle diyor çalışanın emeğinin hakkını vermeyenin ahirette hasmı ben olucam diye buyuruyor.Yastığa başınızı koyarken bunuda hatırlayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekli ~ 16 gün önce
Alın bir motor paket atın arkadaşlar ayda 100.000 kazanan var açın YouTube videolarını izleyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik ~ 16 gün önce
Tekniğe oto saniyede çalışın diyen kabin memurunu ve bu zihniyette olan çakma uçucuları masaj salonlarına,avm lere, umumi helalara ve lokantalara davet ediyoruz malum müşteri memnuyeti;)Uzmanlık alanınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yarım ~ 16 gün önce
%50 THY ortağısın git HAVAŞ a ağla birazda yeter be her şeyde tgs var şimdi bir de tss çıktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memati ~ 16 gün önce
Bilal Erdoğan sayesinde tk teknige girenler Cumhur başkanı Erdoğanın anasına küfür ediyor bunlara iyi zam yapmaya devamke

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 16 gün önce
Uzun zamandır piyasada yoktum geldim, biz olmasak şöyle böyle hoop. Hani bşze zam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000