11 Ağustos 2017, Cuma 11:15:33

THY "take off" yaptı

Türk Hava Yolları, 2017 yılına ilişkin ilk altı ay mali sonuçlarını açıkladı. THY, tarafından yapılan açıklamada yılın ilk yarısında 17 milyon Dolar Esas Faaliyet Karı elde edildiği belirtildi.
  • Bidaha kar haberi vermeyin airpothaber...akbabalari rahatsiz etmeyin!!
  • Genel md lükte çalışmak için ne şartı var acaba? Nasıl giriliypr?
  • Şu genel müdürlüktekilerin maaşları ne zaman sabitlenecek ne zaman 2500 e sabitlenecek adam günün %70 ini dışarıda sigara molasında geçiriyor asgari ücret vermek lazım uzman şef müdür kadrolarındaki vasıfsız şirkete asalak olarak yapışmışlara
  • Ne oldu, bakıyorum da herkes para peşinde.. Normaldir, bulduğunu çalın, yoksa sizede kalmayacak..yandaş olun, kurtulun..
  • Operasyonal kar degil donem sonu net kar ve zarari hesabinin verdigi bakiyeyi burays yazarsaniz net olarak anlariz.Kisa ve uzun vadeli borclar o bahsettiginiz operasyonal kari zaten yalayip yutmustur.
  • Gözünüz doysun, bu kâr gibi gösterilen rakamlar çok düşük, zarar devam ediyor. Bu kadar kayırmacılığın, adaletsizliğin, liyakatsizliğin olduğu bir işletme yada ülke batar. Titan zinciri gibi yönetilen ülke ve şirket. Yöneticileri yarısını at, Yurt dışındaki günde en fazla üç uçuşun altındaki istasyonların kapat, bölge müdürlükleri ile yönet bak nasıl kar edersin. ( tabi torpilsiz olacak) Günde bir uçuşu olmayan iç hat istasyonlarda onlarca personelin var. Tk bir sosyal sorumluluk projesi, devlet adına asalak sırtlayan bir işletme. Ondan sonra sendika isteriz greve evet, fark ister. Üretmeyen ülkenin taklitçi montajcı, "havacı" ları kibirinizde hiç bitmez neye kibirlenirseniz ağlanacak haldir , hali pür melalimiz
  • Şimdi sayın sendika yöneticimiz şirketin kapısını aşındırma vakti geçmişe dönük maaş farklarımız ve maaş artışımızı tekrar yerine koy. Ayrıca yatı paralarını düşürmüşler bu konu hakkında bir bilgilendirme yapacakmısın? Sana güveniyoruz siz bu yanlışı da düzeltir maaş farkımızı da alır sene sonunda da tekrar yönetime gelirsiniz inşallah. Size güveniyoruz. Siz aslansınız.
  • Airporthaberin; " thy calisanlarinin cepleri parayla dolacak " abartisiyla verdigi haberde, "thy ile havais anlasma sagladi gecmise donuk odemeler yapilacak" yazilmisti. Sendika da oyle bir sey olmadigi seklinde yalanladi maalesef. Verdiginiz haberin kaynagi neydi? biz degerli okuyucalarinizi Bilgilendirir misiniz?
  • maaşallah şirketime.
  • Iste benim sirketimmm..çok şükür bin sükür...yedigi kaba pisleyenler ..sizler için üzgünüm...yine son gulen benim sirketim oldu....kuru gurultunuzle ancak kendinizi eğlersiniz...

Türk Hava Yolları, 2017 yılına ilişkin ilk altı ay mali sonuçlarını açıkladı. THY, tarafından yapılan açıklamada yılın ilk yarısında 17 milyon Dolar Esas Faaliyet Karı elde edildiği belirtildi.

İşte Türk Hava Yolları tarafından açıklanan yılın ilk 6 aylık dilimine ait rakamlar:

Türk Hava Yolları, 2017 yılının ikinci çeyreğinde 189 mn USD Esas Faaliyet Kârı gerçekleştirdi

Türk Hava Yolları, 2017 yılının ikinci çeyreğinde 189 mn USD, ilk yarısında ise 17 milyon USD Esas Faaliyet Kârı gerçekleştirmiştir. Bu çeyrekte yolcu gelirleri 2016 yılının aynı dönemine göre %5 artarak 2.2 milyar USD’ye; kargo gelirleri ise %29 artış ile 327 mn USD’ye; toplam gelirler ise %7 artış ile 2.6 milyar USD’ye ulaşmıştır. Yılın ilk yarısında ise 4.6 milyar USD toplam gelir elde edilmiştir.

2016 yılının ikinci yarısında başlanan gider tasarruf planına 2017 yılında da devam edilmiş olup, yılın ikinci çeyreğinde toplam operasyonel giderler %7 azalarak 2,5 milyar USD seviyelerinde gerçekleşmiştir. Türk Hava Yolları, birim giderlerde de geçen yılın aynı dönemine göre gerçekleşen %10’luk düşüş ile emsal hava yolları arasında en düşük birim gidere sahip hava yolu olma özelliğini sürdürmüştür. Ayrıca yakıt hariç birim giderlerde %13’lük önemli bir düşüş elde edilmiştir.

Global sektördeki yoğun rekabete, yakın coğrafyada yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklara ve kurdaki dalgalanmalara rağmen, Türk Hava Yolları nakit yaratmaya devam etmiştir. FAVKÖK (Faiz, vergi, amortisman ve kira öncesi kar – EBITDAR) 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %109 artarak 661 milyon ABD Doları seviyesinde, FAVKÖK marjı ise 12.3 puan artarak %25,3 seviyesinde gerçekleşmiştir.

Yılın ilk yarısında açılan 5 yeni dış hat noktası ile birlikte toplam 120 ülkeye uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nın filosundaki uçak sayısı da 228’i dar gövde, 93’ü geniş gövde ve 15’i kargo olmak üzere 336’ya ulaşmıştır.

Trafik sonuçlarına bakıldığında, 2016 yılının %4 üzerinde kapasite arz edilen 2017 yılının ikinci çeyreğinde turizmin canlanmaya başlaması ile beraber taşınan yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre %8.5 artarak 17.3 milyon olarak gerçekleşmiş, doluluk oranı ise 4.1 puan artışla %77.7 olmuştur. Gelirlerin önemli bir kısmının elde edildiği yurtdışı uçuşlarının yolcu doluluk oranı ise 4.5 puanlık artış ile %76.8’e yükselmiştir. İkinci çeyreğin operasyonel başarısının etkisiyle ilk yarıda 30.3 milyon yolcu taşınmış olup, yolcu doluluk oranı ise 2.4 puanlık artışla yüzde 76 olmuştur.

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olan Turkish Cargo, son on yıldır yürütmekte olduğu güçlü büyüme eğilimini, kesintiye uğratmadan sürdürmeye ve dünya hava kargo pazarındaki payını artırmaya devam etmektedir. 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31 artışla 289 bin ton kargo taşıması yapılmış olup, kargo gelirleri bu çeyrekte yüzde 29 artarak 327 milyon USD olarak gerçekleşmiştir. Kargo uçak sayısındaki artış ve uçakların daha verimli kullanılması sonucu kargo uçakları ile üretilen kapasite artmaya ve kargo uçuş ağı genişlemeye devam etmektedir. Bu doğrultuda 2016 yılının başlarında 55 olan kargo uçuş noktası, 2017’nin ikinci yarısında 65’e yükselmiştir.

Üst üste 9’uncu kez Skytrax tarafından “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilen Türk Hava Yolları, bu yıl business sınıfı ikram kategorisine damgasını vurarak, “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu” ve “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ödüllerinin de sahibi oldu. Türk Hava Yolları kaliteli hizmet anlayışı ile başarılı çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir.

İştirakleri ile birlikte yaklaşık 50 bin kişiye istihdam sağlayan, Türkiye’nin en değerli markası ve en büyük hizmet ihracatçısı olan Türk Hava Yolları, global sektördeki rekabete, yakın coğrafyada yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklara ve sektörü doğrudan etkileyen kur dalgalanmalarına rağmen;  sahip olduğu coğrafi konum, network ağı, düşük maliyet yapısı gibi tüm rekabet avantajlarını en etkin şekilde kullanarak başarılı sonuçlar üretmeye; Türkiye’ye kazandırmaya ve dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olma hedefi doğrultusunda emin bir şekilde büyümeye devam etmektedir.  

THY "take off" yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

Borbet ~ 5 yıl önce
Bidaha kar haberi vermeyin airpothaber...akbabalari rahatsiz etmeyin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 5 yıl önce
Genel md lükte çalışmak için ne şartı var acaba? Nasıl giriliypr?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genen müdürlük ~ 5 yıl önce
Şu genel müdürlüktekilerin maaşları ne zaman sabitlenecek ne zaman 2500 e sabitlenecek adam günün %70 ini dışarıda sigara molasında geçiriyor asgari ücret vermek lazım uzman şef müdür kadrolarındaki vasıfsız şirkete asalak olarak yapışmışlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ek ~ 5 yıl önce
Sallamayin! Günlük toplamda 30 dk tan fazla sigara alaninda kalamazsiniz. Bir seferde maksimum 10 dk kalabilirsiniz. 1 dk asarsaniz 30 dk puantaj acigi olur. Bu da maas kesintisi demek. Aylik 5 saat aciginiz olursa savunmaniz alinir.
Doğru ~ 5 yıl önce
Bütün maaşları şoför ve garsonlara vermeliler
Gülünç ~ 5 yıl önce
Ne oldu, bakıyorum da herkes para peşinde.. Normaldir, bulduğunu çalın, yoksa sizede kalmayacak..yandaş olun, kurtulun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gercek bilgi gerek ~ 5 yıl önce
Operasyonal kar degil donem sonu net kar ve zarari hesabinin verdigi bakiyeyi burays yazarsaniz net olarak anlariz.Kisa ve uzun vadeli borclar o bahsettiginiz operasyonal kari zaten yalayip yutmustur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 5 yıl önce
Gözünüz doysun, bu kâr gibi gösterilen rakamlar çok düşük, zarar devam ediyor. Bu kadar kayırmacılığın, adaletsizliğin, liyakatsizliğin olduğu bir işletme yada ülke batar. Titan zinciri gibi yönetilen ülke ve şirket. Yöneticileri yarısını at, Yurt dışındaki günde en fazla üç uçuşun altındaki istasyonların kapat, bölge müdürlükleri ile yönet bak nasıl kar edersin. ( tabi torpilsiz olacak) Günde bir uçuşu olmayan iç hat istasyonlarda onlarca personelin var. Tk bir sosyal sorumluluk projesi, devlet adına asalak sırtlayan bir işletme. Ondan sonra sendika isteriz greve evet, fark ister. Üretmeyen ülkenin taklitçi montajcı, "havacı" ları kibirinizde hiç bitmez neye kibirlenirseniz ağlanacak haldir , hali pür melalimiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 5 yıl önce
Şimdi sayın sendika yöneticimiz şirketin kapısını aşındırma vakti geçmişe dönük maaş farklarımız ve maaş artışımızı tekrar yerine koy. Ayrıca yatı paralarını düşürmüşler bu konu hakkında bir bilgilendirme yapacakmısın? Sana güveniyoruz siz bu yanlışı da düzeltir maaş farkımızı da alır sene sonunda da tekrar yönetime gelirsiniz inşallah. Size güveniyoruz. Siz aslansınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airpothaber'e ~ 5 yıl önce
Airporthaberin; " thy calisanlarinin cepleri parayla dolacak " abartisiyla verdigi haberde, "thy ile havais anlasma sagladi gecmise donuk odemeler yapilacak" yazilmisti. Sendika da oyle bir sey olmadigi seklinde yalanladi maalesef. Verdiginiz haberin kaynagi neydi? biz degerli okuyucalarinizi Bilgilendirir misiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
maaşallah şirketime.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Purserrr ~ 5 yıl önce
Iste benim sirketimmm..çok şükür bin sükür...yedigi kaba pisleyenler ..sizler için üzgünüm...yine son gulen benim sirketim oldu....kuru gurultunuzle ancak kendinizi eğlersiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000