06 Nisan 2020, Pazartesi 17:00:12

THY personeline beklenen haber geldi

Türk Hava Yolları’nda çalışanların merakla beklediği haber geldi. THY İstihdam Başkanlığı, personele ikramiyelerinin ödeme tarihini duyurdu.
  • RABBİM tüm şirketlerimize yardım etsin hepimiz birbirimize idare ediyoruz benimde beklentim bu zor zamanda ikramiyemizi almak
  • Dillerde yine bizim maaşlar tabi herkes elindekinden fazlasına dikmiş gözünü insanlik diyelim 40 bin yattı evet ama yetmiyor benim aklımda hep huzur payında.... Söyle bir önerim olabilir TK yönetim primler sizin olsun kokpite de huzur payı gelsin primler çok da huzur vermiyor.
  • Yattiklari yerden para kazaniyorlar ucus yok
  • Yeter artık bu THY deki Kabin memurlarını doyurmak zorunda mi bu millet ? Lutfhansaya bakılsın oradakiler hastanede çalışıyor Air virginia adam çıkarıyor . THY derhal önlem alıp ücretsiz izine çıkarmalı hepsini . Devletimize yük olan ne varsa derhal harekete geçilmeli . THY kargoya daha çok yönelmeli maliyet az getirisi çok . Bu süreç bitse bile kargo filosu genişletilmeli . Daha az personelle daha çok para kazanırız . Allah devletimize güç kuvvet versin . Ama artık gerçekleri de görmek gerekir şirket küçülmesi gerekiyorsa küçülsün devlete ve millete yük olmasın bilim adamları pardon kabin memurları .
  • Başkasının kazandığında gözü olanın kazancında bereket olmaz. Ofiste çalışıp kabinin maaşını, taşeron olup ofistekinin maaşını gözlemek hem mantıksız hem de insanın içini kirletir. Bunun sonu olmaz. Herkesin durumundan daha iyi olan ve daha kötü olan vardır. İşsiz adam için sanayide 6 gün 12 saat asgari ücretle çalışan, sanayide çalışan için THY taşeronu, Thy taşeronu için ofiste masa başındaki arkadaşım hep gıpta edilendir. Bunları sizde biliyorsunuz. Elin (başkasının) iyisi bitmez der Babam. Türkiye'de kimse açlıktan ölmez. ölmemiştir. Bizim Necip milletimizden kime ' açım ' dersen ekmeğini bölüşür. Bunun istisnası bile yok denecek kadar azdır.Bu süreçte sAdece hayat standartlarımız eskisi gibi bir süre olmayacak.Belkide hiç eskisi gibi olmayacak bunu bilemeyiz. Senin maaşın az senin ki çok tartışması yanlıştır.Unutmayınız ki herkesin nasibinden daha az ve daha çok nasibi olan vardır ve olacaktır. Saygılarımla
  • Pegasusta iptal edilen biletlerin parasını hala ödemedi. Nane vatandaşın parasıyla hava atıyor.
  • Bence kesilmeli, yada TK nın içinden birkaç aslan çıkıp biz feragat ediyoruz, Kardeşim demeleri lazım ama varmı öyle Bi delikanlı yok, Audi, Mercedes, BMW ler artisliklere devam, sırf sizlere destek amaçlı biz yarım maaş konusuna itiraz etmedik ne şirketimize yazıklar olsun, verenede, alıp yiyenede
  • thy personeli özellikle pilotlar neden bağış yapmıyor?
  • Bu ne haberi yaaa.. mart ayında herkes tam çalıştı tabiki öaaşını alacak, ocak, şubat, mart ayında yine tam çalışıldı fazlasıyla gelir kazanıldı tabiki hakkımız olan ikramiyede alınacak bundan kimsenin korkusu yada şüphesi yoktu. Ortada bir lütuf yoktu zaten. Siz önümüzdeki ay alınacak maaşları haber yapın esas. Pgs, sunex ve thy nin verdiği pilot maaşlarını karşılaştırın. Kim personelini daha fazla koruyor onu o zaman görür ve kıyaslarsınız.
  • Allah bereket versin , hiç olmazsa bu ikramyemizide aldık böyle bir zamanda , şirket gereğini yaptı , yersiz yersiz konuşnlar gelir birazdan.

Türk Hava Yolları’nda çalışanların merakla beklediği haber geldi. THY İstihdam Başkanlığı, personele ikramiyelerinin ödeme tarihini duyurdu.

THY İstihdam Başkanlığı tarafından personele gönderilen yazıda, Mart dönemine ait ücret ödemelerinin 8 Nisan'da ikramiye ile birlikte hesaplara yatırılacağı belirtildi.

İşte o açıklama:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

COVID-19 salgını nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz bugünlerde önceliğimiz tüm çalışma arkadaşlarımızın sağlıklarının yerinde olması ve salgının olumsuz etkilerini en az şekilde hissetmeleridir. Bu kapsamda 1 Nisan itibariyle Ortaklığımız ofislerinde kısa çalışma ödeneğine geçileceğini duyurmuştuk. Sıkça sorulan sorularınız için calisandestek.thy.com adresini ve UP uygulaması "Sıkça Sorulan Sorular" kısmını sizler için hazırladık.

Bu zor zamanı ailelerimizle birlikte daha kolay atlatabilmek için kısa çalışma dönemi öncesi Mart dönemine ait ücret ödemelerinin 8 Nisan'da ikramiye ile birlikte hesaplarınıza yatırılacağı haberini de paylaşmak isteriz. Unutulmamalıyız ki, Türk Hava Yolları'nın başarısı, hep birlikte gösterdiğimiz çabaya bağlıdır, birlikte başaracağız!

Sağlıklı günler dileriz.
SaygılarımızIa” 

THY personeline beklenen haber geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (81)

Tgs li ~ 2 ay önce
RABBİM tüm şirketlerimize yardım etsin hepimiz birbirimize idare ediyoruz benimde beklentim bu zor zamanda ikramiyemizi almak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Küçük kaptan (fo) karısı ~ 2 ay önce
Dillerde yine bizim maaşlar tabi herkes elindekinden fazlasına dikmiş gözünü insanlik diyelim 40 bin yattı evet ama yetmiyor benim aklımda hep huzur payında.... Söyle bir önerim olabilir TK yönetim primler sizin olsun kokpite de huzur payı gelsin primler çok da huzur vermiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hostesler ~ 2 ay önce
Yattiklari yerden para kazaniyorlar ucus yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru Bankası ~ 2 ay önce
THY A.O , Türkiye' nin en değerli markası seçilirken,uçuş ekibinin tekmili birden gece görevde iken siz ne yapıyordunuz?
Yeter ~ 2 ay önce
Yeter artık bu THY deki Kabin memurlarını doyurmak zorunda mi bu millet ? Lutfhansaya bakılsın oradakiler hastanede çalışıyor Air virginia adam çıkarıyor . THY derhal önlem alıp ücretsiz izine çıkarmalı hepsini . Devletimize yük olan ne varsa derhal harekete geçilmeli . THY kargoya daha çok yönelmeli maliyet az getirisi çok . Bu süreç bitse bile kargo filosu genişletilmeli . Daha az personelle daha çok para kazanırız . Allah devletimize güç kuvvet versin . Ama artık gerçekleri de görmek gerekir şirket küçülmesi gerekiyorsa küçülsün devlete ve millete yük olmasın bilim adamları pardon kabin memurları .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadaşlar ~ 2 ay önce
Başkasının kazandığında gözü olanın kazancında bereket olmaz. Ofiste çalışıp kabinin maaşını, taşeron olup ofistekinin maaşını gözlemek hem mantıksız hem de insanın içini kirletir. Bunun sonu olmaz. Herkesin durumundan daha iyi olan ve daha kötü olan vardır. İşsiz adam için sanayide 6 gün 12 saat asgari ücretle çalışan, sanayide çalışan için THY taşeronu, Thy taşeronu için ofiste masa başındaki arkadaşım hep gıpta edilendir. Bunları sizde biliyorsunuz. Elin (başkasının) iyisi bitmez der Babam. Türkiye'de kimse açlıktan ölmez. ölmemiştir. Bizim Necip milletimizden kime ' açım ' dersen ekmeğini bölüşür. Bunun istisnası bile yok denecek kadar azdır.Bu süreçte sAdece hayat standartlarımız eskisi gibi bir süre olmayacak.Belkide hiç eskisi gibi olmayacak bunu bilemeyiz. Senin maaşın az senin ki çok tartışması yanlıştır.Unutmayınız ki herkesin nasibinden daha az ve daha çok nasibi olan vardır ve olacaktır. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal olsun ~ 2 ay önce
Helal olsun valla okuduğum en güzel yorum olmuş.Allah hayırlı rızıkla ve şükürle bir olmayı nasip etsin
Tebrikler ~ 2 ay önce
çok başarılı ve pozitif bir yorum. Umarım herkes tarafından anlaşılacaktır.
Sacma ~ 2 ay önce
Calismadan ucmadan maas kazanmasi ve kargo ucanlarun da maas kazanmasi arasinda bir adaletsizlik gormuyor musun?
Vatandaş ~ 2 ay önce
Pegasusta iptal edilen biletlerin parasını hala ödemedi. Nane vatandaşın parasıyla hava atıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok yazık ~ 2 ay önce
Bence kesilmeli, yada TK nın içinden birkaç aslan çıkıp biz feragat ediyoruz, Kardeşim demeleri lazım ama varmı öyle Bi delikanlı yok, Audi, Mercedes, BMW ler artisliklere devam, sırf sizlere destek amaçlı biz yarım maaş konusuna itiraz etmedik ne şirketimize yazıklar olsun, verenede, alıp yiyenede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bağış? ~ 2 ay önce
thy personeli özellikle pilotlar neden bağış yapmıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 ay önce
Önce senin maaşından vergi,ssk, vb. 12bin TL kesilsin, ondan sonra pilotlarla ilgili konuş.
Bağış meraklısına ~ 2 ay önce
Yapmadığınız nerden biliyorsun? Bağış yardım gibi şeyler duyurulmayınca daha anlamlı. Tabi anlayana
no subject ~ 2 ay önce
Bir gecede degistirilen vergi oranlari ile kaptanlar ayda 10.000 tl vergi odeyerek zaten bagista bulunuyor.
Aslan ~ 2 ay önce
Terbiyesizlik yapma, Teknik personel her ay ödüyor o vergiyi..
! ~ 2 ay önce
Bağışın makbulu gizli yapılandır, bize böyle öğretildi, tavsiye ederim sizde öyle yapın .
Hadi ordan!! ~ 2 ay önce
Senin (pilotun) yıl sonunda girdiği vergi dilimini memur yıllardır ilk aydan ödüyor. 2 kuruş kazanan gariban bile zekatını bağışlarken senin kazandığın ancak floryadaki yaşantına yetsin
No subjecte ~ 2 ay önce
Bir kaptan ayda 10 bin vergimi veriyor? Sen ya vergi mevzuatını bilmiyorsun yada muhasebe.Vergi matrahının ortalama 60 bin olması gerekir ki o vergiyi versin maaşın yüzde 35 lik kısmı uzerınden vergi matrahı hesaplanıyor. Maaşın tamamı vergi kapsamında değil
vergi ~ 2 ay önce
o vergiyi pilotlar kadar kazanmamamiza ragmen biz de oduyoruz. bir de malum parti temsilcileri gibi magduriyet yaratmayin. hala adil bir vergi sistemi olmamasina ragmen agliyorsunuz.
xyz ~ 2 ay önce
sen sor diye bağış yapmıyor.
Bağış diyene ~ 2 ay önce
Maaşın tamamını bağış olarak aldılar zaten sen rahat ol !
No subjecte ~ 2 ay önce
Vergi matrahının 60 olmadıgı ne malum :) sen aralıkta gör odenen vergiyi gözün yerinden cıkar. 10 ortalama verilen vergi.
Xman ~ 2 ay önce
Hepsi degil ama tk pilotları arasında para göz olmayan yiğit pilotlar kesinlikle var.ama buyuk çoğunluğu para göz ve savaş çiksa da yardım edecegini sanmiyorum.
Thy ~ 2 ay önce
Bu ne haberi yaaa.. mart ayında herkes tam çalıştı tabiki öaaşını alacak, ocak, şubat, mart ayında yine tam çalışıldı fazlasıyla gelir kazanıldı tabiki hakkımız olan ikramiyede alınacak bundan kimsenin korkusu yada şüphesi yoktu. Ortada bir lütuf yoktu zaten. Siz önümüzdeki ay alınacak maaşları haber yapın esas. Pgs, sunex ve thy nin verdiği pilot maaşlarını karşılaştırın. Kim personelini daha fazla koruyor onu o zaman görür ve kıyaslarsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler ~ 2 ay önce
Allah bereket versin , hiç olmazsa bu ikramyemizide aldık böyle bir zamanda , şirket gereğini yaptı , yersiz yersiz konuşnlar gelir birazdan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Belgo ~ 2 ay önce
Güle güle harcayın kardeşim..isiniz zor..tabiki madur edilmemeniz gerekir..tskler Thy..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000