08 Mayıs 2019, Çarşamba 11:49:43

THY personeline ödeme müjdesi

Türk Hava Yolları ve Hava İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi'nden doğan 5 bin TL'lik seyanen ödemeler tüm personele yapıldı.
  • İşe yeni giren torpilli tosuncuklar hemen de sızlanmaya başladılar hani bana diye. Aslında şirket hepinize müdür sıfatı,maaşı,sosyal hakları vermeli o zaman iş ve işçi barışı olur,kimse şikayet etmez öyle değil mi?
  • Torpille iş bulmuşsunuz bu dönemde otur şükret. AKP'li olmayınca kpss birincisi bile boşta... seni işe alan abilerin bunu uygun görmüş nokta.
  • Değerli yönetim kurulu baskanim ALLAH Sizi ve ekibinizi başımızdan eksik etmesin .Personeline bu güne kadar hiç bir yönetim yapmadigi mujdeleri verdiniz..Biz sizden razıyız Allah ta sizden razı olsun.. Saygilarimi sunarım .
  • Sen kul hakkı yiyen bir trolsün. Hesabını burada değilse bile ahirette vereceksin.Temennim burada hesabını vermen hadi şimdi git nöbetçi müdürüne evden getirdiğin pasta böreği ikram et...
  • 2021'in ilk ve ikinci dönemleri içinse enflasyon %1. ? =)
  • Yeni işe başlayan personele 5000 tl yi vermeyen sendika zammı niye verdirmiş ? Kendinizle bu kadar çelişmeyiniz Kimsenin size itibarı yok biliniz !
  • Ileri dönük bir sözleşme imzalayıp kıstalyevm ödeme yapıp hak yediniz helal etmiyorum....
  • Allah daha çok vermesin, birazda olmayanlara versin
  • Yatan fark benim alınterimdir , diğer parada hakkımdır çünkü her çalışana verilir , sendika yı ilgilendirmez bu tip ödemeler ... ha ben zaten vazgeçmiştim çünkü bu düzende bizler sadece çalışanız , kaptanda olsak değersiz olduğumuzu biliyoruz ama şunu da unutmayın , ben çok müdürler başkanlar ve ykb ları gördüm ... çalışan kalır , atama gider vakti gelince
  • Doco ya Tgs ye yine gazoz kapağı...şu mübarek ramazanda bari milletin hakkını çalmayın verin.::

Türk Hava Yolları ve Hava-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi'nden doğan 5 bin TL'lik seyanen ödemeler tüm personele yapıldı.

İmzalanan 3 yıl süreli anlaşma çercevesinde personel maaşlarına; 2019'un birinci 6 ayı için enflasyon + yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon + yüzde 1,5, 2020'nin ilk 6 ayı için enflasyon + yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon + yüzde 1,5, 2021'in ilk ve ikinci dönemleri içinse enflasyon + yüzde 1 oranlarında zam yapılması kararı alındı. Ayrıca, seyyanen net 5.000 TL tutarında da ödeme yapılmasına karar verilmişti. 

Kapsamdışı kalacağı iddia edilen HAVA-SEN üyeleri de dahil olmak üzere tüm personele 5 bin TL'lik ödemenin yapıldığı öğrenildi.

Öte yandan Toplu İş Sözleşmesi'nin imzalandığı tarihe kadar doğan alacak farklarının da personel hesabına eksiksiz olarak yatırıldığı bilgisine ulaşıldı.

Sözkonusu farkların THY Uçuş İşletme Başkanlığı'na bağlı personelde 40 bin TL'lere ulaştığı belirtiliyor.

THY personeline ödeme müjdesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (137)

tosuncuklara ~ 1 yıl önce
İşe yeni giren torpilli tosuncuklar hemen de sızlanmaya başladılar hani bana diye. Aslında şirket hepinize müdür sıfatı,maaşı,sosyal hakları vermeli o zaman iş ve işçi barışı olur,kimse şikayet etmez öyle değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aooo ~ 1 yıl önce
Torpille iş bulmuşsunuz bu dönemde otur şükret. AKP'li olmayınca kpss birincisi bile boşta... seni işe alan abilerin bunu uygun görmüş nokta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS Sef ~ 1 yıl önce
Değerli yönetim kurulu baskanim ALLAH Sizi ve ekibinizi başımızdan eksik etmesin .Personeline bu güne kadar hiç bir yönetim yapmadigi mujdeleri verdiniz..Biz sizden razıyız Allah ta sizden razı olsun.. Saygilarimi sunarım .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇAVA REŞ E ~ 1 yıl önce
Sen kul hakkı yiyen bir trolsün. Hesabını burada değilse bile ahirette vereceksin.Temennim burada hesabını vermen hadi şimdi git nöbetçi müdürüne evden getirdiğin pasta böreği ikram et...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rx/mustafa ~ 1 yıl önce
2021'in ilk ve ikinci dönemleri içinse enflasyon %1. ? =)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komedi ~ 1 yıl önce
Yeni işe başlayan personele 5000 tl yi vermeyen sendika zammı niye verdirmiş ? Kendinizle bu kadar çelişmeyiniz Kimsenin size itibarı yok biliniz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İleri dönük sözleşmede eksik ücret ~ 1 yıl önce
Ileri dönük bir sözleşme imzalayıp kıstalyevm ödeme yapıp hak yediniz helal etmiyorum....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bydarkk ~ 1 yıl önce
Allah daha çok vermesin, birazda olmayanlara versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi okuyun çomarlar ~ 1 yıl önce
Yatan fark benim alınterimdir , diğer parada hakkımdır çünkü her çalışana verilir , sendika yı ilgilendirmez bu tip ödemeler ... ha ben zaten vazgeçmiştim çünkü bu düzende bizler sadece çalışanız , kaptanda olsak değersiz olduğumuzu biliyoruz ama şunu da unutmayın , ben çok müdürler başkanlar ve ykb ları gördüm ... çalışan kalır , atama gider vakti gelince

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garip ~ 1 yıl önce
Doco ya Tgs ye yine gazoz kapağı...şu mübarek ramazanda bari milletin hakkını çalmayın verin.::

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000