02 Nisan 2020, Perşembe 00:38:33

THY o pilotları ücretsiz izine çıkardı

Türk Hava Yolları (THY) Koronavirüs salgını nedeniyle riskli yaş grubunda bulunan pilotlarını ücretsiz izine çıkardı.
  • Oml ne alaka ? Ayip yazik ya. Allahtan korkun. Oml' nin de bin bir cesidi var. Habire bu şapkadan tavsan cikaran kim yahu ?
  • Benim maasim normalde bu kadar degil banada mi ayni maas yatacak acaba ?
  • Piyasada o kadar çok easa lisanslı pilot oldu ki,devlette;60 yaş üstünü bi şekilde göndererek,bundan sonra easa lisansı alıp gelenlerede TR de 100-200 saat extra uçma zorunluluğu getirip sektöre nefes aldıracak!!Corona bahanesi oldu sadece,zaten bi şekilde gündeme gelecekti bu konular.
  • Pat diye lisansları iptal edip zaten pilot bollaştı bizi 10.000e çalıştırmasınlar:((((
  • İptal mi şimdi pegasus batarsa ordan burdan pilot fazla olursa bizim lisansları iptal edip 10.000 e çalıştırmasınlar bizi'((fo320
  • Lisanslar expire miiiii??? Kimlere iptal bilgisi olan??
  • OML nerde olmuş?İşe girerken mi OML imiş.60 yaş üzeri herkes derseniz anlarım.Tecrübe merdivende tırmanma gibidir.Tepedekiler dama çıkıp hızlı kaybolunca merdivenin alt sıraları hızla dolar işte tehlike orada ama o zaman o kararı verenler hiç ortada olmayacak.
  • Restaurant kapanıyor, aşçı işsiz garson işsiz veya ücretsiz izin. Thy uçmazsa pilotların veya kabin ekiplerinin ücretsiz izinli olması normal değil mi.
  • 65 yaş üstü uçabiliyor mu ki?
  • Ben pegasusta calısıyorum Allah bin kere razı olsunki şirketim ve devletim bizi az c yada cok parasız işsiz bırakmadı bu kötü günlerde gececek degerli arkadaslat

Türk Hava Yolları (THY) Koronavirüs salgını nedeniyle riskli yaş grubunda bulunan pilotlarını ücretsiz izine çıkardı. 

Uçuşa engel olmayan ancak yaşam konforunu kısıtlayan hastalığı bulunan pilotlar için ücretsiz izin kararı veren THY, pilotları elektronik posta ile bilgilendirdi.

OML (Operasyonel Çoklu Pilot Sınırlaması  - Operational Multicrew Limitation) olan pilotlar bu süre içerisinde de hiçbir sosyal haktan faydalanamayacak.

65 yaş üstü olmayan ancak risk grubunda olan pilotlara ise ücretsiz izin teklifinde bulunuldu. Pilotlar teklifleri e-posta ile cevaplandıracak.

THY o pilotları ücretsiz izine çıkardı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (129)

Ne alaka ~ 2 ay önce
Oml ne alaka ? Ayip yazik ya. Allahtan korkun. Oml' nin de bin bir cesidi var. Habire bu şapkadan tavsan cikaran kim yahu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memur muhendis ~ 2 ay önce
Benim maasim normalde bu kadar degil banada mi ayni maas yatacak acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt ~ 2 ay önce
Piyasada o kadar çok easa lisanslı pilot oldu ki,devlette;60 yaş üstünü bi şekilde göndererek,bundan sonra easa lisansı alıp gelenlerede TR de 100-200 saat extra uçma zorunluluğu getirip sektöre nefes aldıracak!!Corona bahanesi oldu sadece,zaten bi şekilde gündeme gelecekti bu konular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fo 320lisanslar iptal mi ~ 2 ay önce
Pat diye lisansları iptal edip zaten pilot bollaştı bizi 10.000e çalıştırmasınlar:((((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bekir ~ 2 ay önce
Lisans balon lisansi mi da pat diye iptal olsun?
XL ~ 2 ay önce
Olacağına bak asgari ücrete bile razı olmayalım
Lafs bak ~ 8 gün önce
10 bini nasıl da küçümsüyo ulan inşallah 3 4 yıl sürer bu işte bi görürsünüz küçümsemeyi
F0320 lisanslar ~ 2 ay önce
İptal mi şimdi pegasus batarsa ordan burdan pilot fazla olursa bizim lisansları iptal edip 10.000 e çalıştırmasınlar bizi'((fo320

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gencler ~ 2 ay önce
Lisanslar expire miiiii??? Kimlere iptal bilgisi olan??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecrübe ~ 2 ay önce
OML nerde olmuş?İşe girerken mi OML imiş.60 yaş üzeri herkes derseniz anlarım.Tecrübe merdivende tırmanma gibidir.Tepedekiler dama çıkıp hızlı kaybolunca merdivenin alt sıraları hızla dolar işte tehlike orada ama o zaman o kararı verenler hiç ortada olmayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mantık. ~ 2 ay önce
Restaurant kapanıyor, aşçı işsiz garson işsiz veya ücretsiz izin. Thy uçmazsa pilotların veya kabin ekiplerinin ücretsiz izinli olması normal değil mi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
65 ~ 2 ay önce
65 yaş üstü uçabiliyor mu ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lady ~ 2 ay önce
Ben pegasusta calısıyorum Allah bin kere razı olsunki şirketim ve devletim bizi az c yada cok parasız işsiz bırakmadı bu kötü günlerde gececek degerli arkadaslat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acı Hayat ~ 2 ay önce
Sponsorlarınız size yeter

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000