05 Ocak 2019, Cumartesi 08:02:32

THY kestane şekerini uçuşa geçirdi

Türk Hava Yolları (THY) yeni yıl dolayısıyla iç ve dış hat uçuşlarında, damaklarda eşsiz bir lezzet bırakan Bursa’nın kestane şekerini yolcularına ikram etti.
  • Önceden fındık verilirdi
  • Yiyin yigenlerim ucakta sizi bosuna mi harekat memuru yaptim
  • Ogün dış hat uctum bende yemedim kim yedi bu kestane şekerlerini anlamadım!
  • Çalışanlara sallamalı kol saati
  • Findik
  • Ben ucucuyum o gun 4 ucus yaptim gormedik yiyemedim, ama genel mudurlukte yiyen yiyene.
  • Ya yandaş zengin etmek ya da elde kalan şekerleri ucuz yollu almak (win-win)

Türk Hava Yolları (THY) yeni yıl dolayısıyla iç ve dış hat uçuşlarında, damaklarda eşsiz bir lezzet bırakan Bursa’nın kestane şekerini yolcularına ikram etti. Kardelen İlka Şekerleme’den yapılan açıklamada, THY’nin yeni yıl öncesinde özel ambalaj içinde 27 bin adet kestane şekeri satın aldığı bilgisi verildi.

İlka Şekerleme Pazarlama Müdürü Deniz Utku Özdemir, Kardelen, Cardelion ve Yaylacık markaları ile bütün dünyada satışa sundukları Bursa kestane şekerine ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Üretim, satış ve pazarlamasını yaptıkları 3 markanın yanı sıra talep eden kuruluşlar için özel ambalajlı üretim gerçekleştirdiklerini de ifade eden Özdemir, “THY yeni yıl öncesi içinde Kardelen markalı ürünümüzün bulunduğu 27 bin adet tekli kestane şekeri sipariş etti. THY logolu özel ambalaj içinde hazırladığımız ürünleri yeni yıl öncesi firmaya teslim ettik. Bu ürünler, yeni yılın ilk saatlerinde THY ile seyahat eden yolculara ikram edildi. Böylece kardelen markalı ürünlerimiz THY ile uçuşa geçmiş oldu” dedi.

Deniz Utku Özdemir, İlka Şekerleme olarak yurt içinde 24, yurt dışında 4 mağaza ve çok sayıda satış noktaları olduğunu belirtip, piyasaya sundukları muhtelif kestane şekerini 50 dolayında ambalaj ile satışa sunduklarını söyledi. Özdemir, kısa süre önce de kestanenin dış kabuğundan ilhâm alarak ‘kirpiş’ maskotu ile satışa sundukları ürünlerine de ilginin yüksek olduğunu kaydetti.

"THY'den gelen talep bizi sevindirdi"

İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün de, kestane şekerinin ham maddesi olan kestanenin staretejik öneme sahip ekonomik değeri olan bir ürün olduğuna da dikkat çekti. Akgün, “Ülkemizin kestane üreten köylerinde tersine göç var. Yani bu köylerin nüfusu azalmayıp tersine artıyor. Çünkü kestanenin bugünkü kilogram fiyatı 18/20 TL civarında” diye konuştu.

Kestane şekerinin de Bursa ile özdeşleştiğini ve bu lezzetli ürünü dünyaya sevdirmekte kararlı olduklarını vurgulayan Akgün, “Fuarlarda dağıttığımız şehrimizin tarihî ve turistik mekânlarını gösteren Türkçe, İngilizce ve Arapça baskılı şehir haritaları ile Bursa’nın da tanıtımını yapmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Akgün, gelen özel üretim taleplerini de yerine getirdiklerini belirterek, “THY’den gelen talep bizi sevindirdi. Bursa’nın kestane şekeri Kardelen, THY ile uçmaya başladı. THY özel günlerde müşterilerine tatlı bir sürpriz yapmış oldu” ifadelerini kullandı.

THY kestane şekerini uçuşa geçirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Metin ~ 4 yıl önce
Önceden fındık verilirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ibrahim umit ~ 4 yıl önce
Yiyin yigenlerim ucakta sizi bosuna mi harekat memuru yaptim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tunahan ~ 4 yıl önce
Ogün dış hat uctum bende yemedim kim yedi bu kestane şekerlerini anlamadım!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 4 yıl önce
Çalışanlara sallamalı kol saati

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Findik ~ 4 yıl önce
Findik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yavuz ~ 4 yıl önce
Ben ucucuyum o gun 4 ucus yaptim gormedik yiyemedim, ama genel mudurlukte yiyen yiyene.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IST TK ~ 4 yıl önce
Bu şirketin balını, kaymağını, kestane şekerini zaten genel müdürlükteki boş beleşler yiyor sadece. Bir düşseler yakamızdan belki de dünyanın en iyisi olacağız ama ayağımızdaki prangalar gibiler...
yavuz hirsiz ~ 4 yıl önce
ev sahibini bastirirmis hocam. yani siz asil ev sahibiyken idaredekilerin sefasini surmesi hakkinda demek istedim. bir gun canlari ceker baska birseyler yerler birgun canlari ceker departmanlarini degistirirler ne ala memleket!
Yorumsuz ~ 4 yıl önce
Gardaşım 50 TL ye sipariş ver ye çok birşeyin eksilmez
KAy ~ 4 yıl önce
Ya yandaş zengin etmek ya da elde kalan şekerleri ucuz yollu almak (win-win)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
easybook ~ 4 yıl önce
Bunları toprak kabul etmeyecek. Haram zehir zıkkım olsun milletin kursağından çaldıkları.
Gereksiz herif seni ~ 4 yıl önce
Sana küfür etmeye bile değmez.gereksiz çok bilmiş mal herif
Kardelen... ~ 4 yıl önce
Sahibi kim. Allahaşkına açıklayın.
Bu kadar ~ 4 yıl önce
Önyargılı olmayın. Yılbaşına özel basit bir ikramı bile bu derece saptırarak yorumlamak ayrı bir tez konusu olmalı bence..
Kaya cevap ~ 4 yıl önce
Allah'tan akp iktidarda Geçmiş iktidarlarda THY ne haldeydi bilen biliyor. Onlara niye laf etmiyorsun kardeş...
Sen ~ 4 yıl önce
Hicbirseyden mutlu olamayan cinslerden misin?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000