19 Eylül 2018, Çarşamba 08:53:09

THY kabin memurlarından örnek davranış

Türk Hava Yollarının Zürih-İstanbul seferinde uçuş korkusu yaşayan otizm hastası Tuğçe Tan için kabin memurları sürpriz doğum günü pastası kesti.
  • Hostes maaslari 3000 tl olmalidir. Ayni isi pgs de yapiyor atlas jet km’leri de
  • "Boş işler, aman ne büyük şey yapmışsınız" diyen örümcek kafalı zihniyetler!!!! Acaba siz hayatta gerçekten yardıma ihtiyacı birine yardım ettiniz mi?? Bir engelli insanı sevindirdiniz mi?? Kendinize bile faydanız varmı diye sormak lazım aslında çünkü tek derdi sürekli havacıların ne kadar maaş aldığıyla ilgilenip, hazımsızlıktan deliren ve bu mesleğe sahip olmak için can atıp, olamayınca çamur atanlarsınız. Meslek içinde ne gibi zorlukların, fedakarlıkların olduğunu geçtimde, bu haber otizmli gencecik bir kızla ilgili... O kara kalplerinizi ve zehir dilinizi habere alet etmeyin!
  • ne kadar boş işlerle ugrasıyorsunuz hava civacilar..işinizi adam gibi yapın yeter..kimi evlenme teklifi eder kimi kokpitten iniş selfisi çeker..boş beleş işleri bırakın artık..baydınız valla
  • Cayci diyen devamli her habere yazi yazan hazimsiz. B777 kadar tas dussun basına. Olmamış almamıslar seni. Daha ne kasıyosun.
  • Maaşlar bilmem kaç olsun diyen denyo bu haberi kaçırmış galiba..daha piyasada yok..biraz sonra damlar ama..
  • Masallah cok güzel Allah utandırmasın böyle ekiplere zamda yapsan aynı olur ikramiye de versen haklarıdır :) iyi ucuslar
  • Size altta yolcu gereken cevabi vermiş ama siz anlamassiniz yüz kere söylense de on kere gösterilse de anlamassiniz.Bunu yaptikca da kaybetmeye mahkumsunuz üzgünüm aci gercekkk.
  • Dakar’da ic organ patlatan TK hostesine ne oldu?
  • AYNI KISI nasil da belli:))) cayci demesinden kiskanclik ne menem bisey Allahim:)))
  • Bos isler. Ve bunun icin 1100” tl maas veriyorlar bunlara

Türk Hava Yollarının Zürih-İstanbul seferinde uçuş korkusu yaşayan otizm hastası Tuğçe Tan için kabin memurları sürpriz doğum günü pastası kesti.

Türk Hava Yolları'nın Zürih-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağında uçuş korkusu yaşayan otizm hastası Tuğçe Tan, bu korkusu nedeniyle farklı bir koltuğa oturdu. Tuğçe’yi oturduğu koltuktan kaldıramayan ailesi, kabin memurlarından yardım istedi. Kabin memurlarının yoğun uğraşlarına rağmen uçuş korkusu nedeniyle oturduğu yerden kalkmayan otizm hastası küçük Tuğçe’ye kabin memurları uçakta sürpriz doğum günü pastası kesti.

Uçakta bulunan ikramlardan pasta hazırladık

Otizm hastası Tuğçe için sürpriz doğum günü pastası hazırlayan Türk Hava Yolları Kabin memuru Büşra Güzelses, “Yolcunun annesi geldi. Çocuğun çok korktuğunu başka koltuğa oturduğunu ve bizim yardım edip edemeyeceğimizi sordu. Sonra bizde ekip olarak birkaç arkadaşımız ile yardım etmeye gittik. Sonra annesi ile konuşurken, tabii kaldıramadık yerinden ama onu olabildiğince mutlu etmeye çalıştık. Oyuncak vesaire gibi. Yinede kaldıramadık ama sonuçta çocuk çok mutlu oldu. Annesi’de bize laf arasında dün kızım 19 yaşına bastı demişti. Bizde onu öğrenip ona göre bir sürpriz organize ettik. Çok ta güzel oldu. Bizim uçağımızda ikramlarımız var işte kek, pasta gibi işte taze limonata, çikolata ile onlardan güzel bir şey hazırladık. Sonra hep birlikte arkadaşlarla “ iyi ki doğdun Tuğçe” diye kabine gittik. Yolcuların geneli de Türk’tü. Herkes birlikte alkışlamaya başladı"şeklinde konuştu.

Mutluluktan 20 dakika yerinde zıpladı

Sürpriz doğum günü pastasının kesilmesinin ardından Küçük Tuğçe’nin çok mutlu olduğunu ve mutluluktan 20 dakika yerinde zıpladığını söyleyen Büşra Güzelses, ”Tabi ki bizim bütün yolcularımız özel. Ama o yolcuların ekstra ilgiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ailesinin de beklentisi bu yönde ama bu beklentide olmasalardı da ben eminin biz ekip olarak Türk Hava Yolları olarak onlara ekstra ilgi gösterirdik. Doğum günü olmasaydı dahi biz zaten Tuğçe ve Tuğçe gibi yolcularımızla her zaman ilgileniyoruz. Doğum günü pastasından sonra abartmıyorum sürekli gidip geldik. 20 dakika kadar yerinde zıplayarak kahkaha attı. Biz küçük bir hediye verelim dedik yanımızda hediyede yoktu. Küçük bir bileklik verdik. Kabul bile etmedi. Beni en çok etkileyen şey, biz fotoğraf çekilmek istediğimizde Tuğçe ile, arkada iki tane kız kardeşi oturuyordu, Kız kardeşlerini de fotoğrafta istediğini eliyle koluyla anlatmaya çalıştı. Yinede o kız kardeşlerini fotoğrafta istemesi çok etkileyiciydi. Yoksa fotoğraf çektirmedi” diye konuştu.

Bende çok duygulandım

Kabin Memuru arkadaşlarının kendisine Tuğçe için doğum günü kutlaması yapacağını söylediklerinde çok duygulandığını söyleyen Türk Hava Yolları Kabin Amiri Bahadır Özel, “İstanbul - Zürih uçağında ki özel durumda olan yolcu ile ilgili gelip bana bilgi verdiler. Bende ailesinden izin alınarak böyle bir kutlamanın yapılabileceğini söyledim. Sağ olsun arkadaşlar uçağımızda ki ikram malzemeleri ile çok güzel bir doğum günü kutlaması yaptı. Bende çok duygulandım” ifadelerini kullandı.

THY kabin memurlarından örnek davranış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Tga ~ 5 ay önce
Hostes maaslari 3000 tl olmalidir. Ayni isi pgs de yapiyor atlas jet km’leri de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 5 ay önce
"Boş işler, aman ne büyük şey yapmışsınız" diyen örümcek kafalı zihniyetler!!!! Acaba siz hayatta gerçekten yardıma ihtiyacı birine yardım ettiniz mi?? Bir engelli insanı sevindirdiniz mi?? Kendinize bile faydanız varmı diye sormak lazım aslında çünkü tek derdi sürekli havacıların ne kadar maaş aldığıyla ilgilenip, hazımsızlıktan deliren ve bu mesleğe sahip olmak için can atıp, olamayınca çamur atanlarsınız. Meslek içinde ne gibi zorlukların, fedakarlıkların olduğunu geçtimde, bu haber otizmli gencecik bir kızla ilgili... O kara kalplerinizi ve zehir dilinizi habere alet etmeyin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ngr ~ 5 ay önce
ne kadar boş işlerle ugrasıyorsunuz hava civacilar..işinizi adam gibi yapın yeter..kimi evlenme teklifi eder kimi kokpitten iniş selfisi çeker..boş beleş işleri bırakın artık..baydınız valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 5 ay önce
Bu tarz şeyler bayıyorsa kendinize yeni hobiler edinin bu ne saygısızlık .Eleştirmenin de bir adabı vardır.
Ayt ~ 5 ay önce
Cayci diyen devamli her habere yazi yazan hazimsiz. B777 kadar tas dussun basına. Olmamış almamıslar seni. Daha ne kasıyosun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaş ~ 5 ay önce
Maaşlar bilmem kaç olsun diyen denyo bu haberi kaçırmış galiba..daha piyasada yok..biraz sonra damlar ama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 ay önce
Masallah cok güzel Allah utandırmasın böyle ekiplere zamda yapsan aynı olur ikramiye de versen haklarıdır :) iyi ucuslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok bilmisler ~ 5 ay önce
Size altta yolcu gereken cevabi vermiş ama siz anlamassiniz yüz kere söylense de on kere gösterilse de anlamassiniz.Bunu yaptikca da kaybetmeye mahkumsunuz üzgünüm aci gercekkk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dakar ~ 5 ay önce
Dakar’da ic organ patlatan TK hostesine ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son 4 yorumu yazan kisi ~ 5 ay önce
AYNI KISI nasil da belli:))) cayci demesinden kiskanclik ne menem bisey Allahim:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 5 ay önce
Ben de caycilarin maasinin 2900 tl olmasi gerektigini dusunuyorum. Ne oldu?
Çaycı yazan şahsa ~ 5 ay önce
Herhalde o çaycı yazan kişinin çaycılarla büyük bir derdi var belli kendisi de istedi ama çaycı olamadı kesin
Hakan ~ 5 ay önce
Bos isler. Ve bunun icin 1100” tl maas veriyorlar bunlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000