03 Ocak 2023, Salı 15:10:29

THY kabin memurları 'Çorapçı Amca'yı unutmadı

İstanbukl Atatürk Havalimanı'nda kabin memurlarına çorap satarak hayatını idame ettiren ve ekipler tarafından çorapçı amca olarak bilenen Cengiz Tagal'ı Türk Hava Yolları (THY) kabin memurları unutmadı.
  • işine gelenlere selam verirdi.Kabin memuru arkadaşların geçiş güzergahı olduğu için ve ondan birşeyler aldıkları için canım yavrum cicim yavrum derdi.katenbeck,bta, tav, polis, güvenlik vb havalimanı personellerinin selamlarını bile almayıp suratına bile bakmazdı.O yüzden çıkarcı dayı olarakta bir lakabı vardır.Allah yardımcısı olsun yinede kötü bir durum.
  • Vay arkadaş! Şöyle bir hareketi de sanırım hiçbir ülke insanı yapmaz. Bak Türk insanına hak ettiğinde saydırırım.. Şu haberi okudum, bunu da hiçbir ülke insanı yapmaz. Köftehorlar sizi. Nasıl da sahip çıkmışlar amcaya yaa. Helal olsun sizlere. Hepinizin güzel kalpleri varmış.
  • Seni çok seviyoruz…
  • Gönlü bol, kalpleri sevgi dolu kabim memuru arkadaşlarımı gönülden kutluyorum. “çorapçı Amca”’ya acil şifalar dileriz.
  • Allah şifa versin temiz kalpli bir insan, hayata olumlu bakan yardımsever ve mütevazi tarafıyla herkese örnek olur, ellerinize sağlık arkadaşlar.
  • İşte hayat böyle bir şey ✈
  • Seviliyorsun çorapçı amca
  • Birileri bakıp insalık öğrensin
  • Ne mutlu sana, senin gibi hürmet göremeyecek bir sürü insan var bu şirkette…
  • Hangi hastahanede şuan gerekli bilgileri verirseniz tedavisini takibe alalım aldıralım.

İstanbukl Atatürk Havalimanı'nda kabin memurlarına çorap satarak hayatını idame ettiren ve ekipler tarafından çorapçı amca olarak bilenen Cengiz Tagal'ı Türk Hava Yolları (THY) kabin memurları unutmadı. Kabin memurlarından oluşan "İsimsizler TK", kanser tedavisi gören Tagal'a toplanan bağışlarla İstanbul'da bir ev tutarak, 1 yıllık kirasını da ödedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kapanması ile memleketi Erzurum’a taşınan Cafer Tagal bir süre sonra kansere yakalanarak tedaviye başladı. Hastalığın ilerlemesi üzerine tedavisine İstanbul’da devam edilmesi gereken Cafer Tagal’a THY personeli yardım elini uzattı. ‘’İsimsizler TK’’ öncülüğünde gerçekleştirilen bağış kampanyası ile Cafer Tagal ambulans ile İstanbul’a getirtilerek tedavisine başlandı. Hastaneye yakın bir ev tutan kabin ekipleri, Cafer Tagal'ın 1 yıllık kirasını ödedi ve eşyalarını aldı.

"HER ŞEY 'AMCA BİR ÇORAP GETİRİR MİSİN?' İLE BAŞLADI"

Cafer Tagal, "Bir gün hostesin biri ‘amca bize çorap getirir misin?’ dedi. Bende tamam dedim. Havalimanı kapanana kadar hem hosteslere hem de pilotlara çorap satmaya başladım. Kabin memurlarının beni düşünüp buraya kadar gelmeleri ve benimle ilgilenmeleri çok hoşuma gitti’’ dedi.

"CAFER AMCA EKTİĞİ PAPATYALARI TOPLUYOR"

İsimsizler TK olarak toplanan bağışlarla Tagal'a destek olduklarını ifade eden ekip kurucularından  Savaş Burak Oğuz ise "Cafer amcanın tedavi olduğunu duyduk. Daha ciddi bir tedaviye ihtiyacı olduğunu öğrenir öğrenmez hemen harekete geçtik" ifadelerini kullandı.

Türk Hava Yolları Kabin Memurlarından Feyza Tuğçe Arslan da "Cafer Amca, 2014 yılında işe başladığım günden itibaren bizi uçuşa uğurlardı. İhtiyacım olan çorapları alırken de ben iki tane istiyorsam o gönlünün bolluğundan dolayı 5 tane verirdi.’’ dedi.

Sümeyye Doğan ise "Cafer amca her uçuş öncesi 'İyi ve türbülanssız uçuşlar' diyerek motivasyonuyla uğurlardı. Bizde ona motivasyon ve moral olmak için geldik. Uçuş öncesi iyi uçuşlar papatyam derdi. Bir arkadaşımız da 'Şimdi Cafer amca ektiği papatyaları topluyor' demişti"  diye konuştu. (sondakika)

THY kabin memurları 'Çorapçı Amca'yı unutmadı

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

çıkarcı dayı ~ 1 yıl önce
işine gelenlere selam verirdi.Kabin memuru arkadaşların geçiş güzergahı olduğu için ve ondan birşeyler aldıkları için canım yavrum cicim yavrum derdi.katenbeck,bta, tav, polis, güvenlik vb havalimanı personellerinin selamlarını bile almayıp suratına bile bakmazdı.O yüzden çıkarcı dayı olarakta bir lakabı vardır.Allah yardımcısı olsun yinede kötü bir durum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
Vay arkadaş! Şöyle bir hareketi de sanırım hiçbir ülke insanı yapmaz. Bak Türk insanına hak ettiğinde saydırırım.. Şu haberi okudum, bunu da hiçbir ülke insanı yapmaz. Köftehorlar sizi. Nasıl da sahip çıkmışlar amcaya yaa. Helal olsun sizlere. Hepinizin güzel kalpleri varmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevgi ~ 1 yıl önce
Seni çok seviyoruz…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY_E.T ~ 1 yıl önce
Gönlü bol, kalpleri sevgi dolu kabim memuru arkadaşlarımı gönülden kutluyorum. “çorapçı Amca”’ya acil şifalar dileriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 1 yıl önce
Allah şifa versin temiz kalpli bir insan, hayata olumlu bakan yardımsever ve mütevazi tarafıyla herkese örnek olur, ellerinize sağlık arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXX ~ 1 yıl önce
İşte hayat böyle bir şey ✈

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatih ~ 1 yıl önce
Seviliyorsun çorapçı amca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aferin ~ 1 yıl önce
Birileri bakıp insalık öğrensin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cafer amcam ~ 1 yıl önce
Ne mutlu sana, senin gibi hürmet göremeyecek bir sürü insan var bu şirkette…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimsiz ~ 1 yıl önce
Hangi hastahanede şuan gerekli bilgileri verirseniz tedavisini takibe alalım aldıralım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000