22 Ocak 2019, Salı 12:26:41

THY İstanbul Havalimanı'ndaki tesislerini resmen açtı

Türk Hava Yolları, 3 Mart 2019'da İstanbul Havalimanı'na gerçekleştirilecek taşınma öncesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın da katılımıyla tesis açılışı gerçekleştirdi.
  • Ohoo daha sadece 2 acilis oldu. 2020'ye kadar 5-6 kez daha acarlar. Kontuarlara ve carousellere de ayrica acilis isteriz :))
  • thy teknik ENGELLİ HASTA calışanını performansı düşük seebiyle 39 yaşında işten attı
  • Sözün özü Atatürk havalimanı hazır bir havalimanı ve yolcu trafiğinde değerlindirilmeli . Moskova yı örnek alsınlar yeterli 4 tane uluslar arası havalimanı var
  • Pist ve terminalden sonra thy teknik ve operasyon binalarıda açıldı,hepsinin açılışı tek tek devam ediyor 20 ye yakın bina ve inşaat çalışmasıda devam ediyor tahmini taşınma 1.5-2 yıl arasını bulur tam tahminimiz gibi.3 mart tarihi ise ütopik hayal ürünü
  • Havacılıktaki her dalın birbirine bu kadar negatif yorum yapması akıl alır gibi değil. 2010lu yılların sosyolojiye getirdiği otekilestirme ve kendinden olmayanı tu kaka ilan etme trendini havacılık dibine kadar görmüş anlaşılan. Bu uçağın içinde herkes yüzyüze bakıyor herkes görevi dahilinde işini yapıyor ki profesyonel iş yaşamı bunu gerektirir. Kazanç konusunda o az bu fazla almış bunun hak ettiği bu kadarmış konularını geçelim kural koyucu yada şirket sahibi değilseniz ve olduğunuz yerde mutlu değilseniz bunu yorumlarda hakarete varan söylemlerle dile getirmek yerine profesyonel iş yaşamının gereklerini yapın. Saygılarımla
  • Bir koyundan 70 post çıkarmak diye buna denir. Hayret bu açılışlara Beştepe himaye ederdi. İlginç
  • Eleştirenler siz o kadar çapsızsınızki bunları değil yapmak hayalini bile kuramazsınız. Ağzınızdan salyalar akıtarak kudurmanız bundan. Daha çok kudurucaksınız soyadı kanunu çıcukları.
  • Açılsın artık da herkes rahatlasın.
  • Ucak kalakana kadar tum isi TGS yapiyo iscisinden memuruna ama hala 4 uncu ikramiyeyi vermeyi tenezul bile etmiyolar.Hak edene vereceksin.Kendinizi gormeyeceksiniz birazda bakin isler nasil ilerliyo bakin da gorun qyiptir ayip.
  • operasyonel taşınma da olmayacak teknik taşınma da. açın durun bakalım bademler neyi açıyorsunuz sanki biz orada değiliz kimi kekliyorsunuz. padişah kuyuda su bitti diyor siz neyi açıyorsunuz...

Türk Hava Yolları, 3 Mart 2019'da İstanbul Havalimanı'na gerçekleştirilecek taşınma öncesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın da katılımıyla tesis açılışı gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Burada unutulmayacak bir iş yapıldı, muhteşem bir inşaat yapıldı. Eminim ki ve diliyorum ki burada hayırlı, kazançlı, bereketli nice günler, geceler yaşayacağız, 7/24 operasyon yapacağız. Üzerinde hiç güneş batmayacak bir havalimanımız oluyor. Dünyanın dört bir yanına buradan ulaşacağız." dedi.

THY'nin İstanbul Havalimanı'ndaki 5 operasyonel tesisinin açılışı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Aycı, tarihi günlerden birini yaşadıklarını ifade ederek, İstanbul Havalimanı'nın dünyadaki havacılığın kalbinin atacağı bir merkez olacağını söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesiyle bu önemli yatırımın hayata geçtiğini belirten Aycı, "Bu tesisten ne kadar gurur duyulsa az." ifadesini kullandı.

Havalimanı inşaatının rekor sürede tamamlandığını hatırlatan Aycı, havalimanı ve THY'nin yeni hizmet binasının yapıldığı yerin inşaata hazır hale gelmesi sürecinde karşılaşılan zorluklara değindi.

Aycı, "Burada unutulmayacak bir iş yapıldı, muhteşem bir inşaat yapıldı. Eminim ki ve diliyorum ki burada hayırlı, kazançlı, bereketli nice günler, geceler yaşayacağız. 7/24 operasyon yapacağız. Üzerinde hiç güneş batmayacak bir havalimanımız oluyor. Dünyanın dört bir yanına buradan ulaşacağız." dedi.

"Atatürk Havalimanı'ndakilerden daha büyük bir hangarı burada açıyoruz"

İlker Aycı, THY'nin İstanbul Havalimanı tesislerinin ofislerle birlikte 23 bin metrekare, hangarın sadece 18 bin metrekare olduğunu aktararak, "Her iki taraftan da uçak giriş-çıkışına müsait olarak, iki taraftan da açılır-kapanır inşa edilen Türkiye'deki tek hangardır. Bu açıdan da Atatürk Havalimanı'ndaki hangarlarımızdan bile daha büyük bir hangarı burada açıyoruz." diye konuştu.

Sadece bu binanın yapımı için 55 bin ton demir işlendiğini bildiren Aycı, burada sıradan bir inşaat yapılmadığını ve burasının sıradan bir hangar olmadığını, aynı anda 7 uçağın burada bakıma alınabildiğini anlattı.

"Tesislerimizi gelecek 25 yılı planlayacak şekilde yaptık"

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de bu tesislerin ana terminalin hızına ayak uydurduğunu, Atatürk Havalimanı'ndaki terminalin 4 yılda bittiğini, burasının da 202 gün gibi kısa bir sürede, rekor hızla bitirildiğini söyledi.

Bu tesis dışında 5 tane de büyük operasyon binası olduğunu belirten Ekşi, binayı hızlı bir şekilde kendilerine teslim eden Kalyon Grup yetkililerine teşekkür etti.

Ekşi, "THY olarak İstanbul Havalimanı'na yakışır şekilde, tesislerimizi önümüzdeki 25 yılı planlayacak şekilde yaptık. Burada oldukça da büyük bir yatırım yapıyoruz. Havacılığın kalbi artık İstanbul'da... Biz de buna yakışır şekilde, tesislerimizi kapasitesiyle beraber yaptık." diye konuştu.

Burada 3 Mart'ta operasyona başladıklarında tüm hazırlıklarını tamamlamış olacaklarını aktaran Ekşi, burasının hat bakım merkezi olacağını, diğer merkezlerinin de hazır olduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından Bakan Turhan, İlker Aycı, Bilal Ekşi ve diğer yetkililerin katılımıyla tesislerin açılışı yapıldı.

5 operasyonel tesis

THY, mart ayında gerçekleşecek büyük taşınma öncesi, İstanbul Havalimanı'nda 42 bin 399 metrekare oturum alanı üzerinde, toplam 50 bin 379 metrekare kapalı alana sahip 5 operasyonel tesisin açılışını gerçekleştirdi. Söz konusu 5 tesis; operasyonel olarak ihtiyaç duyulan hat bakım hangarı, hızlı kargo sevk üssü, uçak içi ürünler deposu ve ULD tamir & bakım ve akü şarj tesislerinden oluşuyor.

Ayrıca, inşası son safhaya ulaşan uydu kargo binası, uydu ikram binası, hava tarafı personel geçiş kapısı, TGS yönetim ve yer hizmetleri teçhizat bakım binası, operasyon merkezi (ekip terminal kısmı) toplam 150 bin metrekare kapalı alana sahip tesisler, büyük taşınma öncesi tamamlanarak hizmete hazır hale gelecek.

Taşınma sonrası 2. faz tesislerinin inşasına 2019 yılında da devam edecek olan THY, İstanbul Havalimanı operasyonlarını, tüm fazları tamamlandığında yaklaşık 700 bin metrekare kapalı alana sahip, dünyanın en büyük kampüsünden gerçekleştirecek.

Bayrak taşıyıcı hava yoluna ait söz konusu kampüs tamamlandığında, 4 bölgede ana ve uydu binalar olarak adlandırılan 14 (MRO-uçak bakım hangarları, ana kargo ve uydu kargo binası, ana ikram ve uydu ikram binası, hava tarafı personel geçiş kapısı, TGS yönetim ve yer hizmetleri teçhizat bakım binası, operasyon merkezi ve ekip terminal binası, hat bakım binası, geçici hangar binası, kargo hızlı sevk üssü, uçak içi ikram deposu, ULD tamir atölyesi ve ULD depolama alanı) tesisten oluşacak. 

THY İstanbul Havalimanı'ndaki tesislerini resmen açtı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (81)

Daha cok ~ 4 yıl önce
Ohoo daha sadece 2 acilis oldu. 2020'ye kadar 5-6 kez daha acarlar. Kontuarlara ve carousellere de ayrica acilis isteriz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk ~ 4 yıl önce
thy teknik ENGELLİ HASTA calışanını performansı düşük seebiyle 39 yaşında işten attı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekni ~ 4 yıl önce
yazıklar olsun hasta insanlarla uğraşanlara
Atatürk airport ~ 4 yıl önce
Sözün özü Atatürk havalimanı hazır bir havalimanı ve yolcu trafiğinde değerlindirilmeli . Moskova yı örnek alsınlar yeterli 4 tane uluslar arası havalimanı var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek tek açılıyor ~ 4 yıl önce
Pist ve terminalden sonra thy teknik ve operasyon binalarıda açıldı,hepsinin açılışı tek tek devam ediyor 20 ye yakın bina ve inşaat çalışmasıda devam ediyor tahmini taşınma 1.5-2 yıl arasını bulur tam tahminimiz gibi.3 mart tarihi ise ütopik hayal ürünü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yahu yapmayın ~ 4 yıl önce
Havacılıktaki her dalın birbirine bu kadar negatif yorum yapması akıl alır gibi değil. 2010lu yılların sosyolojiye getirdiği otekilestirme ve kendinden olmayanı tu kaka ilan etme trendini havacılık dibine kadar görmüş anlaşılan. Bu uçağın içinde herkes yüzyüze bakıyor herkes görevi dahilinde işini yapıyor ki profesyonel iş yaşamı bunu gerektirir. Kazanç konusunda o az bu fazla almış bunun hak ettiği bu kadarmış konularını geçelim kural koyucu yada şirket sahibi değilseniz ve olduğunuz yerde mutlu değilseniz bunu yorumlarda hakarete varan söylemlerle dile getirmek yerine profesyonel iş yaşamının gereklerini yapın. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İmzami atiyorum ~ 4 yıl önce
Ucus ekiplerinin de tek konusu bu. SAYGI! Bu adamların saygısızlikları daglari taslari deldi. Biz birsey soylemedikce iyice tirmandilar. Halbuki tek bekledigimiz saygi. Yoksa onlar biz ucalim diye calisiyorlar dogru! Ama onlar calismazlarsa biz 3-5 ucustan sonra ucamayiz bunun da farkindayiz. Saygisizliklari devam ettikleri surece hadlerini bildirecegiz. Ekibime laf soyletmem, bize hic soyletmem...
Hımm ~ 4 yıl önce
Bir koyundan 70 post çıkarmak diye buna denir. Hayret bu açılışlara Beştepe himaye ederdi. İlginç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eleştirenler ~ 4 yıl önce
Eleştirenler siz o kadar çapsızsınızki bunları değil yapmak hayalini bile kuramazsınız. Ağzınızdan salyalar akıtarak kudurmanız bundan. Daha çok kudurucaksınız soyadı kanunu çıcukları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elestirenlere ~ 4 yıl önce
Senin ne cocugu oldugunu soylemeye gerek yok
Cevap ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
Rizeli ~ 4 yıl önce
Açılsın artık da herkes rahatlasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISYANKAR ~ 4 yıl önce
Ucak kalakana kadar tum isi TGS yapiyo iscisinden memuruna ama hala 4 uncu ikramiyeyi vermeyi tenezul bile etmiyolar.Hak edene vereceksin.Kendinizi gormeyeceksiniz birazda bakin isler nasil ilerliyo bakin da gorun qyiptir ayip.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISIN BU ~ 4 yıl önce
GEREK YOK IKRAMIYEYE MILEET IS BULAMIYOR TGS ALIM VAR MI:
zor dostum zor ~ 4 yıl önce
operasyonel taşınma da olmayacak teknik taşınma da. açın durun bakalım bademler neyi açıyorsunuz sanki biz orada değiliz kimi kekliyorsunuz. padişah kuyuda su bitti diyor siz neyi açıyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000