18 Mayıs 2020, Pazartesi 13:16:49

THY ilk 5 şirket arasında gösterildi

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu, aralarında Almanya, ABD, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya ve Rusya'nın da bulunduğu 45 ülkeden 822 firma ve 1468 turizmciye koronavirüs sonrası ülkelerin turizm potansiyellerini sordu.
  • Demek ki neymiş. Yüzünü araplara değil batıya döneceksin. Bilim ve ilime inanacaksın
  • Ayni sekilde dusunuyorum suan hic anlamadimi acaba insanoglu para para para hirs sonuc 2 gramlik virus dunyayi ele gecirdi para hic bir sey demek bomboş....Dunya ve ulke olarak BAYRAK tasiyicimiz THY nin yanindayiz ve birlikte basaracagiz
  • Her sey burada tristlere ucuz ondan geliyorlar. Gurur duyulacak bir sey degil
  • Thy 1 numara ama calısna maaş yok... Garip
  • Yeni Tk hizla kuculuyor farkindamisiniz?
  • Emirates 1, Etihad 2. :))
  • Her ne olursa olsun sektörün ve THY nin arkasındayız, Km olarak en düşük maaşlara sizlerin yanında olmaktan gurur duyarız işe girerken de dediğimiz gibi bayrak taşıyıcımızın bir parçası olmak bizim için gurur verici MADDİYAT bunun önüne geçemez
  • Açaba?

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu, aralarında Almanya, ABD, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya ve Rusya'nın da bulunduğu 45 ülkeden 822 firma ve 1468 turizmciye koronavirüs sonrası ülkelerin turizm potansiyellerini sordu. Ankette, salgın sonrası en hızlı toparlanabilecek turizm destinasyonları arasında Türkiye ilk sırada yer alırken, faaliyetlerini sürdürme noktasında en büyük başarıyı gerçekleştiren havayolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları, ilk 5 firma arasında gösterildi.

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumunca 45 ülkeden turizm sektörü temsilcilerine yönelik yapılan ankette, Türkiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra en hızlı toparlanabilecek turizm destinasyonu olarak gösterildi.

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF2019) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasına ilişkin sektördeki ilgili segment karar vericilerin fikirlerine ulaşmak ve genel kanıyı ortaya koymak adına anket çalışması yaptı.

Aralarında Almanya, ABD, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya ve Rusya gibi ülkelerin bulunduğu 45 ülkedeki 822 firma ve 1468 turizmciye 9 soru yöneltildi.

Ankette yer alan "Pandeminin ne zaman son bulacağını düşünüyorsunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 37,8'i 6 ay sonra, yüzde 22,6'sı 3 aydan az bir süre içinde, yüzde 15,6'sı aralıkta, yüzde 14,8'i de gelecek yılın ilk yarısında salgının biteceği yönünde görüş bildirdi.

"Pandemi sonrası işlerinizin normal düzenine girmesi ne kadar sürer?" sorusuna da yüzde 29,34'ü 3 ile 6 ay arasında, yüzde 23,3'lük kısmı da 6-9 ay arasında yanıtını verdi.

Bu soruya katılımcıların yüzde 14,7'lik kısmı 1 ile 3 ay, yüzde 5,1'lik kısmı da hemen şeklinde görüş belirtti.

TÜRKİYE'NİN DAHA HIZLI TOPARLANABİLECEĞİ ÖNGÖRÜSÜ HAKİM

Ankette salgın sonrası en hızlı toparlanabilecek turizm destinasyonları arasında Türkiye ilk sırada yer alırken, faaliyetlerini sürdürme noktasında en büyük başarıyı gerçekleştiren havayolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları, ilk 5 firma arasında gösterildi.

Anketin detaylarıyla ilgili açıklama yapan Forumun Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, forum olarak toplantı ve destinasyon düğünleri segmentinde sektörün dünya genelinde en önemli buluşma platformunu oluşturduklarını söyledi.

Yaptıkları anketin şu ana kadar kendi segmentinde hazırlanan en geniş kapsamlı çalışma olduğunu vurgulayan Ersoy, "Yaşanan pandemi etkilerini, destinasyonlar, havayolları ve müşteriler açısından ele alarak, tahminler ve bu tahminler neticesinde ortaya çıkan iç görüleri yansıttık." dedi.

Katılımcıların yüzde 59'unun müşterilerin salgın sonrası etkinlik amacıyla yurt dışı seyahatlerine katılmalarının biraz zaman alacağını düşündüğünü belirten Ersoy, "Salgın sonrası hangi turizm destinasyonlarının, ülkelerin en hızlı şekilde toparlanabileceği sorusuna ilişkin yüzde 12,2'lik bir oranla Türkiye ilk sırada yer aldı. Sektör, Türkiye'nin diğer ülkelere göre daha hızlı bu süreci atlatabileceğini düşünüyor. Türkiye'yi ise yüzde 11,7'lik bir oranla Tayland takip ediyor. Üçüncü sırada ise yüzde 9,2 oranla Çin bulunuyor." diye konuştu.

THY İLK 5'TE

Ersoy, havayollarına ilişkin de soru yöneltildiğini ifade etti.

"Varlığını ve faaliyetlerini sürdürme noktasında en büyük başarıyı hangi havayolu şirketinin gerçekleştirebileceğini düşünüyorsunuz?" sorusuna verilen yanıtlarda Türk Hava Yollarının başarılı bir grafik ortaya koyduğuna dikkati çeken Ersoy, "THY, yüzde 8,05 oranla 19 firma arasında ilk 5'te yer aldı. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Emirates hava yolu şirketi yüzde 13,42'lik oranla ilk, Etihad firması da yüzde 9,05 ile ikinci sırada." değerlendirmesinde bulundu.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN KONSEPT "HER ŞEY DAHİL"

Salgın sonrası müşterilerin grup organizasyonunu gerçekleştireceği otellerde en çok tercih etmesini bekledikleri konsept konusunda da her şey dahil sisteminin ağır bastığını anlatan Ersoy, "Yanıtlarda beklenenin aksine halen her şey dahil seçeneği ön planda. Ankette yüzde 41'lik bir oranı oluşturuyor. Yüzde 21'i ise oda ve kahvaltıdan yana tercihini kullanıyor." dedi.

THY ilk 5 şirket arasında gösterildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Neymiş ~ 8 gün önce
Demek ki neymiş. Yüzünü araplara değil batıya döneceksin. Bilim ve ilime inanacaksın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 9 gün önce
Ayni sekilde dusunuyorum suan hic anlamadimi acaba insanoglu para para para hirs sonuc 2 gramlik virus dunyayi ele gecirdi para hic bir sey demek bomboş....Dunya ve ulke olarak BAYRAK tasiyicimiz THY nin yanindayiz ve birlikte basaracagiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucuz ~ 10 gün önce
Her sey burada tristlere ucuz ondan geliyorlar. Gurur duyulacak bir sey degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Good ~ 10 gün önce
Thy 1 numara ama calısna maaş yok... Garip

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air canada ~ 10 gün önce
Air canada,British airways ,katar ,emirates te olduuğu gibi isten cikarilmadiklarina dua etsinler
Cadet Corluk ~ 8 gün önce
Tazminatimi versin cikarsin
Eski Tk ~ 10 gün önce
Yeni Tk hizla kuculuyor farkindamisiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guncel TK ~ 10 gün önce
Kim demis?
Yalan :) ~ 10 gün önce
Emirates 1, Etihad 2. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1.olalım ne gerekiyorsa ~ 10 gün önce
Her ne olursa olsun sektörün ve THY nin arkasındayız, Km olarak en düşük maaşlara sizlerin yanında olmaktan gurur duyarız işe girerken de dediğimiz gibi bayrak taşıyıcımızın bir parçası olmak bizim için gurur verici MADDİYAT bunun önüne geçemez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sallama ~ 10 gün önce
Kaptan falan değilsin. En az maaşa çalışacak kaptan bulamaz kimse!
Arap ~ 10 gün önce
Kendi adına konuş çoğul konuşma canım
Stey_by_step ~ 10 gün önce
Sizin tuzunuz kuru belli o zaman hiç maaş almayın siz herkesin kendine göre borcu harcı var maddiyatsız hayat olmuyor malesef sizin için maddiyat önemli olmayabilir rahat yazmanızdan belli durumunuz iyi sanırım zaten maddi açıdan rahat olan insanlar her zaman konusurlarken cok rahat olurlar nede olsa rahatlar adı üstünde tok açın halinden anlamaz yani herkes işine geldigi gibi kendi rahatına göre atıp tutuyo siz bence thy de calisiyorsaniz maaşınızı bağışlayın thy ye en iysi öyle
Andr0meda ~ 10 gün önce
Tuzun kuru sanirim boyle konustuguna göre
He he ~ 9 gün önce
Avrupa bizi kıskanıyorla aynı zihniyet bu
Hartt ~ 8 gün önce
Babanın şirketi olsa bu kadar düşünmezsin
KM ~ 8 gün önce
Zaten kaptan dememiş KM demiş kabin memuru yani...
FAKE KM ~ 8 gün önce
INANMAYIN BU TROLE :)
Aviatior ~ 8 gün önce
Kendinizi lütfen kandırmayın , ister havacılık sektöründe ister farklı sektörde çalışsın sonuç ortak, para için çalışıyoruz. Evine 2 ay ekmek götüremezsen oturur düşünürsün ne yapacağım diye. Havacılık Tutku o ayrı, ama kontrat yapıp 5 bin fazla veren farklı bir sektör olsun Şener Şen gibi topuklarsınız. Biraz gerçekçi olun lütfen
Thy ~ 10 gün önce
Açaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000