15 Aralık 2017, Cuma 12:21:50

THY iki büyük üniversiteyle anlaşma imzaladı

Türk Hava Yolları, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İngiltere Warwick Üniversitesi arasında eğitim alanında iyi niyet anlaşması imzalandı.
  • Merhabalar oğlum huseyın meseleyi pilot iş arıyor bi yardımcı olursanız seviniriz sevgiler ve sağılar annesi Şerife Kutluca ikamet Yeri danımarka
  • Cok gereksiz olmus
  • Üniversite denen yerler birer birer "meslek yüksek okulu" oluyor. Havacılık sektöründe eleman olmak için master PhD falan yapmak gerekliliği var galiba?

Türk Hava Yolları, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İngiltere Warwick Üniversitesi arasında eğitim alanında iyi niyet anlaşması imzalandı.

Büyüyen filosu, artan yolcu sayısı ve sürekli gelişen hizmet kalitesi ile havacılık dünyasındaki hızlı yükselişini sürdüren Türk Hava Yolları, küresel çaptaki başarısının sürekliliğini sağlayacak insan kaynağının eğitimi için de yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Türk Hava Yolları A.O., Yıldız Teknik Üniversitesi ve  İngiltere Warwick Üniversitesi arasında eğitim alanında bir iyi niyet anlaşması (Memorandum of Understanding-MoU) imzalandı. Anlaşma ile taraflar ortak koordine edilecek yeni yüksek lisans programının ilk adımını atmış oldu. Sunulacak yeni eğitim programları Türk Hava Yolları çalışanları ve havacılık endüstrisi ile ilgilenenlerin ileri mühendislik, dijital teknoloji, inovasyon ve yönetim alanlarında yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşen imza törenine; Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi, Havacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek, Warwick Üniversitesi’nin bağlı olduğu WMG (Warwick Manufacturing Group)’nin kurucusu ve başkanı Prof. Dr. Lord Kumar Bhattacharyya, Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin katılım sağladı.

İmza töreninde söz alan Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi; “Dünyanın en fazla uluslararası noktasına uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları, havacılık eğitiminde attığı adımlarla bölgenin eğitim merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Türk Hava Yolları bu alanda sahip olduğu eğitimci insan kaynağı, eğitim tesisleri ve teknolojik donanımıyla sadece kendi insan kaynağını değil havacılık endüstrisinde dünyanın dört bir yanında görev alacak profesyonelleri de yetiştiriyor.  Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi ile imzaladığımız bu anlaşma da Ortaklığımızın çağdaş eğitim vizyonunun bir göstergesidir. Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olarak Türkiye’nin ve dünyanın eğitim alanında markalaşmış kurumları ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma ile sunulan eğitim fırsatlarını değerlendirecek arkadaşların yarınlarımız için kurduğumuz hayallere ulaşmamızda önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi, karşılıklı ihtiyaçlar doğrultusunda sağlanacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerini içeren bu iş birliği ile modern havacılığın iyi eğitilmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılama yolunda önemli bir anlaşma gerçekleştirdi. Eğitim alanında ortaklaşa yürütülecek projeler, taraflar arasında yapılacak olan imza töreni ile resmen başlatıldı. Üç taraf arasında kurulan iş birliğinin, ortak yürütülecek çalışmaların devam ettirilmesiyle, daha da güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Lordlar Kamarasının en değerleri üyelerinden ve aynı zamanda çok iyi bir Türk dostu olan Profesör Lord Kumar Bhattacharyya, İngiltere Başbakanı Theresa May,  Margart Thatcher ve Tony Blair gibi önemli isimlerin sanayi danışmanlığını yapmaktadır. İngiliz ekonomisine yön vermenin yanında, Hindistan ve Çin hükümetlerine de sanayi danışmanlığı hizmeti vermekte ve Türk Hava Yolları’nın da aralarında yer aldığı dünyanın önde gelen şirketlerinin profesyonel çalışanlarına yönelik  kısa dönem eğitimler gerçekleştirmektedir.

Havacılık alanında profesyonelleri yetiştiren Havacılık Akademisi, güncel eğitim içerikleri ile sınıf ve dijital ortamda ulusal ve global pazara sunduğu eğitimlerle günden güne gelişme gösteriyor. Bu kapsamda global üniversitelerle işbirliği yaparak, eğitim ve sistemleri alanlarında destek sağlayıcı rol oynuyor.THY iki büyük üniversiteyle anlaşma imzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Huseyin dolunay Kutluca ~ 1 yıl önce
Merhabalar oğlum huseyın meseleyi pilot iş arıyor bi yardımcı olursanız seviniriz sevgiler ve sağılar annesi Şerife Kutluca ikamet Yeri danımarka

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bence ~ 1 yıl önce
Cok gereksiz olmus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komedi ~ 1 yıl önce
Üniversite denen yerler birer birer "meslek yüksek okulu" oluyor. Havacılık sektöründe eleman olmak için master PhD falan yapmak gerekliliği var galiba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gereklilik mi? ~ 1 yıl önce
Master yapsaydin eger, gereklilik gibi bir kelime kullanmamis olurdun. Master in amaci ve kattigi yetkinlikler, master yapmamis olanlarla aralarinda cok farkli bir vizyona sahip olmayi getirir. Egitim her zaman faydali birseydir. THY de bu hicbirbise yaramaz cunku torpilin konustugu bir sirkettir, alir lise mezununu koyar en tepeye. Fakat gerek havacilik gerek baska sektorlerde egitimli insanlar sirketleri belli bir seviyeye getirir ve bu fark egitimsiz personelli sirketlere nazaran cok net anlasilir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000