03 Mayıs 2018, Perşembe 09:56:25

THY Havacılık Akademisi'nden yeni işbirliği

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ile Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) arasında havacılık eğitimleri alanında iş birliği protokolü imzalandı.
  • Taseron işi ne oldu thy yetkilileri uyuyami kaldınız
  • Sn.Yüksek, çok konuşulacak bir konuya daha imza atmış olması işi bilmiyenler tarafından alkışlanacak.Sn Yüksek'te kariyerine devam edecek.Neden bunları yazıyorum; Türkye'deki eğitm sistemimiz ne halde ki, Eğitim başkanlığında nasıl olsun.Kısaca ve özetle şunu araştırırsanız konu daha iyi anlaşılır. Sn. Yüksek'in eğitim başkanlığına geldğindeki eğitmen sayısı ne kadardı? şimdi eğitmen sayısı ne kadar olmuş.Yine göreve geldiğinde Eğitim başkanlığının toplam personel sayısı ne kadardı? şimdi ne kadar olmuş.İp ucu vermem söz konusuysa; eğiim başkanlığında, yakın geçmişteki sınıf sayısı şimdi ki sınıf sayısının arasında iki kat azalmış durumdadır.Sebep çok basit, sınıfların çoğu ofis yapıldı.O zaman eğitime ne kadar değer verdiğimiz belli oluyor.Özellikle İstanbul dışı personeline artık eğitimler, E-Learning olarak uzaktan digial olarak veriliyor. neden mi? Eğitime gelenlerden yani eğitimlerden aklı sıra tasarruf ediyorlar, adam/saat kaybı yok, harcırah ve otel vermyorsun ha birde pass1 vermiyorsun.İşte eğitim çağ atlayıp çok çok gelişti.Eğitimlerin bazıları uygulamalı iken şimdi sanal ortamda yapılıyor.Sonra yokcu şikayetleri, eğitim ve bilgisiz elemanların sonucu, kabin ve yer ekibi arasındaki polemikler v.s. Bir ara da T.G.S. nin verdiği eğitimleri ve bundan kaynaklanan kayıpları sizlerle paylaşırım.
  • usd 4,21 rekor geldi!

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ile Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) arasında havacılık eğitimleri alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Yönetim Kurulu Odası’nda yapılan protokol imza törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Mustafa Gülmez ile yetkililer katıldı.

Protokol kapsamında Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin verdiği dijital ve karma ortamda sunulan havacılık eğitimlerini, çok daha avantajlı kurs ücreti ile alabilecek ve sertifika sahibi olacaklar. Ayrıca öğrenci olmayan katılımcılar da uygun şartlarda sertifikalı havacılık eğitimleri alabilecek. Eğitimler Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve AKHUMER bünyesinde Türk Hava Yolları tarafından bu konudaki gerekleri sağlayarak yetkilendirilen Akdeniz Üniversitesi akademik personeli tarafından ulusal ve uluslararası standartlarda verilecek.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Üniversite olarak bölgemizdeki kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğinde olduğu kadar ulusal ve uluslararası kuruluşlarla da eğitim, bilim ve teknolojik iş birliğini önemsiyoruz. Bu kapsamda Türk Hava Yolları ile yaptığımız bu protokol ile her iki taraf için de önemli kazanımlar sağlayacak iş birliklerimize bir yenisini daha ekliyoruz.” dedi.

Rektör Ünal; “Türk Hava Yolları ile yaptığımız bu anlaşma kapsamında Üniversitemizin akademik birikimi, yetkin akademik kadrosu, Türk Hava Yolları’nın teknik desteği ile havacılık eğitimlerine başlayacağız. Bu eğitimler AKHUMER'in diğer iş birliği, eğitim ve uygulama faaliyetleri ile entegre edilerek, yakın gelecekte Akdeniz Üniversitesi’ni Havacılık konusunda bir çekim merkezi haline getirecek.” diye konuştu. Ayrıca taraflar arasında yakın gelecekte, Havacılık Yönetimi ile ilgili Yüksek Lisans programının ortaklaşa düzenlenmesi konusunda görüşmelerin devam ettiğini belirten Ünal, bu program hayata geçirildiği taktirde, lisansüstü dersleri sektöre yön veren dünyanın önde gelen kurum ve üniversitelerin seçkin eğitmenleri tarafından verileceğini de sözlerine ekledi.

Sivil hava taşımacılığı sektöründe önde gelen hava yolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları’nın eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi olarak otuz yılı aşkın bir süredir eğitim hizmetlerine devam ettiklerini belirten Prof. Dr. Kemal Yüksek; “Akdeniz Üniversitesi ile yaptığımız bu iş birliği havacılık sektörü için önemli bir kazanım. Akdeniz Üniversitesi’nin öğrenci potansiyeli ve iş birliği ile vereceğimiz eğitimler sonrasında havacılık sektöründe her geçen yıl büyüyen nitelikli insan kaynağını karşılamak açısından ayrıca büyük bir öneme sahip.” diye konuştu.

Geleceği şekillendirecek nesilleri eğitmekle yükümlü olan üniversitelerle yapılacak çalışmaların gerek global gerekse ulusal bazda sektöre kazandıracağı önemli katkıların bilincinde olan Havacılık Akademisi, yürütülecek çalışmalar kapsamında gereksinim duyulacak desteği sağlamaya devam ediyor.

THY Havacılık Akademisi'nden yeni işbirliği

Facebook Yorum

Yorumlar

Onu bunu bosverinde ~ 4 yıl önce
Taseron işi ne oldu thy yetkilileri uyuyami kaldınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
E-Learning ~ 4 yıl önce
Sn.Yüksek, çok konuşulacak bir konuya daha imza atmış olması işi bilmiyenler tarafından alkışlanacak.Sn Yüksek'te kariyerine devam edecek.Neden bunları yazıyorum; Türkye'deki eğitm sistemimiz ne halde ki, Eğitim başkanlığında nasıl olsun.Kısaca ve özetle şunu araştırırsanız konu daha iyi anlaşılır. Sn. Yüksek'in eğitim başkanlığına geldğindeki eğitmen sayısı ne kadardı? şimdi eğitmen sayısı ne kadar olmuş.Yine göreve geldiğinde Eğitim başkanlığının toplam personel sayısı ne kadardı? şimdi ne kadar olmuş.İp ucu vermem söz konusuysa; eğiim başkanlığında, yakın geçmişteki sınıf sayısı şimdi ki sınıf sayısının arasında iki kat azalmış durumdadır.Sebep çok basit, sınıfların çoğu ofis yapıldı.O zaman eğitime ne kadar değer verdiğimiz belli oluyor.Özellikle İstanbul dışı personeline artık eğitimler, E-Learning olarak uzaktan digial olarak veriliyor. neden mi? Eğitime gelenlerden yani eğitimlerden aklı sıra tasarruf ediyorlar, adam/saat kaybı yok, harcırah ve otel vermyorsun ha birde pass1 vermiyorsun.İşte eğitim çağ atlayıp çok çok gelişti.Eğitimlerin bazıları uygulamalı iken şimdi sanal ortamda yapılıyor.Sonra yokcu şikayetleri, eğitim ve bilgisiz elemanların sonucu, kabin ve yer ekibi arasındaki polemikler v.s. Bir ara da T.G.S. nin verdiği eğitimleri ve bundan kaynaklanan kayıpları sizlerle paylaşırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
usd ~ 4 yıl önce
usd 4,21 rekor geldi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000