03 Haziran 2020, Çarşamba 22:32:24

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'den dış hat açıklaması

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından dış hat uçuşlarına yönelik bir paylaşımda bulundu.
  • Senin yabanci ulkelere ucman senin elinde degil, kendi kendinize gelin guveyi olup insanlari kandirmayin.Zaten sizi ciddiye alan yokki,borcdan zarardan haber verin.
  • Yurt dışından turkiye sınırını açılmamasını anlamıyorum 14 haziranda açılacak dendi 17 hazirana biletimi aldim dünden beri sinirlerim gerildi insanın psikolojisi hakkaten bozuldu tamam anlıyorum tabiki sadece Türkiye ayırmaları sınırını bozdu diğer ülkelerin corana vuruş tehlikesi daha cok onların sınırları kaldırıldı ama Türkiye lütfen sınırını açılmasını bekliyorum
  • Bu cargo ucuran 330 PAX Kaptanlarina biraz uyari yapin 1 saatlik ucusta erken aldirdik diye demediklerini birakmadilar ayda 2 kere ucuslari var ve dönüşleri pass donuyorlar sonrada sirkette kimse adam gibi calismiyor diye konusuyorlar. Sozum size .... Var gibi bunlara $8000 maas bagladiniz. Biz bu ucaklari kargo ile dolduralim diye y.disi istasyonlarda 2 kisi ile 7/24 çalışıyoruz. Haftada 12 ucusuzmuz var ayrica amirlerede soyeleyin limon yok diye ikramda caya atilan limon yok diye 30 dakika geckme yedik.
  • Güzel Haberleri bekliyoruz Bilal Bey. BAE'de sıkışıp kalmış bir vatandaş olarak ne dediğinizi ve kısıtlı imkanlarımızı gayret iyi anlıyorum. Ben havayolu olarak uçuşların açılmasını en az bizler kadar istediğinizi ve bunun Türk ve Uçuşların olacağı diğer ülke otoritelerinin, hatta biraz da Almanya'nın yaptığı gibi politik kararlara bağlı olduğunu anlayabiliyorum. Başarılar dilerim. Kalın sağlıcakla.
  • Thy bitti. Bitirdiniz.
  • Bu şartlarda anca uçurtma uçurursunuz dış hata !
  • TK daki normal uzmanlar ile karıştırılıyor Bilal bey
  • Devlet 14 gün karantina istiyor,İga ultraviyole Işınlı temizlik var diyor,Thy ise kafasına göre....herkes ayrı telden çalıyor
  • Dış hatları açmayın devlet gurbetçiye tatilciye 14 gün karantina istiyor bunu nasıl yapacaksınız ekşi ?
  • Almanya Yunanistan vs bizi kabul ermiyor kabul etmelerini bekliyoruz deseydiniz ya sanki sizin elinizde
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından dış hat uçuşlarına yönelik bir paylaşımda bulundu.

Bilal Ekşi paylaşımında rezervasyon sistemine ilişkin bilgiler paylaşırken, dış hat uçuşlarının açılacağı döneme ilişkin de bilgiler verdi.

İşte Bilal Ekşi'nin paylaşımı;
Haklı olarak DIŞ HAT uçuşlarını soruyorsunuz.
 
Önce teknik bir açıklama:
 
Dünyada  BÜTÜN HAVAYOLLARI rezervasyon sistemleri, 330 veya 350 gün ilerisine kadar rezervasyon yapmak zorundadırlar.
 
Normal zamanda YAZ-KIŞ tarifesi belirlenir ve rezervasyon sistemine yüklenir.
 
Şu anda DIŞ HAT UÇUŞLARI 10 Haziran'a kadar Covid salgını sebebi ile OTORITELER tarafından DURDURULMUŞTUR.
 
Rezervasyon sisteminde 10 Haziran'dan itibaren gözüken uçuşlar tüm havayolları uygulamasında olduğu gibi en az 6 ay önce konulan, konmak zorunda olan tarifedir.
 
DIŞ HATLARIN yakında KADEMELİ OLARAK başlayacağı ÜMİDİNİ biz de taşıyoruz. Ulusal otoritelerimiz yanında sefer için KARŞI DEVLETLERİN DE izni gerekmektedir. Bu İzinler günlük takip edilmektedir.
 
Emin olun biz herkesten daha fazla DIŞ HAT uçuşlarının açılmasını  arzu ediyoruz.
 
Dış Hat uçuşlar genel olarak açıldığında:
 
a- hangi ülkelere izin verildiği;
b-hangi ülkelerin bize izin verdiği;
c-tarihin ne olduğu;
 
belli olacak ve ona göre tarifeye son hali verilecek ve bu duruma göre zorunlu tarife değişikliği yapılacaktır.
 
Sevgili Yolcularımız,
 
Tüm bu süreçlerin hepinizi, hepimizi çok yorduğunun farkındayız.
 
Dünya havacılık tarihinde inanılmaz bir krizi beraber yaşıyoruz. Aşırı belirsizliklerin olduğu bir ortamı inşaallah aşmak üzereyiz. 
 
Lütfen bir süre daha  sabrınızı istirham ediyoruz.
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'den dış hat açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Cevap ~ 1 ay önce
Senin yabanci ulkelere ucman senin elinde degil, kendi kendinize gelin guveyi olup insanlari kandirmayin.Zaten sizi ciddiye alan yokki,borcdan zarardan haber verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lokman ~ 1 ay önce
Iki aydan beri ingilteredeyim mahvoldum çalışamadım geri dönmek istedim yeter artık bileti 12 mayısa aldım ama yolumuzu acın
Yoruk ~ 1 ay önce
12 haziran biletim var iptal olma durumu var mi Cevap yazınız benim ne çektiğimi Allahtan başka kimse bilmiyor
Azize ~ 1 ay önce
Yurt dışından turkiye sınırını açılmamasını anlamıyorum 14 haziranda açılacak dendi 17 hazirana biletimi aldim dünden beri sinirlerim gerildi insanın psikolojisi hakkaten bozuldu tamam anlıyorum tabiki sadece Türkiye ayırmaları sınırını bozdu diğer ülkelerin corana vuruş tehlikesi daha cok onların sınırları kaldırıldı ama Türkiye lütfen sınırını açılmasını bekliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ILS ~ 1 ay önce
Bu cargo ucuran 330 PAX Kaptanlarina biraz uyari yapin 1 saatlik ucusta erken aldirdik diye demediklerini birakmadilar ayda 2 kere ucuslari var ve dönüşleri pass donuyorlar sonrada sirkette kimse adam gibi calismiyor diye konusuyorlar. Sozum size .... Var gibi bunlara $8000 maas bagladiniz. Biz bu ucaklari kargo ile dolduralim diye y.disi istasyonlarda 2 kisi ile 7/24 çalışıyoruz. Haftada 12 ucusuzmuz var ayrica amirlerede soyeleyin limon yok diye ikramda caya atilan limon yok diye 30 dakika geckme yedik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Limon ~ 1 ay önce
o limon yeri geliyor senden daha önemli bir hal alıyor uçuşlarda.. çayına limon isteyen yolcuya ne vereceksin? Dünya kadar para vermiş yolcuya yok mu diyeceksin bir dilim limon?!
Limon neden yok? ~ 1 ay önce
O limonun parası ödeniyor. Parası ödenen şey neden olmaz? Limon beklenmemeli ama unutulmamalı da.
Moskovali. ~ 1 ay önce
neymiş 6 ay oncesi rezervasyon olurmuş.cocuk kandiriyon. Aereflot neden satışa kapalı moskova.istanbul.yav 15 haziranda 5 ucak var git gel 10 ucak yapar 1800 kisi × 350 usd 630.000 dolar para.bu parayi peşin al parayı baba baba islet.halbuki rusya hava sahasını 1 ağustosta açacağını bal gibi biliyon.milleti niye rezil ediyonuz
Huso ~ 1 ay önce
Bilet aldik yurt disindan salak gibi, 10 hazirana durdurulmustu, 14 une billet aldik, ucus yok, 15 inden sonra bilet fiyati aldigim 3 Kati yuh
330 Kpt ~ 1 ay önce
İsmini şuraya yaz da kardeş geçen ayki maaş bordromu göndereyim sana. Hangimizin maaşı düşükse diğerine limonlu çay ısmarlasın.. İşiniz gücünüz çamur, iftira..
Mehmet Kara ~ 1 ay önce
Güzel Haberleri bekliyoruz Bilal Bey. BAE'de sıkışıp kalmış bir vatandaş olarak ne dediğinizi ve kısıtlı imkanlarımızı gayret iyi anlıyorum. Ben havayolu olarak uçuşların açılmasını en az bizler kadar istediğinizi ve bunun Türk ve Uçuşların olacağı diğer ülke otoritelerinin, hatta biraz da Almanya'nın yaptığı gibi politik kararlara bağlı olduğunu anlayabiliyorum. Başarılar dilerim. Kalın sağlıcakla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
The end ~ 1 ay önce
Thy bitti. Bitirdiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kardes ~ 1 ay önce
Biraz milliyetci ol. Thy batarsa güzelmi olacak. Diger hava yollarini biraz arastir, onlarin durumu nedir biraz bak. Kac kisi ordan ekmek yiyor
Meydanlar kapalı ~ 1 ay önce
Bu şartlarda anca uçurtma uçurursunuz dış hata !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hijyen uzmanıyım ~ 1 ay önce
TK daki normal uzmanlar ile karıştırılıyor Bilal bey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
14 gün karantina ? ~ 1 ay önce
Devlet 14 gün karantina istiyor,İga ultraviyole Işınlı temizlik var diyor,Thy ise kafasına göre....herkes ayrı telden çalıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Açmayın ~ 1 ay önce
Dış hatları açmayın devlet gurbetçiye tatilciye 14 gün karantina istiyor bunu nasıl yapacaksınız ekşi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekşiye ~ 1 ay önce
Almanya Yunanistan vs bizi kabul ermiyor kabul etmelerini bekliyoruz deseydiniz ya sanki sizin elinizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000