27 Ekim 2017, Cuma 11:30:34

THY en özel uygulamasını resmen hayata geçirdi

Türk Hava Yolları görme engelli yolcularının uçuş deneyimini benzersiz bir uygulamayla kolaylaştırıyor.
  • Görme özürlü yolcu yanlız seyahat edebiliyor mu? Acil durumda ne olacak?
  • çok güzel olmuş
  • Kesin örgüt yapmistir
  • şöyle insallığı yücelten işler yapın, canımı yiyin. Siz ise gidip gidip TGS elamanlarınıza adam dövdürüp vatan kurtarmaya çalışıyorsunuz:-))
  • Çok güzel bir uygulama. Umarım diğer şirketlerde yapar.

Türk Hava Yolları görme engelli yolcularının uçuş deneyimini benzersiz bir uygulamayla kolaylaştırıyor.

Geliştirdiği yeni uygulamalar ile yolcularının seyahat deneyimlerini kolaylaştıran Türk Hava Yolları, Braille alfabesiyle hazırlanmış kabartmalı biniş kartlarını görme engelli yolcularına sunmaya başladı.

Yolcularının tüm ihtiyaçlarını ve beklentilerini hassasiyetle takip ederek ürün ve hizmetlerine yenilikler katan Türk Hava Yolları, bu kez de görme engelli yolcularının hayatını kolaylaştıracak bir seyahat süreci tasarladı. Küresel taşıyıcı, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde bulunan Özel Hizmet Check-in kontuarında, görme engelli yolcularının Braille alfabesi ile hazırlanmış özel bir biniş kartı alabilecekleri yeni hizmetini hayata geçirdi.

Uygulamanın araştırma ve geliştirme sürecinde görme engelli çalışanlarını da projeye dahil eden bayrak taşıyıcı, engelli yolcularının tüm ihtiyaçlarını doğru iç görü ile tespit ederek kabartmalı kart tasarımını oluşturdu. Özel biniş kartlarında, seyahat sürecinde en çok ihtiyaç duyulan; rezervasyon kodu, uçuş numarası, uçuş tarihi ve saati, kalkış ve varış noktaları, uçuş kapı numarası ve koltuk numarası gibi bilgiler Braille alfabesi ile kabartmalı olarak biniş kartına aktarıldı. Atatürk Havalimanı’nın pilot bölge seçildiği uygulamanın yakın zamanda diğer havalimanlarında da görme engelli yolcuların hizmetine sunulması planlanıyor.Türk Hava Yolları'nın yeni uygulamasıyla ilk kez uçuş deneyimi yaşayan müzisyen Tarık Sarzep, "Lufthansa dahil bir çok şirketle seyahat imkanım oldu. Ancak bu uygulamayla ilk kez Türk Hava Yolları'nda karşılaşıyorum. Braille alfabesiyle hazırlanmış bir biletle bizim gibiler için büyük kolaylık sağlayacak. THY diğer şirketlerden bir adım önde. Böyle bir uygulamayı hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum" dedi. TK1591 sefer sayılı İstanbul-Frankfurt seferiyle seyahat eden Sarzep, bu tip uygulamaların engellerin aşılmasında büyük katkılar sağladığını ifade etti.

Türk Hava Yolları’nın  engelli yolcuları için hayata geçirdiği ‘engelsiz seyahat deneyimi’ uygulamaları bununla da sınırlı değil.  Bayrak taşıyıcı havayolu daha önce de görme engelli yolcuları için sesli betimlemeli film seçeneklerini ve engelsiz emniyet bilgilendirmelerini uçak içi eğlence sistemlerine dâhil etmişti. Bunlara ek olarak, Türk Hava Yolları ile seyahat eden işitme engelli yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak için, 100’ü aşkın kabin memuru ve yer personeli işaret dili eğitimi alarak işitme engelli yolcuların seyahatlerinde görev almaya başlamıştı.

THY en özel uygulamasını resmen hayata geçirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

? ~ 5 yıl önce
Görme özürlü yolcu yanlız seyahat edebiliyor mu? Acil durumda ne olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hatice Sohrauer ~ 5 yıl önce
çok güzel olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ki ~ 5 yıl önce
Kesin örgüt yapmistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ha şöyle ~ 5 yıl önce
şöyle insallığı yücelten işler yapın, canımı yiyin. Siz ise gidip gidip TGS elamanlarınıza adam dövdürüp vatan kurtarmaya çalışıyorsunuz:-))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 5 yıl önce
Çok güzel bir uygulama. Umarım diğer şirketlerde yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000