10 Ağustos 2018, Cuma 14:29:21

THY Arnavut pilotları eğitecek

Arnavutluk Havayolları Air Albania’ya ortak olan Türk Hava Yolları, 300 Arnavut pilotu eğitim için İstanbul’a getirecek.
  • Önümüzdeki 2 ile 4 yıl arasında pilot olmak risklimidir ? İhtiyaç ne durumdadır ? Sektör doymuşmudur ?
  • Amatör zihniyetini kaybetmemiş , bürokratik engellere ve pilot adaylarına USD-EURO gözüyle bakanlara haddini bildirebilecek arkadaşlarımızın havacılık eğitiminin her alanında göreve gelmesi gerekmektedir..Fakat buna izin verecek zihniyete sahip babayiğit şirket sahibi ve yönetici yok arkadaşlar..Ego tavan yapmış durumda herkesimde..Bizler 28 yıl önce bu özellikteki uçuş öğretmeninlerinden ders almıştık..Malesef artık bitti..USD ve EURO zihniyeti amatör ruhu bitirdi..Eğitim kalitesi ve seviyesi düştü ..Mezunlardan görüyorum..Çok üzülüyoruz..Ve saygı da kalmadı..Yorumlardan izliyorum ve görüyorum ki kimsenin birbirine saygısı yok..Cockpit-cabin- teknik dalıyor birbirine..Arkadaşlar birbirinize olan saygınızı terk etmeyin ve ettirmeyin..Brövelerinizin değerini bilin..Ben ve benim gibi düşünen inanın çok kaptan arkadaşım var..Sizler kendinizi herşeye rağmen çok iyi yetiştirmeye çalışın..Sektörün dinamik ve gerçek havacılık sevgisine sahip , iradesini kaybetmemiş insanlara. İhtiyacı var..Biz eğitimdeki ve yeni lisans sahibi arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz..Her şey para değil bunu asla unutmayın..Amatör zihniyetinizi asla kaybetmeyin..Emniyetli uçuşlar dilerim..
  • Bir calisan olark artik guven duymadigim sirkettir
  • projenin basindaki arkadas tam bir caylak , eline yuzune bulastirmazsa sasiririm.
  • 2 uçak için 300 pilot mu? 20 pilot yeter geri kalanlar THY ye katılır....
  • Bence iyi yapmiyor THY,Yunanlilar, sirplar, israilliler, hollandalilar vs vs artik bize turk insani misafir perver demezler, biz bunun nasil altindan kalkariz, kimin yuzune bakabiliriz, soruyorum size.
  • YEni Ekip ; 737 Tip Eğitim ve Kadr. Ne Zaman Dokunacak...? .. Merak Ediyoruz... Asker Abiler Önüne Geleni Cn,Cı Yapıp İstedikleri Gibi AT KOŞTURMAKTADIR,,,, Eğitimsizlik Diz Boyu ; Hatda Gelen Adamlar Nasıl bir Eğitimden Geçiyor ; Çok İlgi Çekici , Demedi Demeyin...! Yeni İnc ve/veya Acc BOEİNG 737 İçin YOLDA
  • Sen o maaşları indirdiğinde kabinde çalışacak adam bulunabilirmi sanıyosun!!!! Git işi önce yapta gör ağzını açabiliyormusun.dünyanın en iyi havayolu olma hedefi varken ve milli havayoluyken bu hedefte ilerlemenin bedeli vardır.o dediğin maaşla thy batar ülkede batar.düşünerek yorum yap vesselam
  • Dahada düşürün bu mesleği ayaklar altına, Suriyelileride alın kokpite olsun bitsin
  • Başlığı okuyunca "kendi ogrencilerinin büyük bir kısmını "ozel uçuş okullarına "gonderirken bunlari nasil egitecek derken... Tip egitimi imiş....

Arnavutluk Havayolları Air Albania’ya ortak olan Türk Hava Yolları, 300 Arnavut pilotu eğitim için İstanbul’a getirecek.

Türk Hava Yolları, Air Albania’da görev yapan pilotlara İstanbul’da tip ve tip dönüştürme eğitimi verecek.

31 Ağustos’ta İstanbul-Tiran arasında seferlere başlayacak olan Air Albania şirketine iki adet Airbus 319 tipi uçak kiralayan THY, havayolunda görevli pilotların eğitimlerini üstlenecek.

Air Albania’da uçan yaklaşık 300 civarında pilot önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek eğitimlere başlayacak.

Pilotlar, tip ve dönüşüm eğitimlerini THY’nin İstanbul Florya’da bulunan merkezinde alacak.

THY geçtiğimiz günlerde sürpriz bir kararla yüzde 51'i Arnavutluk Ekonomi ve Turizm Bakanlığı'na ait Albcontrol'de olan Air Albania’dan  yüzde 49'u satın almıştı.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY Arnavut pilotları eğitecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Bilirkişler tavsiyede bulunursa sevinirim .. ~ 8 ay önce
Önümüzdeki 2 ile 4 yıl arasında pilot olmak risklimidir ? İhtiyaç ne durumdadır ? Sektör doymuşmudur ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kur ~ 8 ay önce
Kurlardan senin haberin var mı ya da zengin misin?
737 ~ 8 ay önce
Amatör zihniyetini kaybetmemiş , bürokratik engellere ve pilot adaylarına USD-EURO gözüyle bakanlara haddini bildirebilecek arkadaşlarımızın havacılık eğitiminin her alanında göreve gelmesi gerekmektedir..Fakat buna izin verecek zihniyete sahip babayiğit şirket sahibi ve yönetici yok arkadaşlar..Ego tavan yapmış durumda herkesimde..Bizler 28 yıl önce bu özellikteki uçuş öğretmeninlerinden ders almıştık..Malesef artık bitti..USD ve EURO zihniyeti amatör ruhu bitirdi..Eğitim kalitesi ve seviyesi düştü ..Mezunlardan görüyorum..Çok üzülüyoruz..Ve saygı da kalmadı..Yorumlardan izliyorum ve görüyorum ki kimsenin birbirine saygısı yok..Cockpit-cabin- teknik dalıyor birbirine..Arkadaşlar birbirinize olan saygınızı terk etmeyin ve ettirmeyin..Brövelerinizin değerini bilin..Ben ve benim gibi düşünen inanın çok kaptan arkadaşım var..Sizler kendinizi herşeye rağmen çok iyi yetiştirmeye çalışın..Sektörün dinamik ve gerçek havacılık sevgisine sahip , iradesini kaybetmemiş insanlara. İhtiyacı var..Biz eğitimdeki ve yeni lisans sahibi arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz..Her şey para değil bunu asla unutmayın..Amatör zihniyetinizi asla kaybetmeyin..Emniyetli uçuşlar dilerim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guvenilmez ~ 8 ay önce
Bir calisan olark artik guven duymadigim sirkettir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sinan ~ 8 ay önce
projenin basindaki arkadas tam bir caylak , eline yuzune bulastirmazsa sasiririm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dilek ~ 8 ay önce
Evet o arkadaşın üstün başarıları herkesin malumu! bildigim kadariyla daha önce müdürlük yaptığı bir İskandinav ülkesinde Başkan yardımcısı ile beraber her türlü haltı yemiş..neyse efendiler işte bunun ensesi hayli kalın ki yediği haltlara rağmen ekose ceketiyle birlikte Arnavutluk’a transfer olmuş.ilahi komedya diyorum susuyorum.
2=300 ~ 8 ay önce
2 uçak için 300 pilot mu? 20 pilot yeter geri kalanlar THY ye katılır....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 8 ay önce
Bence iyi yapmiyor THY,Yunanlilar, sirplar, israilliler, hollandalilar vs vs artik bize turk insani misafir perver demezler, biz bunun nasil altindan kalkariz, kimin yuzune bakabiliriz, soruyorum size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 TİP EĞİTİM MÜD.. ~ 8 ay önce
YEni Ekip ; 737 Tip Eğitim ve Kadr. Ne Zaman Dokunacak...? .. Merak Ediyoruz... Asker Abiler Önüne Geleni Cn,Cı Yapıp İstedikleri Gibi AT KOŞTURMAKTADIR,,,, Eğitimsizlik Diz Boyu ; Hatda Gelen Adamlar Nasıl bir Eğitimden Geçiyor ; Çok İlgi Çekici , Demedi Demeyin...! Yeni İnc ve/veya Acc BOEİNG 737 İçin YOLDA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya bi git ~ 8 ay önce
Sen hoca yapılan sivil abiler hakkındaki şikayetleri dinle asıl.
Tk ya cevap ~ 8 ay önce
Sen o maaşları indirdiğinde kabinde çalışacak adam bulunabilirmi sanıyosun!!!! Git işi önce yapta gör ağzını açabiliyormusun.dünyanın en iyi havayolu olma hedefi varken ve milli havayoluyken bu hedefte ilerlemenin bedeli vardır.o dediğin maaşla thy batar ülkede batar.düşünerek yorum yap vesselam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sky ~ 8 ay önce
Beyni olsa dusuncek de
bulunur ~ 8 ay önce
Gene on binlerce insan başvurur merak etme, bugün Onur'da Atlas'da uçan hostesler ne kadar maaş alıyor sanıyorsun, kendini onlardan daha mı üstün görüyorsun. Yönetim size verdiği paranın dörtte birine gene binlerce hostes bulabileceğine uyandığı zaman yandınız siz. TK başlıklı arkadaş da heryere yazarak yönetimi uyandırmayı amaçlıyor zaten. Bir B planınız olsa iyi olur.
Gokay ~ 8 ay önce
Tabi ki 3000 tl’ye calisacak adam bulunabilir. Pgs onr atlas’ta calisiyorlar
yahu hemşehrimmm ~ 8 ay önce
kabinin maaşlarını dile getirmeyin nazar değer, laf olur, pişman olursunuz
Dahada ayağa ~ 8 ay önce
Dahada düşürün bu mesleği ayaklar altına, Suriyelileride alın kokpite olsun bitsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Var ~ 8 ay önce
Var bir tane
Suriyeli ~ 8 ay önce
Vardı. Beğenmedi bizi Kuveyt e gitti şimdi.
Egitim...!!! ~ 9 ay önce
Başlığı okuyunca "kendi ogrencilerinin büyük bir kısmını "ozel uçuş okullarına "gonderirken bunlari nasil egitecek derken... Tip egitimi imiş....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000