06 Ocak 2023, Cuma 19:04:53

THY Aralık rakamlarını açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) Aralık ayı rakamlarını duyurdu.
  • Thy 70 bin aldı biz 60 bin, tgs promosyon aldı bize promosyon falan yok, tgs ced bilette aldı hayırlı olsun daha fazlasını hak ediyorlar ama artık bize verilen sözler de tutulsun, “farkındayız adaletsizlik oldu diyip yıl sonu 10 bin daha vericez” dediler yine yalan oldu, pazar mesaisi dava sonucuna uyarız dediler o da yalan oldu
  • bravo equipe, oranlar guzel, calismaya devam. maas zam prim pass biletler, ulkelerce gezmeler, ayricaliklar, kariyer, kendini gerceklestirme vs vs vs no problem, daha da duzelcez bea... Sadece negatif memnuniyetsiz sizin motivasyonunuzu dusuren insanlari raporlayin. Bu insanlar her ucus ayni insanlar. Bir amir alan nobetinden ucus verildi diye ofke ile ucaga gelip kimseye surat asamaz ya da bir kaptanin siyasi ideolojisi umrumuzda olmamali, artik herkes egolarini otoparkta birakip oyle gelsin.
  • Artık THY Teknik taşeronuna kadro istiyoruz
  • Çay Kahve bile paralı olacak ekip terminalinde neyden bahsediyoruz acaba
  • Mega ve akıllı tesisler,Yabancı Başkanlar,bir dizi yeni Başkan Yardımcılıkları ve Müdürler Ama taşınan kargo,2019 ‘un aynı ayına oranla gerilemiş Her dediğini yaptıran,el üstünde tutulan Profesyonel yönetici ne diyor bu duruma ?
  • Umarim sirket zamlari da boyle guzel olur..bu yil da bereketli olur
  • Yüce devletimiz var olsun şirketimiz var olsun.
  • başkanımızın hangi sözüne inanıcaz yılsonı 10 bin tl daha yatırıcam demişti gözümüzün içine bakarak..
  • Durmak yok yola devam
  • Artık keyif vermiyor. Umarım şirketimiz hep en iyisi olur ama eskiden bir keyif iken bu şirkette olmak, artık sadece para için çalışıyoruz. İşin kötüsü artık bir alternatif de namevcut. Bunu da yöneticiler gayet iyi biliyor.

Türk Hava Yolları (THY) Aralık ayı rakamlarını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada 5,5 milyon yolcuya hizmet verildiği belirtilirken yüzde 81,6 doluluk oranına ulaşıldığı ifade edildi. 

İşte THY'nin Aralık ayı trafik rakamları;

Ortaklığımızın Aralık 2022 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

•  Aralık 2019 döneminde 5,5 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2022 yılının aynı döneminde değişmeyerek 5,5 milyon olarak gerçekleşmiştir.
•  Yolcu doluluk oranı Aralık 2022 döneminde %81,6 olarak gerçekleşmiştir. Aynı dönemde yurt dışı doluluk oranı %81,6 olarak gerçekleşirken, yurt içi doluluk oranı %81,3 olmuştur.
•  Toplam Arz Edilen Koltuk Km (AKK), Aralık 2019 döneminde 15,4 milyar iken, 2022 yılının aynı döneminde %7,3 artarak 16,6 milyar olarak gerçekleşmiştir.
•  Taşınan Kargo-Posta, Aralık 2019 döneminde 138,4 bin ton iken, 2022 yılının aynı döneminde 137,5 bin ton olarak kaydedilmiştir.

Ortaklığımızın Ocak – Aralık 2022 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

•  Ocak – Aralık 2019 döneminde 74,3 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2022 yılının aynı döneminde 71,8 milyon olarak gerçekleşmiştir.
•  Dıştan dışa transfer yolcu sayısı Ocak – Aralık 2019 döneminde 24,6 milyon iken 2022 yılının aynı döneminde 23,2 milyon olarak gerçekleşmiştir.
•  Yolcu doluluk oranı Ocak – Aralık 2022 döneminde %80,6 olarak gerçekleşmiştir. Yurt dışı yolcu doluluğu %80,1 seviyesinde gerçekleşirken, yurt içi yolcu doluluğu %85,8 olarak gerçekleşti.
•  Toplam Arz Edilen Koltuk Km (AKK), Ocak – Aralık 2019 döneminde 187,7 milyar iken, 2022 yılının aynı döneminde %7,5 artarak 201,7 milyar olarak gerçekleşmiştir.
•  Taşınan Kargo-Posta, Ocak – Aralık 2019 döneminde 1,5 milyon ton iken, 2022 yılının aynı döneminde %8,7'lik artışla 1,7 milyon ton olarak gerçekleşmiştir.
•  2022 Aralık ayı sonunda filodaki uçak sayısı 394 olmuştur.

THY Aralık rakamlarını açıkladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Thy ~ 1 yıl önce
Thy 70 bin aldı biz 60 bin, tgs promosyon aldı bize promosyon falan yok, tgs ced bilette aldı hayırlı olsun daha fazlasını hak ediyorlar ama artık bize verilen sözler de tutulsun, “farkındayız adaletsizlik oldu diyip yıl sonu 10 bin daha vericez” dediler yine yalan oldu, pazar mesaisi dava sonucuna uyarız dediler o da yalan oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİZDE ~ 1 yıl önce
Yalandan Uçuşa gidelim o zaman
THYAO ~ 1 yıl önce
bravo equipe, oranlar guzel, calismaya devam. maas zam prim pass biletler, ulkelerce gezmeler, ayricaliklar, kariyer, kendini gerceklestirme vs vs vs no problem, daha da duzelcez bea... Sadece negatif memnuniyetsiz sizin motivasyonunuzu dusuren insanlari raporlayin. Bu insanlar her ucus ayni insanlar. Bir amir alan nobetinden ucus verildi diye ofke ile ucaga gelip kimseye surat asamaz ya da bir kaptanin siyasi ideolojisi umrumuzda olmamali, artik herkes egolarini otoparkta birakip oyle gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Op ~ 1 yıl önce
Aynen öyle kardeşim, sorsan hepsine sanki havaciligin tarihini yazmis ama recurrent sorulari zor diye aglarlar. Kaptana sorsan memlekette yasanmaz ama memlekette yasanmayacak hale onlar getirir
SAF ~ 1 yıl önce
Artık THY Teknik taşeronuna kadro istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tutan mı var ~ 1 yıl önce
gir sınava al kadronu, öyle beleşe kadro yok
Çay Kahve ~ 1 yıl önce
Çay Kahve bile paralı olacak ekip terminalinde neyden bahsediyoruz acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Op ~ 1 yıl önce
Nerden duydun allah aşkına, zamanında üniforma da paralı olacak dedikoduları vardı. Bi yandan yöneticiler bi yandan dedikoducular bi baydınız ki anlatamam. Ekip terminalinde çay kahve ücretli olursa, uçakta yemekte ücretli olur, kabin aş de kurulur. Tüm dedikodulara yeminle inanırım bundan sonra.
OP ye cevap ~ 1 yıl önce
Orada çay Kahve işlerine bakan arkadaşlardan duyduk. Olduğu 1 çay 1 kahve makinesi olacakmış ücretsiz. Sonrası birine ihale edilmiş bakkal dükkanı gibi tost simit vs. Olacakmış. Olunca dedikoducu dediğin için bir özür alırız.
Profesyonel Kargo Yönetim ~ 1 yıl önce
Mega ve akıllı tesisler,Yabancı Başkanlar,bir dizi yeni Başkan Yardımcılıkları ve Müdürler Ama taşınan kargo,2019 ‘un aynı ayına oranla gerilemiş Her dediğini yaptıran,el üstünde tutulan Profesyonel yönetici ne diyor bu duruma ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok guzel ~ 1 yıl önce
Umarim sirket zamlari da boyle guzel olur..bu yil da bereketli olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şirketimiz ~ 1 yıl önce
Yüce devletimiz var olsun şirketimiz var olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet bolat ~ 1 yıl önce
başkanımızın hangi sözüne inanıcaz yılsonı 10 bin tl daha yatırıcam demişti gözümüzün içine bakarak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 1 yıl önce
10 bin nedir gardaş, hayallerin bile fakir yahu :))
CEYSIN ~ 1 yıl önce
Durmak yok yola devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üzülerek söylüyorum... ~ 1 yıl önce
Artık keyif vermiyor. Umarım şirketimiz hep en iyisi olur ama eskiden bir keyif iken bu şirkette olmak, artık sadece para için çalışıyoruz. İşin kötüsü artık bir alternatif de namevcut. Bunu da yöneticiler gayet iyi biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000