05 Ağustos 2020, Çarşamba 10:07:28

THK'da kadrolaşma hızlanıyor mu?

THK’da bir şube daha THK’yı yöneten Kayyum Heyeti’nin baskılarına dayanamadı, topluca istifa etti. Kayyum, Eskişehir’den sonra Muğla’da da AKP’lileri yönetim kurulu üyesi olarak atadı.
  • Emekli paşalar kadrolaştı şimdi rant başkasına kayınca eyvah dimi. Haram yiyenlere haklarımız helal değil
  • Ulke batti hala nasil calsak dertlere bak havacilikla alakasi olmayan adamlari thk ya koyuyolar ulkeyi komple kapatalim dicem de hirsiz icerde olunca kapi kiliy tutmazmis
  • Yazık artık tabanının bu kadar torpil yapan bir siyasi devir görmedik..bu taban yüzünden tavandan soğuduk..
  • Başınıza taş düşsün.alın maaşları yan gelip siyasileri doldurun.kul hakkı kılçık olsun.bir zamanlar generaller şimdide kayyum.thk nu çalın yiyin haram zıkkım olsun.sizi oraya getiren düzeltir,kurtarır diye getirmişse sizde çalın oynayın.
  • Adamlar Türk hava kurumu uçuş akademisine bir genel müdür getirmişler adam 2016 yılında pilot olmuş 500 saat uçuş tecrübesi yoktur 100 saattir öğretmen Bu adamlar ile kazalar kaçınılmaz
  • Kendin çal kendin oyna. Süper valla.
  • Yapılmış şeyin davası olmaz! THK'da, özellikle şubelerde, eski masa ve sandalyeler dışında bir şey kalmadı. Kalan mallar borca yetmiyor. Köyceğiz Şube'ye başkan olsa ne olur? olmasa ne olur? Zamanında defalarca söyledik albaylar, generaller çalıyor ey ahali diye. Biz suçlu olduk, vatan düşmanı olduk, asker düşmanı ilan edildik. Türkiye'de laik geçinen kesmin iki zaafı var. 1-Sağcılardan daha iyi ve temiz bir sağcı olmaya çalışmak. Örneğin, içkimi de içerim, namazımı da kılarım kafası 2) Kayıtsız şartsız TSK'dan kim geldiyse ona mutlak suretle itaat etmek. Bu ikinci zafiyet yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı. 15 Temmuz bu konuda bir milat oldu. Bir kısım laik geçinenler uyandı. Dileğimiz 1. zafiyetin de aşılması. Bu da eğitimle ve insanlığın evrimini anlamakla mümkün. Sağcılardan daha iyi sağcı olmaya çalışmayın, bu mümkün degil. Bu iki zafiyet ortadan kalkarsa Türkiye'de 10 tane daha THK kurulabilir. Mevcut THK bir kadavra artık. O kadavraya kimin işkence ettiğinin bir önemi yok. Geleceğe bakın, esen ve aydınlık kalın.
  • eskiden askerler şimdi bunlar, ye kürküm ye!
  • ne iş generaller bedavadan ekmeğinden olunca mı yazıyorsun sözcü!!!!
  • eskiden emkli generallerin çiftlüğüydi şimdi akp'lilerin ! sözcü eskiyi de yaz:)

THK’da bir şube daha THK’yı yöneten Kayyum Heyeti’nin baskılarına dayanamadı, topluca istifa etti. Kayyum, Eskişehir’den sonra Muğla’da da AKP’lileri yönetim kurulu üyesi olarak atadı.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; Türk Hava Kurumu'nda (THK) Eskişehir'den sonra Muğla'nın Köyceğiz Şubesi de Kayyum Heyeti'nin baskılarına dayanamadı. 5 kişilik yönetim kurulu ve yedek üyelerden ikisi toplu olarak istifa etti.

THK Tüzüğü'ne göre yönetimin geriye kalan 3 yedek üye ve denetim kurulunun idaresinde en kısa zamanda olağanüstü genel kurula gidilmesi gerekiyor. Ancak 10 ay önce, atanan ve başkanlığını AKP'li Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Cenab Aşçı'nın yaptığı Kayum Heyeti, genel merkezde ve 386 şubenin tamamında genel kurula gitmemekte direniyor.

Geçen ay Eskişehir'deki yönetim baskılar üzerine istifa etmiş, yerine kayyum tarafından, AKP Genel Başkan Yardımcılığı da yapmış Eskişehir Milletvekili Harun Karacan'ın 26 yaşındaki oğlu THK Şube Başkanı olarak atanmıştı. Köyceğiz'de de aynı yöntem izlendi. Kayyum Heyeti 13 Temmuz'da şubeye gönderdiği yazıda, kuruma üye dahi olmayan 3 kişinin yönetime atandığını bildirdi.ÜÇÜ DE AKP'DE YÖNETİCİ

Kayyum'un atadığı üç ismin de ortak noktası hepsinin AKP kadrolarında siyaset yapması ve yönetim kurulu üyesi olarak atandıkları THK'ya ilk kez adım atıyor olmaları. Yönetime atanan Okan Yatkın, AKP'li Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcısı aynı zamanda belediye meclis üyesi olarak görev yapıyor. Mehmet Nadi Pirci ise  AKP'li ve belediyenin eski meclis üyesi. Atanan Mehmet Arslan da AKP'nin ilçe yöneticilerinden ve son seçimde belediye meclis üyesi adayı olmuş, ancak kazanamamıştı.

TÜZÜĞE, YASAYA AYKIRI

THK Köyceğiz Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Mustafa Mutlu Pekergin, “THK Tüzüğü'ne göre genel merkez herhangi bir kişiyi üye yapamıyor, üye olmadan da yönetim kurulu üyesi olmak mümkün değil. Atamalar, Anayasa'ya, Medeni Kanun'a, Dernekler Kanunu'na, THK Tüzüğü'ne aykırıdır. Yapılması gereken en kısa sürede genel kurulu toplamaktır” dedi.

Kayyum Heyeti, 3 kişinin yönetim kurulu üyesi olarak atandığını 13 Temmuz tarihli yazıyla bildirdi. 21 Temmuz'da genel merkez müfettişi ile sayman usulsüz bir şekilde karar defterini alarak bu 3 kişinin şube kararıyla üye yapıldığı şeklinde bir kayıt oluşturdu.

KENDİ ÜYELİKLERİNİ KENDİLERİ ONAYLADI

Kurban bağışlarına destek için geldiğini söyleyen Muğla Şube Saymanı Hamide Görsel, üye kaydı ve atama kararını şube kararı gibi göstermek için karar defterine alelacele yukarıdaki metni yazdı. Ancak ne toplantı tarihi, ne de katılanlar alanını doldurabildi. Çünkü böyle bir toplantı yapılmadı. Daha dikkat çekici şekilde, kararda imza kısmına adı yazılan 3 AKP'li hem kendi üyeliklerini hem yönetim kuruluna atamalarını kendileri onaylamış oldu.

THK'da kadrolaşma hızlanıyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Askeri kadrolaşma ~ 2 ay önce
Emekli paşalar kadrolaştı şimdi rant başkasına kayınca eyvah dimi. Haram yiyenlere haklarımız helal değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Torpilia ~ 2 ay önce
Ulke batti hala nasil calsak dertlere bak havacilikla alakasi olmayan adamlari thk ya koyuyolar ulkeyi komple kapatalim dicem de hirsiz icerde olunca kapi kiliy tutmazmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY bitti sıra burada ~ 2 ay önce
Yazık artık tabanının bu kadar torpil yapan bir siyasi devir görmedik..bu taban yüzünden tavandan soğuduk..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boş konuşma ~ 2 ay önce
kurumu zaten 20 sene evvel bitirdiler, şu an gördüğün şey filmin sonu.
Kayyum ~ 2 ay önce
Başınıza taş düşsün.alın maaşları yan gelip siyasileri doldurun.kul hakkı kılçık olsun.bir zamanlar generaller şimdide kayyum.thk nu çalın yiyin haram zıkkım olsun.sizi oraya getiren düzeltir,kurtarır diye getirmişse sizde çalın oynayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilgi ~ 2 ay önce
Generaller çalmamış. Onlar yapmazmış. Hepsi Atatürkçüymüş.
Genel müdür ~ 2 ay önce
Adamlar Türk hava kurumu uçuş akademisine bir genel müdür getirmişler adam 2016 yılında pilot olmuş 500 saat uçuş tecrübesi yoktur 100 saattir öğretmen Bu adamlar ile kazalar kaçınılmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ohh ne âlâ memleket ~ 2 ay önce
Kendin çal kendin oyna. Süper valla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bize ne? ~ 2 ay önce
Yapılmış şeyin davası olmaz! THK'da, özellikle şubelerde, eski masa ve sandalyeler dışında bir şey kalmadı. Kalan mallar borca yetmiyor. Köyceğiz Şube'ye başkan olsa ne olur? olmasa ne olur? Zamanında defalarca söyledik albaylar, generaller çalıyor ey ahali diye. Biz suçlu olduk, vatan düşmanı olduk, asker düşmanı ilan edildik. Türkiye'de laik geçinen kesmin iki zaafı var. 1-Sağcılardan daha iyi ve temiz bir sağcı olmaya çalışmak. Örneğin, içkimi de içerim, namazımı da kılarım kafası 2) Kayıtsız şartsız TSK'dan kim geldiyse ona mutlak suretle itaat etmek. Bu ikinci zafiyet yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı. 15 Temmuz bu konuda bir milat oldu. Bir kısım laik geçinenler uyandı. Dileğimiz 1. zafiyetin de aşılması. Bu da eğitimle ve insanlığın evrimini anlamakla mümkün. Sağcılardan daha iyi sağcı olmaya çalışmayın, bu mümkün degil. Bu iki zafiyet ortadan kalkarsa Türkiye'de 10 tane daha THK kurulabilir. Mevcut THK bir kadavra artık. O kadavraya kimin işkence ettiğinin bir önemi yok. Geleceğe bakın, esen ve aydınlık kalın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ye ~ 2 ay önce
eskiden askerler şimdi bunlar, ye kürküm ye!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
generaller ~ 2 ay önce
ne iş generaller bedavadan ekmeğinden olunca mı yazıyorsun sözcü!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eskiden! ~ 2 ay önce
eskiden emkli generallerin çiftlüğüydi şimdi akp'lilerin ! sözcü eskiyi de yaz:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000