16 Ekim 2018, Salı 14:09:30

THK Yönetimi'nden tarihi karar!

Türk Hava Kurumu geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen 45'inci Olağan Genel Kurul sonrasında ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Ahmet Bertan Nogaylaroğlu başkanlığında toplanan THK Yönetimi, tarihi bir karara imza attı.
  • Yani Bundan öncekiler bi 20 yıl daha rahat kalır demisler :)
  • Peki şube başkanı yakınları ne olacak? Rica minnet işe giren şube başkanı yakınları?
  • Efes deki personele de bakın..
  • ATMIŞ Soyadlı kardeşler hergün Çay kahve dedikodu yapıyor ama nerde çalışmak.Baba Asker olunca dokunulmaz tabi işe alınmayan o kadar yetişmiş havacının ahı var zor zor !
  • Darısı THY deki hak yiyenlerin başına.Nasılsınız hak yiyiciler iyimisiniz ? Allah burnunuzdan fitil fitil getirsin inşallah...
  • aynı soyad dan çalışanlar ve geçmişte bir şekilde kadro verilmiş ancak kurumun içinde ki zor durumdan dolayı ayrılmış personellerin yakınları da bu durumu zamanında kullandıkları içinde gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor. ancak o zaman samimiyete inanılır.
  • Arkadaş asker kökenli olmasın imam kökenli olsun o zaman sesiniz çıkmıyor değil mi? Memlekette havacılık kültürü yaygınlaşsın diye kurulmuş bir kurum. Önceki yönetici hırsız diye hepsi mi hırsız bu askerlerin? Tek aday çıkmış seçilmiş. Yaptıklarını eleştirirsin daha iyi sivil bir yönetici ile kıyaslarsın. Mitinglerde asker kökenli bakanları şakşaklamasını iyi biliyor sunuz ama o zaman niye sesiniz çıkmıyor demokrasi cicişleri?
  • Antalya KARAİN HAVAALANINI açın. İşletin. Yada kiralayın
  • Paşam, alınan kararı uygulamada çok zorluk çekebilirsiniz. Liste sağlıklı bir şekilde inşallah önünüze gelir.
  • Yalan kandirmaca. Asker usulu adalet. 3. derce yakin... Nasil bir operasyondur bunlar boyle. Asker devleti degiliz ama her yerde askerler.

Türk Hava Kurumu (THK) geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen 45'inci Olağan Genel Kurul sonrasında ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Ahmet Bertan Nogaylaroğlu başkanlığında toplanan THK Yönetimi, tarihi bir karara imza attı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Kurumu'nun 28'inci başkanı olarak göreve başlayan Ahmet Bertan Nogaylaroğlu başkanlığında gerçekletirilen ilk THK Yönetim Kurulu Toplantısı'nda kuruma bağlı tüm organlarda görev alacak kişilerin yakınlık derecesine bakılarak değerlendirilmesine karar verildi. Karara göre, bundan sonra görevli müdür ve üst düzey yöneticilerin birinci, ikinci ve üçüncü dereceden yakınlarının işe alınmayacak.

Bundan önceki süreçte işe alınmış olanların ise liyakat ve görev durumlarının değerlerlendirilerek karar verilmesi yönünde oy birliği ile karar alındı.

İŞTE THK TARAFINDAN ALINAN O KARARIN TAM METNİ:

"Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ve bağlı birimleri, Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı ile Vakfa bağlı şirketler ile Türk Hava Kurumu Üniversitesine; THK Genel Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri ile Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerinin, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri ile belirtilen yerlerde görevli müdür ve üst düzey yöneticilerin birinci, ikinci ve üçüncü dereceden yakınlarının işe alınmamasına, bundan önceki süreçte işe alınmış olanların ise liyakat ve görev durumları değerlendirilerek karar verilmesine, oybirliği ile karar verilmiştir"

©AirportHaber.com ÖZEL

THK Yönetimi'nden tarihi karar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

Nazmi ~ 4 yıl önce
Yani Bundan öncekiler bi 20 yıl daha rahat kalır demisler :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şubeler ~ 4 yıl önce
Peki şube başkanı yakınları ne olacak? Rica minnet işe giren şube başkanı yakınları?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prş ~ 4 yıl önce
Efes deki personele de bakın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceyda ve Yelda Kardeşler ~ 4 yıl önce
ATMIŞ Soyadlı kardeşler hergün Çay kahve dedikodu yapıyor ama nerde çalışmak.Baba Asker olunca dokunulmaz tabi işe alınmayan o kadar yetişmiş havacının ahı var zor zor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hak yiyenin... ~ 4 yıl önce
Darısı THY deki hak yiyenlerin başına.Nasılsınız hak yiyiciler iyimisiniz ? Allah burnunuzdan fitil fitil getirsin inşallah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
köşker ve atmış ~ 4 yıl önce
aynı soyad dan çalışanlar ve geçmişte bir şekilde kadro verilmiş ancak kurumun içinde ki zor durumdan dolayı ayrılmış personellerin yakınları da bu durumu zamanında kullandıkları içinde gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor. ancak o zaman samimiyete inanılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abuzer ~ 4 yıl önce
Arkadaş asker kökenli olmasın imam kökenli olsun o zaman sesiniz çıkmıyor değil mi? Memlekette havacılık kültürü yaygınlaşsın diye kurulmuş bir kurum. Önceki yönetici hırsız diye hepsi mi hırsız bu askerlerin? Tek aday çıkmış seçilmiş. Yaptıklarını eleştirirsin daha iyi sivil bir yönetici ile kıyaslarsın. Mitinglerde asker kökenli bakanları şakşaklamasını iyi biliyor sunuz ama o zaman niye sesiniz çıkmıyor demokrasi cicişleri?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi de kardeşim ~ 4 yıl önce
HvKK seçilen başkanı işaret ediyor hemen o seçiliyor. Kürşat bey bile ondan ışık bekliyor. İtiraz ettiğimiz bu sultanlık
Asker ~ 4 yıl önce
Hayatım senin askerlerden doğru dürüst adam çıksa havacılık kültürü yaygınlaşırdı.seninkiler dolandırıcı çıktı bunu nereye koyacan?
Pilot ~ 4 yıl önce
Antalya KARAİN HAVAALANINI açın. İşletin. Yada kiralayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
magdur ~ 4 yıl önce
Bunlar nerden kuruma gelir sağlarız kurumu nasıl duze çıkartırız peşinde değil ki varsa yoksa sunun tanıdığı burda çalışıyor yok gözden geçirin yok kadrolar değişsin bilmem ne bilmem ne Üniversitede öğrenci yok,ucus akademisinde uçak parçası yok diye öğrenciler ucurulmayip saga sola gönderiliyor kurumun onun de işsizlikten sigara cay partileri yapıyorlar gözünüzü acin kurum nasıl duze çıkar onu düşünün kişilerle ilgileneceginize kurumla ilgilenin.
Nasıl olacak ~ 4 yıl önce
Paşam, alınan kararı uygulamada çok zorluk çekebilirsiniz. Liste sağlıklı bir şekilde inşallah önünüze gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Caner THK ~ 4 yıl önce
Yalan kandirmaca. Asker usulu adalet. 3. derce yakin... Nasil bir operasyondur bunlar boyle. Asker devleti degiliz ama her yerde askerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayhan ~ 4 yıl önce
"Caner THK" diye yazan: ne demek istiyorsun? Sıkıntın nedir? Açık yaz da anlayalım. Askerler sana ne adaletsizliği yaptı? Biliyorsan şöyle ibret alsınlar, bilmiyorsan sus da adam sansınlar
Sıkıntılı ~ 4 yıl önce
Koskoca thkyı senin savunduğun adamlar batırdı.sıkıntı bu.ayrıca bu sadece bizim sıkıntımız değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000