10 Ekim 2018, Çarşamba 10:18:23

THK kavgası büyüyor!

Türk Hava Kurumu'nda bu hafta sonu gerçekleştirilecek seçimli Büyük Olağan Genel Kurul öncesi taraflar arasında yaşanan kavga büyüyor.
  • Hoşgeldin Osman paşa
  • Güzel Kurumu ne hale getirdiniz. Yazık değil mi tüğü bitmemiş yetimin hakkına. Ayıp ayıp nedir bu koltuk sevdası. Bizi işimizde etti Kürşat bey ağzımızı açmadık istenmediğimiz yerde durmayız deyip çıktık kapıdan. Haa bu arada Allah'a çok şükür kimsenin arkadaşı yeğeni devresi vs de değildik anlımız açık mülakat la sınavla girdik Kuruma. Girinceye tanıdık kimlerin hakkı var bu kurumda. İşe iade bile açmadık. Seçimler de delegelerin cevabını misliyle kendisine vereceğini biliyorum.
  • Sağlık Bakanlığı Gazi Üniversitesindeki ameliyatlarla ilgili açıklama yapmış. Sağlıktan tasarruf olmaz diye. Şimdi sormak lazım THK’nın kazandığı 3ncü Ambulans Helikopter ihalesini neden iptal ettiniz? Eski ihale 27 Ekim’de 17 helikopterden 9 helikoptere düşecek ve Nisan 2019’da tamamen bitecek. Sonra ne olacak. Şu anda bir çok vilayette tasarruf olsun diye helikopter bulunmuyor. Acil hasta ve yaralılar Allah’a emanet ve bu basından ısrarla gizleniyor...
  • Zubuk zadeler.
  • Thk önce üniversitede aynı bölümde okuyan öğrencilerindeki üret adaletsizliğini halletsin sonra seçime gitsin.
  • Şu duruma bakın.bizler THK dan yetişen pilotlar olarak bu durumu iğrençlikle seyrediyoruz.thk askeriyenin hep çiftliği olarak görüldü,son zamanlarda gelenler burayı iflasa götürdü. Al birini vur öteki ne yazıklar olsun.Türk hava kurumu nu yedi bitirdiler hala doymadılar.aynı kişiler ele geçirmek için birbirini yiyorlar. olan Türk hava Kurumu’na oluyor .şimdide iflasının eşiğinde,gelen asker giden asker.uyanın artık sivil delegeler.kurtarın bu rant peşinde koşanlardan,çiftliği yok edenlerden.onun bunun satılık adamı,şakşakcısı olmayın.deleğe olarak Atatürk ilkelerine yakışır davranışla THK yı bu bataklıktan kurtaran oy verin.

Türk Hava Kurumu'nda bu hafta sonu gerçekleştirilecek seçimli Büyük Olağan Genel Kurul öncesi taraflar arasında yaşanan kavga büyüyor.

13-14 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan THY Büyük Olağan Genel Kurulu öncesi taraflar arasındaki gerginlik hat safhaya ulaştı. Türk Hava Kurumu yönetimi, geçtiğimiz hafta genel kurulda yeniden başkanlığa adaylığı konuşulan eski Genel Başkan Osman Yıldırım hakkında 16 maddelik bilgilendirme yazısı hazırlayarak şube başkanlarına göndermişti. Gönderilen yazı ile eski başkanın döneminde yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükler bir kez daha hatırlatılmıştı.

THK Başkanlığı için aday olma çabasını sürdüren bir diğer isim olan Erdal Dursun da THK delegesi olma çabalarının yanısıra Osman Yıldırım döneminde Keskin Holding'in sahibi Recep Ercan Keskin'e peşkeş çekildiği iddiasıyla mahkemelik olunan THK Laleli Wyndham Otel'de basın mensuplarına kahvaltı daveti gönderdi.

Yaşanan bu gelişme üzerine Osman Yıldırım ile Erdal Dursun'un THK'yı ele geçirmek için birlikte hareket ettiği iddiaları ortaya atıldı.

"2055 YILINA KADAR PEŞKEŞ ÇEKİLDİ" İDDİASI

2012'de dönemin THK Başkanı Osman Yıldırım'ın yönetim kurulu kararı, bilgisi ve onayını almadan kira kontratının devri için tek başına bir anlaşma imzaladığı anlaşılmıştı. Anlaşmayla AAG Gayrimenkul şirketi 2055'e kadar kiracı yapılarak peşkeş çekildiği ve mülkün üzerine Fatih Tapu Dairesi'nden de usule aykırı olarak 2055'e kadar “satılamaz” şerhi koydurulduğu ortaya çıkmıştı. Otelin peşkeş çekilmesinde 20 milyon TL'lik “rüşvet” döndüğü iddiaları gündeme gelmişti.

TAHMİNİ DEĞERİ 1.3 MİLYAR LİRA!

Laleli'de Wyndham İstanbul Old City adıyla hizmet veren 265 odalı otel ve 4 bin metrekare kullanım alanlı AVM'den oluşan tarihi tesisin değeri 1.3 milyar TL. Osmanlı döneminde yapılmış ilk toplu konutlar olduğu için “Tayyare Apartmanı” olarak anılan tesis 2006'dan beri otel ve AVM olarak kullanılıyor.

Bu haftasonu Ankara'da gerçekleştirilecek Büyük Olağan Genel Kurul öncesinde taraflar arasındaki kavganın seçimlerin yapılacağı güne kadar hangi boyutlara ulaşacağı merak ediliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

THK kavgası büyüyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Hahaha ~ 4 ay önce
Hoşgeldin Osman paşa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah be kardeşim ~ 4 ay önce
Güzel Kurumu ne hale getirdiniz. Yazık değil mi tüğü bitmemiş yetimin hakkına. Ayıp ayıp nedir bu koltuk sevdası. Bizi işimizde etti Kürşat bey ağzımızı açmadık istenmediğimiz yerde durmayız deyip çıktık kapıdan. Haa bu arada Allah'a çok şükür kimsenin arkadaşı yeğeni devresi vs de değildik anlımız açık mülakat la sınavla girdik Kuruma. Girinceye tanıdık kimlerin hakkı var bu kurumda. İşe iade bile açmadık. Seçimler de delegelerin cevabını misliyle kendisine vereceğini biliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YALAN ~ 5 ay önce
Sağlık Bakanlığı Gazi Üniversitesindeki ameliyatlarla ilgili açıklama yapmış. Sağlıktan tasarruf olmaz diye. Şimdi sormak lazım THK’nın kazandığı 3ncü Ambulans Helikopter ihalesini neden iptal ettiniz? Eski ihale 27 Ekim’de 17 helikopterden 9 helikoptere düşecek ve Nisan 2019’da tamamen bitecek. Sonra ne olacak. Şu anda bir çok vilayette tasarruf olsun diye helikopter bulunmuyor. Acil hasta ve yaralılar Allah’a emanet ve bu basından ısrarla gizleniyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 5 ay önce
Zubuk zadeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
veli ~ 5 ay önce
Thk önce üniversitede aynı bölümde okuyan öğrencilerindeki üret adaletsizliğini halletsin sonra seçime gitsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK ~ 5 ay önce
Şu duruma bakın.bizler THK dan yetişen pilotlar olarak bu durumu iğrençlikle seyrediyoruz.thk askeriyenin hep çiftliği olarak görüldü,son zamanlarda gelenler burayı iflasa götürdü. Al birini vur öteki ne yazıklar olsun.Türk hava kurumu nu yedi bitirdiler hala doymadılar.aynı kişiler ele geçirmek için birbirini yiyorlar. olan Türk hava Kurumu’na oluyor .şimdide iflasının eşiğinde,gelen asker giden asker.uyanın artık sivil delegeler.kurtarın bu rant peşinde koşanlardan,çiftliği yok edenlerden.onun bunun satılık adamı,şakşakcısı olmayın.deleğe olarak Atatürk ilkelerine yakışır davranışla THK yı bu bataklıktan kurtaran oy verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 4 ay önce
Bizlerde ilk eğitimimizi orada aldık yıllar önce ...Tüm eğitimlere katıldık serbest paraşüt-planör dahil..Havacılığa THK da adım attık..O zaman ki yöneticiler çok farklıydı..Son yıllarda çok şey değişti kurumda..İçimiz yanarak izliyoruz..Kurum içinde yıllarını vermiş uçuş öğretmenlerimiz ve hocalarımız var..Onlardan kurulu bir yönetim gelmeli ki göreve kurumun gerçek görevini ve önemini bilen..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000