22 Temmuz 2019, Pazartesi 18:19:22

THK Başkanı THK'ya kayyum istemiş!

Türk Hava Kurumu’nda Genel Başkan Ahmet Bertan Nogaylaroğlu’nun, kuruma kayyum atanması için İçişleri Bakanlığı’na ve Ankara Valiliği aracıyla Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurduğu ortaya çıktı.
  • Yıllardır kurumun üzerine çökmüş, mesleği "dernekçi" olmuş hiç bir işten anlamayan yüzsüzlere karşı en doğru hareketi yapmış Bertan Paşa. Kurumun pisliklerinden temizlenmesi için en doğru hareket. Yüreğine, bileğine sağlık... ismi gibi iyi şeylerin habercisi...
  • Atanan kayyum en fazla thk da çerez yer kahve içer efendiler havacılıktan daha iyi anlayan ve bu işte gerçekten uzmanlaşan birisi kayyum olmalı eğer yandaş ise akrabalarını çakma pilot yapar yüzsüzler o da yetmez thk yı bide yamndaş kayyum soyar
  • Gelinilen menfi durum nedeniyle Kurumu prangalarindan kurtarmak ve islevselliginin yeniden kazanilmasi bakimondan cok akillica ve yuksek sorumluluk bilinci gerektiren bir hareket. Dogal olarak art niyetlilerin de heveslerinin kursaklarinda kalmasina vesile olacaktir. Tebrik etmek gerekir.
  • Bu başkan demek ki bu sözde kuralların kuyruğuna fena basmış. İyi de yapmış. Adamlar nerden baksan 20 yıldır ordalar. Nerdeyse hepsinin çoluğu çocuğu ya da eşi dostu THK personeli yapılmış zamanında. Oğlundan savunma istendi diye üniveristeyi basan şube başkanı mı istersin kızı için yöneticileri tehdit eden mi ararsın hepsi bunlarda. Yeter kardeşim düşün artık milletin yakasından.
  • Yıllardır kuruma çöreklenmiş çeteler Nogaylaroğlunu kendi istedikleri gibi yönlendiremeyince suni kriz çıkarma derdindeler. Bunların tek derdi saltanatlarının bozulmaması. Adam en doğrusunu yapmış THK milletin.. Gerkirse tabiki devlet devreye girer.
  • 2. Lütfen yazıda kayyım ataması olarak istenen kişilere bakınız. Dışardan değil yine Türk Hava Kurumu Şube Başkanlarından istenmiş
  • 1. Haberin Başlığı Kayyum Hakkında Gerek yürürlükte olmayan Türk Kanuni Medeni Medenisi'nin 376. maddesinde ve gerekse halen yürürlükte olan Türk Medeni Kanunu 426. maddesinde Kayyum değil " Kayyım " sözcüğü kullanılmıştır. Aynı sözcük Türk Ticaret Hukukunda da da kullanılmıştır. Hukuk kitaplarında örneğin 1979 basımlı Prof. Baki KURU'nun " Hukuk Muhakemeleri Usulü" adlı yapıtında da" kayyım " sözcüğü yer aldığı gibi Ord. Prof.Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nun 1974 basımı "Medeni Hukuk" adlı yapıtında da "kayyum" değil, "kayyım" sözcüğü yer almıştır. Doğrusu Kayyım sizin anlıyacağınız
  • Ne başımıza geldiyse bu askerlerden geldi.entrika bunlarda,ihanet bunlarda, hırsızlık bunlarda. Kardeşim ihiyilali yapan sizsiniz 15 Temmuz sizsinz,devletin kaymağını yiyen sizsiniz.Tskgv şirketleri, ordu evleri, sonra kalk birde THK işlevsiz hale getirdiniz.
  • Napsın sizden hayır bulamadı kayyumdan bulur belki
  • Boşuna yorum yapmıyoruz.Bu Paşa THK yı bitirip bağlı kuruluşları öncelikle (TÜRKKUŞU)nu yandaşlara peşkeş çekmek için gelmiştir.Önlem alınmaz ise kaçınılmaz son.Demedi demeyiñ.THK Sevdalısıyım diyenler nerdesiniz.

Türk Hava Kurumu’nda Genel Başkan Ahmet Bertan Nogaylaroğlu’nun, kuruma kayyum atanması için İçişleri Bakanlığı’na ve Ankara Valiliği aracıyla Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurduğu ortaya çıktı.

Türk Hava Kurumu’nda devam eden yönetim krizinde ilginç bir belge daha ortaya çıktı. THK Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu’nun kısa sürece önce kuruma kayyum atanması için girişimde bulunduğu öğrenildi.

Nogaylaroğlu’nun kendisinden önceki döneme ilişkin bağımsız finansal denetleme raporu, Vakıflar Genel Müdürlüğü raporu, İçişleri Denetleme ve YÖK Denetleme raporları ile birlikte İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği’ne başvuruda bulunan THK yönetimi, denetim kurulu üyelerinin görevden el çektirilerek yerlerine kayyum atanması talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

İşte gizli ibareli o belge;

 

THK Başkanı THK'ya kayyum istemiş!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

uçan ankaralı ~ 1 yıl önce
Yıllardır kurumun üzerine çökmüş, mesleği "dernekçi" olmuş hiç bir işten anlamayan yüzsüzlere karşı en doğru hareketi yapmış Bertan Paşa. Kurumun pisliklerinden temizlenmesi için en doğru hareket. Yüreğine, bileğine sağlık... ismi gibi iyi şeylerin habercisi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kayyum-u hırsıziye ~ 1 yıl önce
Atanan kayyum en fazla thk da çerez yer kahve içer efendiler havacılıktan daha iyi anlayan ve bu işte gerçekten uzmanlaşan birisi kayyum olmalı eğer yandaş ise akrabalarını çakma pilot yapar yüzsüzler o da yetmez thk yı bide yamndaş kayyum soyar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thk Milletin ~ 1 yıl önce
Gelinilen menfi durum nedeniyle Kurumu prangalarindan kurtarmak ve islevselliginin yeniden kazanilmasi bakimondan cok akillica ve yuksek sorumluluk bilinci gerektiren bir hareket. Dogal olarak art niyetlilerin de heveslerinin kursaklarinda kalmasina vesile olacaktir. Tebrik etmek gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işin aslı ~ 1 yıl önce
Bu başkan demek ki bu sözde kuralların kuyruğuna fena basmış. İyi de yapmış. Adamlar nerden baksan 20 yıldır ordalar. Nerdeyse hepsinin çoluğu çocuğu ya da eşi dostu THK personeli yapılmış zamanında. Oğlundan savunma istendi diye üniveristeyi basan şube başkanı mı istersin kızı için yöneticileri tehdit eden mi ararsın hepsi bunlarda. Yeter kardeşim düşün artık milletin yakasından.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
milletin sesi ~ 1 yıl önce
Yıllardır kuruma çöreklenmiş çeteler Nogaylaroğlunu kendi istedikleri gibi yönlendiremeyince suni kriz çıkarma derdindeler. Bunların tek derdi saltanatlarının bozulmaması. Adam en doğrusunu yapmış THK milletin.. Gerkirse tabiki devlet devreye girer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkatli ~ 1 yıl önce
2. Lütfen yazıda kayyım ataması olarak istenen kişilere bakınız. Dışardan değil yine Türk Hava Kurumu Şube Başkanlarından istenmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkatli ~ 1 yıl önce
1. Haberin Başlığı Kayyum Hakkında Gerek yürürlükte olmayan Türk Kanuni Medeni Medenisi'nin 376. maddesinde ve gerekse halen yürürlükte olan Türk Medeni Kanunu 426. maddesinde Kayyum değil " Kayyım " sözcüğü kullanılmıştır. Aynı sözcük Türk Ticaret Hukukunda da da kullanılmıştır. Hukuk kitaplarında örneğin 1979 basımlı Prof. Baki KURU'nun " Hukuk Muhakemeleri Usulü" adlı yapıtında da" kayyım " sözcüğü yer aldığı gibi Ord. Prof.Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nun 1974 basımı "Medeni Hukuk" adlı yapıtında da "kayyum" değil, "kayyım" sözcüğü yer almıştır. Doğrusu Kayyım sizin anlıyacağınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hollanda ~ 1 yıl önce
Ne başımıza geldiyse bu askerlerden geldi.entrika bunlarda,ihanet bunlarda, hırsızlık bunlarda. Kardeşim ihiyilali yapan sizsiniz 15 Temmuz sizsinz,devletin kaymağını yiyen sizsiniz.Tskgv şirketleri, ordu evleri, sonra kalk birde THK işlevsiz hale getirdiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Feda ~ 1 yıl önce
Napsın sizden hayır bulamadı kayyumdan bulur belki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyareci ~ 1 yıl önce
Boşuna yorum yapmıyoruz.Bu Paşa THK yı bitirip bağlı kuruluşları öncelikle (TÜRKKUŞU)nu yandaşlara peşkeş çekmek için gelmiştir.Önlem alınmaz ise kaçınılmaz son.Demedi demeyiñ.THK Sevdalısıyım diyenler nerdesiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 1 yıl önce
Eski yonetim Siz her hafta korkut efede sulale boyu acik bufe kwhvaltilar yaparlarken nerdeydiniz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000