22 Mart 2021, Pazartesi 12:10:14

Temel Kotil; 'MMU sadece uçak değil beka projesidir'

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
  • Temelcim, atış serbest canım, uzaya da gidebilirsiniz mesela
  • Yesinler Beyanı 123milyar nerede
  • Temel, Artık seni hiç kimse ciddiye almıyor sanırım farkındasındır.
  • Hürkuş projesi ne durumda? Teslimler başladı mı? MÖU’dan önce gerçekleştirilecek Hürjet Projesi ne durumda? Hürjet’in motoru belli oldu mu? Sonra 2023 gibi iddialı bir tarihe MMU Projesi ne oldu diye soralım. Sallamayan güven veren yöneticiler bekaa sorunumuz oldu
  • Dolar 8,50
  • Thy'ye hain fetocuları tıka basa dolduran,yedikleri her haltı ne de olsa bizden diye görmezden gelen,makamları,işleri kardeşçe paylaşan temel ve hamdi nasıl hala serbestçe geziyorlar, onlara tepeden inme makam veren iktidar sözde fetoyla güya nasıl mücadele ediyor bilinmiyor çıkmış bir de beka'dan bahsediyor. Bunların derdi ülkenin değil kendi koltuklarının bekası...
  • 'BEKA'nın bu kadar önemli olduğuna inanıyorsanız 'Yurtdışında yaşamak' hayaliye yanıp tutuşan eğitimli gençlerin peşine düşün.En büyük hayali Türk vatandaşlığından çıkmak olan gençleri anlamaya çalışın.
  • Beka değil koltuk,para,kişisel ve politik çıkar davası. Ayrıca sen hala o koltukta nasıl oturuyorsun o da ayrı bir mesele de burası Türkiye maalesef.
  • niye hersey 2023 ne oldu yerli yolcu ucagi ne oldu altay tanki motoru merkel vermiyor atak desen30 helikopteri abd izin vermiyor pakistana elimizdeki yerlileri sata sata bitiremediniz herseyiniz fiyasko
  • TUSAS MOTOR MMU MOTORUNU YAPABILECEK MI? MAHMUT HOCA ORADA IKEN ZOR. MAHMUT HOCANIN BECERIKSIZ YONETIMI ILE ZOR. KUCUCUK TJ90 MOTORUNU TAI YE TESLIM EDEMEYEN ZIHNIYET. MMU MOTORUNU YAPABILIR MI?

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kotil, "Milli Muharip Uçak sadece bir uçak projesi değil, ülkemizin beka projesidir. Tam bağımsız savunma sanayiinin gelebileceği en üst noktalardan biridir" dedi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, verdiği bir röportajda Milli Muharip Uçak (MMU) projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"MMU sadece bir uçak değil, ülkemize havacılıkta lig atlatacak bir projedir" diyen Kotil şunları kaydetti:

"Gerçekleşmesi için hem AR-GE’ye hem yeni nesil teknolojiye ihtiyacınız var. Rüzgâr Tüneli, Yıldırım Test Merkezi, yerli yazılımlar, yerli güç üniteleri ve dahası... Bu teknolojilerin tümüne sahip olduğunuzda havacılıkta çok büyük projelerin altından kalkabilirsiniz. İşte MMU bu sistemlerin tümünü ülkemize kazandırmak için katalizör olacak. Bu sadece bir muharip uçak değil, aynı zamanda ülkemizin beka projesidir. Tam bağımsız savunma sanayiinin gelebileceği en üst noktalardan biridir ve bunu gerçekleştireceğiz."

Dünyada bu teknolojileri geliştirebilen çok az sayıda ülke olduğunu vurgulayan Kotil, Türkiye'ye bu gururu yaşatmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini belirterek, "Bunun için çok çalışmaya devam ediyoruz. MMU’yu, 18 Mart 2023 yılında hangardan çıkaracağız" ifadelerini kullandı. (yeniakit)

Temel Kotil; 'MMU sadece uçak değil beka projesidir'

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

atış serbest ~ 3 yıl önce
Temelcim, atış serbest canım, uzaya da gidebilirsiniz mesela

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serhat ~ 3 yıl önce
Helal olsun size, istemezükçülere inat çalışıyor üretiyorsunuz. Allah kolaylık versin. Bu ülkenin size ve sizin gibilere ihtiyacı var.Sağolun
Beka ~ 3 yıl önce
Yesinler Beyanı 123milyar nerede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 3 yıl önce
Temel, Artık seni hiç kimse ciddiye almıyor sanırım farkındasındır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 yıl önce
Hürkuş projesi ne durumda? Teslimler başladı mı? MÖU’dan önce gerçekleştirilecek Hürjet Projesi ne durumda? Hürjet’in motoru belli oldu mu? Sonra 2023 gibi iddialı bir tarihe MMU Projesi ne oldu diye soralım. Sallamayan güven veren yöneticiler bekaa sorunumuz oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gericilerle bi yere kadar ~ 3 yıl önce
Dolar 8,50

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beka ! ~ 3 yıl önce
Thy'ye hain fetocuları tıka basa dolduran,yedikleri her haltı ne de olsa bizden diye görmezden gelen,makamları,işleri kardeşçe paylaşan temel ve hamdi nasıl hala serbestçe geziyorlar, onlara tepeden inme makam veren iktidar sözde fetoyla güya nasıl mücadele ediyor bilinmiyor çıkmış bir de beka'dan bahsediyor. Bunların derdi ülkenin değil kendi koltuklarının bekası...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beka ~ 3 yıl önce
Amerika’daki oda arkadaşı ASA THY’den atıldı,Kemdisi itiraf ediyordu fetöcü olduğunu.İGA’ya girdi.Oradan da kovuldu.Tekrar THY’ye geri alındı şimdi Arabistanda müdür.Ne mücadelesinden bahsediyorsunız?
Beka mı ~ 3 yıl önce
'BEKA'nın bu kadar önemli olduğuna inanıyorsanız 'Yurtdışında yaşamak' hayaliye yanıp tutuşan eğitimli gençlerin peşine düşün.En büyük hayali Türk vatandaşlığından çıkmak olan gençleri anlamaya çalışın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bırak masalı ~ 3 yıl önce
Beka değil koltuk,para,kişisel ve politik çıkar davası. Ayrıca sen hala o koltukta nasıl oturuyorsun o da ayrı bir mesele de burası Türkiye maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 3 yıl önce
niye hersey 2023 ne oldu yerli yolcu ucagi ne oldu altay tanki motoru merkel vermiyor atak desen30 helikopteri abd izin vermiyor pakistana elimizdeki yerlileri sata sata bitiremediniz herseyiniz fiyasko

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TUSAS MOTOR ~ 3 yıl önce
TUSAS MOTOR MMU MOTORUNU YAPABILECEK MI? MAHMUT HOCA ORADA IKEN ZOR. MAHMUT HOCANIN BECERIKSIZ YONETIMI ILE ZOR. KUCUCUK TJ90 MOTORUNU TAI YE TESLIM EDEMEYEN ZIHNIYET. MMU MOTORUNU YAPABILIR MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000