28 Mayıs 2024, Salı 11:34:47

Temel Kotil, DEİK Yönetim Kurulu'na seçildi

Türk Havacılık Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu'na seçildi.
  • Oradan da para alıyorsunuz be utanın millet sizin aldığınız paraları ömür bıyu çalışsa alamazlar tamam altın yumurtlayan iş yeriniz var bali bayram üzeri çalışanları işten çıkartmasaydınız. Bayrama işten atılanların ahı ile gireceksiniz.
  • + bir maaş daha iyi iş
  • Yazık
  • Bu Adamların EYT den Neden Emekli Yapmıyorlar ki yerine Yeni Genç Yöneticiler Alınsın Ya da Maaşlarını Emeklilik Yaşı Dolmuş ise Düşürsünler de kendileri emekli olmak zorunda kalsınlar
  • Tek maas yetmemis zahar , cok calisiyor cok …
  • Bir de oradan maaş,huzur hakkı al afiyetle ye aile boyu amerikan vatandaşı olan temel. Bu ülke aklı başında bir yer olsa sen ve hamdi elini kolunu sallayarak gezemezlerdi ama ne yaparsın yeni Türkiye maalesef bu...

Türk Havacılık Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu'na seçildi.

Şirketten yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır'ın katılımlarıyla DEİK Başkanı Nail Olpak'ın ev sahipliğinde 25 Mayıs'ta 37. Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun gerçekleştirildiği belirtildi.

Genel Kurul'da, DEİK'in yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçildiği ifade edilen açıklamada, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'in de DEİK Yönetim Kurulu Üyesi olduğu kaydedildi.

1985 yılında kurulan DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere dış ekonomik ilişkilerini yürütme, yurt içi ve yurt dışında yatırım imkanlarını araştırma, Türkiye'nin ihracatını arttırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirildi.

Bu görevleri sürdürürken 11 Eylül 2014'te çıkarılan 6552 sayılı kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme görevini tamamıyla üstlendi. DEİK, kurucu kuruluşları, üyeleri ve iş konseyi ile birlikte, Türkiye'nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir "iş diploması” örgütü olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Temel Kotil aynı zamanda Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütüyor.

Temel Kotil, DEİK Yönetim Kurulu'na seçildi

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Tusaş ~ 19 gün önce
Oradan da para alıyorsunuz be utanın millet sizin aldığınız paraları ömür bıyu çalışsa alamazlar tamam altın yumurtlayan iş yeriniz var bali bayram üzeri çalışanları işten çıkartmasaydınız. Bayrama işten atılanların ahı ile gireceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 20 gün önce
+ bir maaş daha iyi iş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 20 gün önce
Yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet POLATALEMDAR ~ 20 gün önce
Bu Adamların EYT den Neden Emekli Yapmıyorlar ki yerine Yeni Genç Yöneticiler Alınsın Ya da Maaşlarını Emeklilik Yaşı Dolmuş ise Düşürsünler de kendileri emekli olmak zorunda kalsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEK MAAS ~ 20 gün önce
Tek maas yetmemis zahar , cok calisiyor cok …

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy temelll ~ 20 gün önce
Bir de oradan maaş,huzur hakkı al afiyetle ye aile boyu amerikan vatandaşı olan temel. Bu ülke aklı başında bir yer olsa sen ve hamdi elini kolunu sallayarak gezemezlerdi ama ne yaparsın yeni Türkiye maalesef bu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000