03 Ekim 2023, Salı 14:09:50

Teknofest İzmir'i ziyaret eden kişi sayısı belli oldu

Uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'i, 1 milyon 100 bin kişinin ziyaret etti.
  • Kendi reklamlarından başka bir özelliğini bilmediğimiz , bütün dünyaya “ biz uçak yaptık , biz uçak yaptık “ diye reklam yaptıkları uçağın ne olduğunu kimse bilmiyor. Gavur oğlu böyle bir uçak yapınca sır gibi saklar , kimselere göstermez. Sır diye bir şey vardır. Yeri gelince gider istediği yeri vurur döner. Maşallah biz ortalık oyuncağı gibi uçağı reklam yapıp duruyoruz. Kimi kandırıyorsunuz siz ?
  • bir siyasi partinin şölen havası vardı , bir siyasi partinin reklamı tadındaydı, muhalefet olmadığı için artık malum siyasi partiye de kızmıyorum , at koşturmak en doğal hakları bu ülkede ..

Uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'i, 1 milyon 100 bin kişinin ziyaret etti.

Çiğli Havaalanı'nda 27 Eylül'de başlayan ve1 Ekim'de sona eren organizasyonun tamamlanmasının ardından TEKNOFEST sosyal medya hesabından, ziyaretçi sayısına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "TEKNOFEST 2023'ün finalini güzel İzmir'de yaptık. TEKNOFEST İzmir'de 5 gün boyunca 1 milyon 100 bin kişi bizlerleydi. Bu yolculukta bize yol arkadaşı olan tüm ziyaretçilerimize teşekkürler." ifadelerine yer verildi.

Cumhuriyet'in 100. yılında 4,6 milyon ziyaretçi

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) yürütücülüğünde bu yıl İstanbul, Ankara ve İzmir'de düzenlenen TEKNOFEST'lere, toplam 4,6 milyon kişinin katıldığını kaydetti.

İlk TEKNOFEST'in düzenlendiği 2018'den bugüne organizasyonun yaklaşık 10 milyon ziyaretçiyi ağırladığını belirten Bayraktar, "Cumhuriyet tarihimizin en büyük etkinliği olan TEKNOFEST'e 125 paydaş kurum ile birlikte imza atıldı. Milletimiz akın akın yitik sevdası, milli teknoloji hamlesine koştu. Seneye TEKNOFEST 2024'te görüşmek üzere." açıklamasında bulundu.

Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen festival, 2018, 2019 ve 2021 yıllarında İstanbul'da, 2020'de Gaziantep'te, 2022'de Samsun ve Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenmişti.

Bu yıl Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle üç büyük şehirde düzenlenmesi kararı alınan festivalin İstanbul etabı 27 Nisan-1 Mayıs'ta, Ankara etabı 30 Ağustos-3 Eylül'de yapılmıştı.

Teknofest İzmir'i ziyaret eden kişi sayısı belli oldu

Yorumlar

Yalaza ~ 2 ay önce
Kendi reklamlarından başka bir özelliğini bilmediğimiz , bütün dünyaya “ biz uçak yaptık , biz uçak yaptık “ diye reklam yaptıkları uçağın ne olduğunu kimse bilmiyor. Gavur oğlu böyle bir uçak yapınca sır gibi saklar , kimselere göstermez. Sır diye bir şey vardır. Yeri gelince gider istediği yeri vurur döner. Maşallah biz ortalık oyuncağı gibi uçağı reklam yapıp duruyoruz. Kimi kandırıyorsunuz siz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şölen ~ 2 ay önce
bir siyasi partinin şölen havası vardı , bir siyasi partinin reklamı tadındaydı, muhalefet olmadığı için artık malum siyasi partiye de kızmıyorum , at koşturmak en doğal hakları bu ülkede ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000