22 Eylül 2019, Pazar 11:28:18

TEKNOFEST 2019 bügun sona erecek

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST, son gününde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
  • İşte İBB nin farkı. Bir anda istanbul canlandı. Bazılarının anlamadığı hatta gavur işi dediği sanat ve teknoloji istanbula hakim oldu. Helal olsun
  • Bu şenliğin en çarpıcı yanı kalabalık oldu, yok yok çok kalabalık oldu. Hayır daha kalabalık oldu, hatta en kalabalık oldu. Manşetlere bakınca ortaya bu çıkıyor. Bravo, ne diyelim!
  • Allahin dandik rus sov gosteri timindeki adam bile havada 90 derece dik bir sekilde tamamen sabit durup, bir de durdugu yerde saga sola dondu helikopter gibi. Soloturk’u ise ilk kez bugun izledim ve seyircilerin ustunden gecerken artyakici acip, gurultu yapmaktan baska pek bir sey yapmadi acikcasi, tam bir hayal kirikligi.
  • Su35 SU30 inanılmazdı. Ülkemiz beraber üretmeli
  • Adamlar tek uçakla bizi tav etti.
  • Teknofest' in tartışılmaz lideri Su-35 dir. Yaptığı hareketler, gösteriler inanılmaz, mükemmel seviyede.Su-35 yada imkan varsa Su-57 almak mutlaka düşünülmesi gereken bir konudur.
  • Rus sovu oldu

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul), son gününde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanında başlayan festivaldeki askeri ve sivil katılımcı firmaların stantları, son günde de birçok etkinliğe sahne olacak.

Festivale katılmak isteyen 7'den 70'e çok sayıda kişi, sabah saatlerinden itibaren giriş bankoları önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Festival alanına kurulan ana sahnede, gün boyunca performanslar ve yarışmalar gerçekleştirilecek. Festival kapsamında bugün, Yere Bağlı Balon Uçuşları etkinliği yapılacak.

Festival kapsamında, "Deprem: Bildiklerimiz, Bilemediklerimiz", "Havelsan Siber Güvenlik Eğitimi", "Kriptoloji Eğitimi", "Şifreleme Oyunu" konulu seminerler düzenlenecek.

Katılımcı firmalar da stantlarında ziyaretçilerine bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunacak. Ayrıca misafirler kendileri için inşa edilen çok sayıda sosyal donatı alanından faydalanabilecek.

Uçuş gösterileri büyüleyecek

Solo Türk, Türk Yıldızları, Hürkuş, İçişleri Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri paraşüt atlayışı, Atak helikopteri, TEİ İHA ve Rus yangın söndürme uçağı Be-200 ES ile Red Bull gösteri uçuşlarıyla TEKNOFEST'e renk katacak.

TEKNOFEST sergi alanında, Türkiye'nin milli ve yerli imkanlarla ürettiği hava ve kara araçlarının yanı sıra yurt dışından gelen uçaklar da katılımcılar tarafından ziyaret edilebilecek.

Ziyaretçiler ayrıca, alanda Türk Hava Kuvvetlerinin A400 M uçağı, C160 askeri nakil uçağı, Türk Kara Kuvvetlerinin CH-47 ve Sikorsky helikopterleriyle F4 2020 savaş uçağı, KT1 ve T38 eğitim uçaklarının yanı sıra Sahil Güvenlik CN-235 MSA uçağı ile jandarma ve polis helikopterlerini de yakından inceleme imkanı bulacak.

Sergilenen araçlar içerisinde Milli Muharip Uçağı, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı, milli uçan araba Cezeri, mayına karşı korunaklı araç Kirpi, bomba imha robotları Ertuğrul ve Kaplan, çok motorlu insansız hava aracı Serçe, Altay tankı, özel operasyon aracı, su altı arama kurtarma timi aracı, taktik tekerlekli araç ve yerli tasarım sürücüsüz elektrikli araç da yer alıyor.

Hem eğiten hem eğlendiren atölyeler

Festivalin son gününde, çocuklar ve gençler hem eğiten hem de eğlendiren atölye çalışmalarına da katılma fırsatı elde edecek.

T3 Vakfı stant alanında "Uzay Taşları Atölyesi", "Robotumu Kodluyorum Atölyesi", "Roketimi Tasarlıyorum Atölyesi", "Eğlenceli Robotik A", "Havacılık ve Uzay Atölyesi", "Nanoteknoloji Atölyesi", "Enerji Teknolojileri Atölyesi" ile "Elektronik Programlama", "Robotik Kodlama", "Mobil Uygulama ve Programlama" etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Roket Yarışması Etkinlik Çadırında ise "TÜBİTAK SAGE Roketimi Tasarlıyorum Atölyesi" düzenlenecek.

Festivalde, Dikey Rüzgar Tüneli, Gökbilim Planetaryum, Bilim Seferberliği Planetaryum da katılımcılara eğlenceli anlar yaşatacak.

Festival kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu festivalle Türkiye'nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefleniyor.

TEKNOFEST, Mehter Takımının gösterisinin ardından sona erecek.

TEKNOFEST 2019 bügun sona erecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

İBB ~ 27 gün önce
İşte İBB nin farkı. Bir anda istanbul canlandı. Bazılarının anlamadığı hatta gavur işi dediği sanat ve teknoloji istanbula hakim oldu. Helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kalabalık ~ 27 gün önce
Bu şenliğin en çarpıcı yanı kalabalık oldu, yok yok çok kalabalık oldu. Hayır daha kalabalık oldu, hatta en kalabalık oldu. Manşetlere bakınca ortaya bu çıkıyor. Bravo, ne diyelim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soloturk sisirilmis bir balondur. ~ 27 gün önce
Allahin dandik rus sov gosteri timindeki adam bile havada 90 derece dik bir sekilde tamamen sabit durup, bir de durdugu yerde saga sola dondu helikopter gibi. Soloturk’u ise ilk kez bugun izledim ve seyircilerin ustunden gecerken artyakici acip, gurultu yapmaktan baska pek bir sey yapmadi acikcasi, tam bir hayal kirikligi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayda ~ 27 gün önce
hayda,sen nelere takmışsın bence pc oyunu oyna tembel 8 de yaparsın
Gösterinin starı RUS OLMUŞ ~ 27 gün önce
Su35 SU30 inanılmazdı. Ülkemiz beraber üretmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 28 gün önce
Adamlar tek uçakla bizi tav etti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haksızlık etmeyin ~ 27 gün önce
Ensar vakfının standı da en az su 35 kadar dikkatini çekmiştir
Su-35 ~ 28 gün önce
Teknofest' in tartışılmaz lideri Su-35 dir. Yaptığı hareketler, gösteriler inanılmaz, mükemmel seviyede.Su-35 yada imkan varsa Su-57 almak mutlaka düşünülmesi gereken bir konudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heh heh ~ 28 gün önce
Rus sovu oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 28 gün önce
Bizim yerli ve milliciler boyunun ölçüsünü aldı.Emeklemeden koşulmaz kuralını unutmuşlardı.Hatırlattılar.
Tezat ~ 27 gün önce
Düşmüşsün paşam. Milliler niye boyunun ölçüsünü alsın. Milletçe beraber yürümeye çalışıyoruz. İha idi milli uçaktı kanattı derken birgün inşallah bizimde TU85 imiz olur. Eleştirirken endazeyi kaçırmamak lazım

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000